ovladače k tomu motoru

Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

5. 11. 2015, 1:16

petr.m píše:No več se ma tak že me pred tejdnem cnc vzalo a
asi po hlavě, no já být moderátor, tak to smažu, IP adresu bloknu a je klid. Bude mít čas na gramatiku.



P.S. Ke mně do sedlářství chodí rumun, co sem přišel za ženskou, tedy v dospělosti, to se nechá slyšet jak řekne: "Potřeboval bych u Vás v sedlářství řemen."
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 11. 2015, 1:20

Budu předpokládat, že nejsi vtipálek a že to myslíš vážně.

Stručný základ: pro polohování v CNC potřebuješ nějaký takový motor, který se umí zastavit v přesně dané poloze. Tu polohu mu pošle připojené PC.
Takže potřebuješ buď motor, který má přesně definové jednotlivé polohy, to je krokový motor.
Nebo potřebuješ motor, kde ty polohy sice nejsou přesně definované, ale pomocí zpětné vazby je můžeš změřit a podle toho řídit motor. Pak je to servo. Ale na serva v první etapě vůbec nepomýšlej, to je zatím vyšší dívčí.

Takže všechny tebou zmiňované motory (1f střídavý s kondenzátorem nebo DC motor z vrtačky) se pro polohování nedají použít. Můžeš je použít třeba pro pohon vřetene, nebo ten DC motor s nějakým regulátorem by se dal použít i třeba pro nějaký posun stolu frézky, např. mezi koncákama tam a zase zpět. Ale pro přesné pohování ne.

Takže pro CNC potřebuješ krokové motory a k nim příslušný driver a případně oddělovací desku pro připojení k PC.

Pokud jsi to ale nemyslel vážně a děláš si z nás srandu, tak to bys mě fakt naštval. To už byl byl dneska třetí, kdo mě nasral. Začal to pták, který mi vykloval obrovskou díru do zateplení baráku, pokračoval jeden člen zdejšího fóra a teď bys to byl ještě ty. To už by bylo na jeden den moc.
petr.m
Příspěvky: 26
Registrován: 4. 11. 2015, 6:49

5. 11. 2015, 2:33

Děkuji za odpověď. Srandu si nedělám. nevím proč bych měl, já jen ze si mi ti motory povalují doma tak je škoda to k něčemu nevyužít ale už to dál neřešme.
Pravdě podobné koupím krokové motory +příslušenství
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 11. 2015, 12:08

Jo,jo, prvni bod uplne chapu. Navic ten parchant mi lita mlatit kebuli do fasady brzo rano s absolutni presnosti. Srandou je, ze to zacal prvni prukopnik, ten uz je sice mrtvej, ale okamzite priletel jinej stejneho druhu a opet zacal na tom samem miste svedomite pokracovat. Zatim pomahaji vlajici faborky na okapech i kdyz si sousede mysli, ze jsem cirkusak s tou dekoraci hi,hi. Klove mi ve dvanactimetrove vysce, proto strelba i opravy jsou znacny problem :-( Kdyz to delaji chudaci zmateny na sidlistich dokazu to pochopit. Tady maji zahradu a kousek les plny krasnych dutych stromu. Jenomze oni si chteji valet brka v teplem polystacku. Nasrat operenci.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 11. 2015, 12:58

Ten můj hajzl jako by vypadl z oka tomu Tvýmu. Včetně té výšky, taky je to kolem 12m. Asi je to jejich oblíbená. :-(
petr.m
Příspěvky: 26
Registrován: 4. 11. 2015, 6:49

6. 11. 2015, 8:12

No bud slyšel hmyz pod polystyrén nebo mu chutná chymie ve fasádě dělám práce z lan a velmi často síťky proti ptactva vyrizny z dřevotřísky s plechu obris třeba kočky sovy nebo cokoliv dravec a poves někam melo by ho to odradyt
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 11. 2015, 8:58

Ptal jsem se "ptakologa". Duvody jsou udajne dva. Zvuk polystyrenu zni dute a ten trouba si mysli, ze tam bude velka dutina plna dobrutek. Potom snad uvazuje o hotelu. Podobnych ptaku je vic, moji najemnici jsou datlove s cervenou palici. Zatim mame mesic primeri na zaklade nove dohody a novych vlajicich opicaren. Kdyz zacne znova blbnout uvazuju o vyrobe nejakeho "smotance" stahovacich smycek z vlasce, ktere se stahnou a ......
To Petr: dekuju za nabidku. Delam speleo a prace na lane mi nedela problem. S podobnou pruserem jsem nepocital, proto nikde nemam zadne rozumne kotevni body. Pres zaatykove zlaby ci cembonitovy obklad hazet lano zrovna nechci. Pokud tam budu nekoho vazat, tak fasadnika. Bohuzel zaplaty na uz vysisovanem silikatu budou desive.

Oni ti operenci uvazujou divne. Jedna moje "kamaradka" hi,hi resila srani holubu balkone na panelaku. Atrapy dravcu, naproste vsude ohyzdne trnove systemy, CDcka atd. Nakonec uplne ze srandy koupila plastoveho psa, takovou tu dekoraci podobnou trpaslikum co prodavaji zlutaci na trzisti. Ten holuby totalne desi a desi je uz cca rok. Predtim se vsechno okoukalo. Zni to smesne, ale snad na atiku, taky obludu posadim.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

7. 11. 2015, 8:30

Zaručeně nejlépe fungují CD s filmem Černý jestřáb sestřelen :wink: těhle CD se ptactvo bojí nejvíce, ale blbě se shánějí :? protože za 19Kč je již vykoupili.

Jinak my jsme na koleji likvidovali holubi kovovým sodíkem smíchaným s kukuřicí. Sice jsme zlikvidovali skoro všechny holuby na celém sídlišti, ale fungovalo to spolehlivě.

Známý plnil tyhle díry směsí kuličkového polystyrenu, skelné pěny a nějakého lepidla. Jednak to izolovalo (sice hůř než polystyrenové desky) a hlavně to ptákům nechutnalo, protože se jim skelná vlákna zapíchala do zobáku a to se jim nelíbilo. Zkus přidat nějaké kovové špony, ty by jim měly vadit mnohem víc. No a nebo tam dát normální desku, ale překrýt kovovou mřížkou.

Kolegovi přehryzala kuna vedení k solárnímu ohřevu vody a vyřešil to tak, že hadice omotal ochrannou spirálou z 0,1 nerezu, to už kuně nechutnalo.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 11. 2015, 9:11

Ty ses junij chemik tobe je juch :-) S kundama i kunama je stale nejaky problem. S tema druhejma uz jen vitezim. Vychytal jsem konecne piskace, ktere opravdu maji frekvenci co nenavidi. Mam to ve vsech autech a konecne klidek. Driv prakticky stale neco sezraneho. V centru Prahy je boj s podobnou zvirenou docela komicky.
P.S. S Tim Black Hawk Downem se tlemim jeste ted :-)
sae
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 3. 2016, 8:49

7. 4. 2016, 6:59

Sme sice offtopic , ale asi od začiatku :lol:
Asi vám lepili EPS na buchty. Lepiaca malta sa má dávať na EPS 5 cm od okraja a má vytvoriť obdĺžnik a v ňom môžu byť buchty. Zabráni to prievanu za zateplením a lozeniu hávede. Ten ďateľ to dobre počuje, že je za EPS premávka ako v piatok poobede a chce z toho niečo mať. Ak to budete opravovať, nainjektujte aspoň medzi dostupné spoje EPS pur penu.
Odpovědět

Zpět na „Servomotory“