Jaky lis na mazani domecku, vejdu se tam

Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

20. 5. 2015, 6:54

Chci se zeptat, jakym zpusobem mazete linearni domecky typ Hiwin HG15. Mam tam maznici viz obrazek v příloze, s tim ze, mezi spodkem maznice a kolejnici jsou když to mozna prezenu 3mm. Ta maznice je urcena asi na mazani s pritlacenim rucniho lisu, nemá zadny jakoby zamek, ale ja se ke vsem domeckum nedostanu pro prime plneni lisem.
V Hiwinu mi nabidli lis z obrazku s nejakou trubičkou kovouvou lehce vyklonenou, nevite jak to funguje, jestli také pouze na pritlaceni, a nevite jestli se tam vejdu kolik muze mit ta trubička stenu. Mel jsem predelany lis primy, tak ze jsem mel vyvedenou hadičku z lisu, ale i když je hadička dost na fest na maznici, stejne to tece spis okolo nez dovnitř voziku. Zkousel jsem to pouze přes maznici, ta dírka tam staci, to funguje. Taky jsem rozebral tu maznici, odvrtal vetsi dirku, 2mm-2,5mm, kulicku zahodil, abych tam aspoň něco dostal, i když dodrzuji spravnost viskozitu maziva. Stejne jsou ale dost velke ztraty, a zaprasenej stroj. Co jsem videl ruzne hadice k lisum všechny mají strasne monstrozni konce, ty se do prostoru nevejdou. Poradte mi jestli to přes ten trubkovy nastavec jde, abych nevyhodil 500kc a stejne to nenamazal, vrta mi hlavou jak tam budu tlacit tu zahnutou trubku a ještě pumpovat nahnutej přes masinu? moc se v tech technologiích mazani neorientuju. Dik
Zchng_Schmieranschluss_NO_34310002_XX.png
Zchng_Schmieranschluss_NO_34310002_XX.png (4.41 KiB) Zobrazeno 8579 x
exot007
Příspěvky: 188
Registrován: 3. 12. 2012, 6:47
Bydliště: 294 11

20. 5. 2015, 9:21

Do mašin co děláme dáváme lineáry mazané přes hadičník a hadičku a mažou se z centrálního mazání.
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

21. 5. 2015, 5:14

Jo dik, ale to neresi muj problém. O tom vim, ze třeba jsou moznosti dat maznici z boku, nebo u vetsich domku vymenit maznice s jakoby zamkem, pak je jasne ze lze pripojit hadicky na centralni mazani.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2015, 8:01

a proč to neřeší problém? podle mě je daleko jednodušší mít všude hadičky, které budou vyvedené na jedno místo, přístupné třeba někde z boku.. kde postupně promažeš ručně X mazacích míst..přece je nesmysl kvůli tomu pokaždé rozdělávat kryty, mnohdy i části stroje aby jsi se dostal přímo k vozíkům.. a až tě to postupné mazání přestane bavit tak tam dáš rozdělovač a centrální mazání, ale už to bude připraveno... ty hadičky vyjdou asi tak na 10kč/m a šroubení asi taky tak..takže do tvé 500ky za speciální mazač si troufám tvrdit že budeš mít vyvedenejch všech X mazacích míst do jednoho místa..a co se týká obsluhy je to nesrovnatelné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

21. 5. 2015, 3:24

No ted nad tim premyslim, protože lis mam, ten jsem dnes poresil, ale adaptery za roh sada stoji 500kc.
Jinak v tech vozikach je zavit M4x0,7, at hledam jak hledam, nemuzu prislusne spojky najit. Vetsinou M5, M3 cena okolo 70-100kc/kus. Zavit prevrtat nemuzu, nechci masinu rozebirat.
Jednu spojku jsem nasel M4, ale na hadičku prumeru 3mm, neumim si představit, ze bych tim cpal mazivo 50cm hadickou. Olej by asi sel, ale ten by z voziku vytekl.
Když ty hadicky udelam kratci, budou mi tam viset, tak nevim. Mrknu na to jak by hadicky museli byt dlouhe a kam by sli schovat. No a co dam na konec hadicky pro plneni, mazničku ?
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

21. 5. 2015, 8:17

Ještě mi napadlo,, ze bych mohl vzit ty mazničky a vlepit je do hadicek, pak bych nemusel resit nejake prime sroubeni. Ale mazat olejem, který vyteka vic z voziku, proc teda výrobce uvadi mazivo o viskozite spis k vazeline nez oleji, když se to proste tim neda naplnit. Asi to udelam, budu tam cpát olej, stejne si myslim ze to lide co mají homemade masiny s lineáry plni olejem, nebo to nemazou, aspoň ty s temi HG15 s mini maznickou co ma dirku sotva 1mm.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2015, 8:31

obvyklé jsou šroubení M6 M8 M10.. M4ka je docela malá a asi standartně na 4ku trubku není v katalogu .. nicméně když to poptáš někde přímo u výrobců centrálního mazání tak třeba něco budou mít.. ono narvat tu hadičku přímo na mazničku taky asi nebude problém.. http://www.hiwin.cz/cz/produkty/linearn ... -hg/17_hgh" onclick="window.open(this.href);return false; doporučujou jak tuk tak olej jen si vybrat.. a 1mm dírka tam není.. píšou tam že tam je dírka 2,5mm (resp že se tam má vrtat v případě že ti nevyhovuje dírka z čela vozíku.. a těch 2,5mm odpovídá hadičce 4mm.. na konce hadiček si kup mazničky které se montují třeba do panelu a dej si je vedle sebe.. nicméně to je uplně jedno jak to uděláš..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

21. 5. 2015, 8:36

To jo v domecku asi jo, ale ta origo maznicka ma kulicku, když tu kulicku vyndam tak do toho otvoru maznice nedas snad vetsi nez 1mm vrtak. Ted je mam odvrtane 2-2,5mm presne nevim. U tech hadicek berou většinou vnejsi prumer, nejak to zkusim vypátrat, co myslis téma maznicema do panelu? Jinak dik
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

21. 5. 2015, 8:54

to je takovej typ kde je na jedný straně maznička pak 6ti hran na klíč a závit třeba M10 dlouhej třeba 15mm to zašroubuješ do panelu pomocí úzké matice M10 a na konec toho závitu přišrobujuješ takovou tu matici co stahuje hadičku.. takže si udláš panýlek třeba z 1,5ky plechu kde budeš mít X 10tek děr vedle sebe a mažeš jednu vedle druhý.. mrkni do katalogu třeba od Tribotecu je toho mraky..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

22. 5. 2015, 4:57

tAK JSEM TO SKORO MYSLEL, DOKONCE JSEM ZJISTIL, ZE DELAJI MAZACI HLAVICE S TRUBKOVYM ZAVITEM, TY SPOJKY MAJI VETSINOU ZAVIT TRUBKOVY.
sPOJKA CCA. 50KC, MAZACI HLAVICE 10, NEVITE JAKA JE VHODNA HADICE, POLYURETAN, POLYAMID ATD...... VIZ ODKAZ, NEJSOU NEKTERE ZAS TAK DRAHE, TAK SI RIKAM JESTLI ROVNOU S TEMA SPOJKAMA NEJAKOU NEOBJEDNAT, KDYZ UZ BUDU PLATIT POSTOVNE?
TLAK BUDU VYVIJET RUCNIM PAKOVYM LISEM, PRVNI MAZNICE NA PANELU BUDE NEPORUSENA, ABY OLEJ NEVYTEKAL, NA VOZIKU JE ODVRTANA, TAKZE SI MYSLIM ZE NEBUDE ZADNY EXTREMNI TLAK, NEMATE NEKDO ZKUSENOST, VIZ ODKAZ NA HADICKY Z RUZNYCH MATERIALU.
https://www.kompresory-vzduchotechnika. ... ove-hadice" onclick="window.open(this.href);return false;
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

22. 5. 2015, 5:07

Polyamidové hadice PA12 Longlife
JETLI NEVZIT TUHLE, CENA PRIJATELNA A SNESE Z NICH SKORO NEVETSI TLAK, I KDYZ JSEM SE DOCETL ZE LIS VYVINE SILU 500BAR, ALE TO SNAD NEBUDE POTREBA, STACI ABYCH DOSTAL OLEJ K PROVRTANE MAZNICCE, UPNE PRESNE NEVIM JAK DLOUHE TY HADICKY, JESTLI TO PROCPU TREBA NA DELKU HADICKY 2M. rOZMER HADICKY PRESNE NEVIM, ALE TIPUJU ZE TO BUDE 8/5, NEBO 6/4
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

22. 5. 2015, 5:28

TED JSEM SI VSIMNUL ZE JE MAJI POUZE PO 100M
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

22. 5. 2015, 5:35

https://www.kompresory-vzduchotechnika. ... -4-mm-27-b" onclick="window.open(this.href);return false;
ALE TREBA TUHLE MAJI V METRAZI.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

22. 5. 2015, 6:22

http://www.gumex.cz/pa-trubka-pa-6-modra-48203.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tady prodávaj i v metráži...
500bar kde jsi to sebral? http://www.tribotec.cz/tribotec/cz/pdf/ ... mo-smg.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; tady ty ruční lisy dají 30bar a ty automatické centrální systémy taky tak.. ta trubka je do 50bar takže žádnej problém.. používá se to všude.. 500bar nedá ani většina hydraulickejch hadic.. hlavně to nedaj ani čerpadla v bagrech a podobnejch strojích.. to je tlak jak hovado..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Topol
Příspěvky: 403
Registrován: 29. 10. 2013, 5:44

23. 5. 2015, 10:22

Tady to psaly http://www.olejservis.cz/maznice-pakovy ... i/d-75282/" onclick="window.open(this.href);return false;
zdalo se mi to hodne.
Nevis jak je ta trubka PA6 ohebna? Asi spis moc ne, když je to vedeny jako trubka. Jestli nepouzit spis ty hadice Variolux PVC 6, který nejsou tlakovy, spis se pouzivaji na akvaristiku. Dobry je ze ty jsou ohebne, mají je i v OBI. Mozna to vyjde tak, ze budou po 0,5m od mazacího mista k voziku, ale je to vždycky problém, když clovek s necim v projektu tak uplne nepocita, rekne si to se nejak udela, to je malickost a ono to potom az tak snadne není.
Odpovědět

Zpět na „lineárni vedení“