Jaký je motor v BF25

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2017, 10:13

Já mám bouhžel všechny komponenty obráběny jako kapsa nebo drážka, takže obvodově se moc nechýtám, ale zkoušel jsem různéúběry, různé rychlosti a fakt je, že se mašin třpa jako osika. Ted jsem jel D12 4 zub finišovací právě ty posrané díry 20 a 25mm po obvodě 0,3mm rychlosti 300 zápichem spirílou 3mm a i tak to vibrovalo. Vše je utažené. Nikde nic necinka, vypadá bez vůle. Šrouby asi budou ok. Spíše ty rybiny. Je fakt, že když jsem obráběl 4 osu a brusil jsem kalene ozubené kolo (abych udělal uášeč na sklíčidlo), tak než jsem nasadil diamantový kotouč a brusil to po obvodě sezhora, zkoušel jsem to jedinou frézou na ocel co mám a to 6mm 6zub (obvodově po tisicinách) a ty vibrace byly neskutečné. Když jsem pak rukou zatlačil na hlavu směrem k 4 ose, tak to začlo kopat, protože mezitím jsem to samozřejmě dobil více, než to bylo.

Máte někdo zkušeosti s tou větší BF45kou? Je to 200kg váhy navíc, tak otázka...

Kolega říká, že tím moc problém neyřeším.

Zpátky se vrátím k otázce. Jaké vrtáky jde použít s vysokooáčkovým vřetenem (ikdyby jen 3-4tis ot.)


Díky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 4. 2017, 11:12

pokud chceš mít vrtáky na vysoké řezné rychlosti musíš koupit TK vrtáky.. jenže ty potřebujou tuhou mašinu, pokud budeš mít takovouhle parodii na frézku tak je vyštípeš a zničíš.. a cenově to je taky uplně někde jinde..
začni tím, že koupíš hodinky a měř kde to má vůle..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2017, 7:30

To je mi jasné. Měl jsem jinou představu o tuhosti. Myslel jsem, že 135kg litiny bude alespoň stejně tuhé jako ta malá portálovka co má 80kg (podle várobce), jenže opak je pravdou. Oproti BF25 je Kompas F600 opravdu tuhá mašina.

Má představa byla, že na té BF25ce budu vrtat přesnější díry než na vrtačce s opakovatelnou přesností. Proto jsem chtěl vrtačkofrézku. navíc jsem chtěl vyšší Z,abych pod něj mohl dát malý soustruh nebo 4tou osu. Nakonec jsem udělal vlastní 4tou osu se 125/160mm sklíčidlem a šnekovým motorem, protože minísoustruh přišel o převodovku.

Mám možnost to vyměnit, ale nevím, zda má cenu ta větší VF45GS (. Má 320kg a 12N.m motory, tak předpokládám, že celkově bude tužší. Navíc má ještě nižší otáčky.

Našel jse tady někde info, že snad ten 750W motor v BF25 má 6000ot. Může to někdo potvrdit?

Díky
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

26. 4. 2017, 8:24

vždyť si ty otáčky spočítej - kolik točí vřeteno na max víš a stačí tedy jen odměřit, kolikrát se otočí motor, když jednou otočíš vřetenem.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

26. 4. 2017, 8:37

jak to má řešené pohon vřetene? ozubením nebo ozubeným řemenem, napřímo nebo jak? pokud jen řemenem tak by neměl být problém jednoduše přeházet kola a zvolit si jiný převod

ono to je těžké s těmahle strojkama.. někdo pro koho byl doposud vrchol techniky akuvrtačka a pilník tak to považuje za nesmírně tuhé a skvělé, někdo kdo frézoval na normální frézce to považuje za nepoužitelný čínský šunt.. jeden frézuje 12kou frézou po 1mm a připadá mu to OK druhému to připadá jako ničení nástrojů.. a pak máme uživatele který o ničem nic neví a má si něco koupit a vybírá mezi dvěma naprosto odlišnými názory.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“