ZX7045 a další klony BF45ky

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

12. 11. 2017, 7:30

hladké se nerovná rovné
o vůlích nemluvě
jsou tu někde odkazy na knihy o měření geometrie strojů, o zaškrabávání atd.
je tu někde fotka měřícího protokolu soustruhu, z toho se dá taky ledacos pochopit
najdi si, jak se pomocí tří desek postupně do sebe zaškrabávaných dělá rovina z ničeho
zkus si změřit přes válečky rybiny na tvém strojku, stačí i jen šuplérou
najdi si na trubce pár videí, klíčové slovo "scraping" a možná pochopíš
pokud ne, tak běž dělat nějaký jiný řemeslo
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 8:27

Díky, to jsem se koukal už předtím. Základní problém je ten, že nemám řádné příměrné desky, pravítka... prostě nic. Mám jen šupléru jakž takž rovný úhelník. Když jsem mašinu koupil, zkusil jsem alespoň projet z kraje do kraje a změřit ve všech rohových bodech odchylky. Naměřil jsem 0,1mm. Když jsem to trochu zabrousil, tak mi to sice nepřesnost nezrušilo, ale stůl jezdí hladce bez vůle. Před zabroušením jsem nebyl schopný stůl vlastní váhou posunout. Teď jezdí hladce. Předtím jsem musel povolit klín i přítlační šrouby a tím pádem byla ve vedení celkem znatelná vůle. Teď není a to byl por mně cíl. Tedy šlo mi vážně o to, aby to jezdilo hladce.
Až to celé dodělám, na stůl dám desku, kterou celou zarovnám a na ní budu upínat. Dělal jsem to doposud a bylo to vždy fajn. Tedy Kde mi bude vadit ten 0,1mm? Myslím, že mi to stačí. Nejsem nástrojař a je to moje hobby, ne řemeslo:)
Až jednou budu stavět vlastní frézu, pak se vybavím měřidly a budu to dělat jinak, ale na té mašině mi to přijde asi dostačující.

Jiná otázka...
Udělal jsem si stůl z jeklů 200x200x5mm a ty jsem vylil betonem. Jak podlahu, tak i sloup. Sloup frézky i podstavec připevním na trvalo k tomu stolu. Tedy nějaký způsob na eliminování vibrací. Má otázka zní, zda má smysl ještě vylívat zbylé části (dolní část sloupů, boční a zadní část podstavce), nebo se ty vibrace přenesou do té mojí konstrukce? Je tam 180kg oceli a 250kg betonu. Když jsem to smontoval a zkoušel bouchat 15kg kladivem do bočnice sloupu, tak mi to na hodinkách ukázalo 0,02mm. Předtím bez zesílení to bylo 0,2.

Díky
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 8:31

Ještě jedna pitomost...

Používáte nějaké zajížděcí přípravky do převodovky? Jako v případě závodních aut? Něco ve stylu lapování za provozu? Soukolím by to zřejmě pomohlo, ale co ložiska? I když, v automobilovým průmyslu se to používá, tak co u frézky za pětpadesát z Číny?

Pokud ano, tak jaké?

Díky
dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 8:33

@Mrosconi nejako nechapem alebo mi nieco unika...
"nemám řádné příměrné desky, pravítka... prostě nic. Mám jen šupléru jakž takž rovný úhelník"
a o par riadkov nizsie:
"Když jsem to smontoval a zkoušel bouchat 15kg kladivem do bočnice sloupu, tak mi to na hodinkách ukázalo 0,02mm."
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

12. 11. 2017, 8:39

když budeš kuchař tak si taky pořídíš sporák a hrnec, když budeš chtít opravovat auta tak taky nebudeš mít jen kleště.. když chceš zaškrabávat lože tak asi taky musíš mít nějaké přípravky, nástroje .. kolik procent lidí je kuchařů? - každej kolik lidí automechaniků? - každej desátej, kolik lidí si jde zaškrábat stroj? - každej tisícej..
cokoliv dělat bez patřičného náčiní je utrpení.. ale ty jsi se stejně už nějak rozhodl, máš svoji hlavu, svůj rozpočet tak si musíš tu hubu nabít sám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2669
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 11. 2017, 9:20

Mros:
Je to schematicky namalováno, neber to "doslova"
skrab.pdf
(11.25 KiB) Staženo 301 x
Ale krásně ti to po sobě klouže :)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

12. 11. 2017, 10:17

Mrosconi píše:Ještě jedna pitomost...

Používáte nějaké zajížděcí přípravky do převodovky? Jako v případě závodních aut? Něco ve stylu lapování za provozu? Soukolím by to zřejmě pomohlo, ale co ložiska? I když, v automobilovým průmyslu se to používá, tak co u frézky za pětpadesát z Číny?

Pokud ano, tak jaké?

Díky
Těm soukolím by akorát pomohlo to, kdyby je nevyráběl censored, z censored materiálu, na censored strojích s censored :roll: technologií a tudíž i s censored přesností.
Výhodou je pak sice výborná cena, ale hlučnost je pak překvapivě :mrgreen: ........ taková, jaká je.
Hlučnost soukolí je hlavně daná třídou přesnosti, a částečně i konstrukcí - ta se FAKT použitím nějakého prostředku od Horsta Fuchse :mrgreen: nezmění.
Myšlenkové pochody v tomto threadu jsou celkem překvapivé - asi jako kdyby někdo chtěl aby čínská kopie Pragy V3S jezdila rychlostí 200km/h a pokoušel se to vyřešit :mrgreen: odstraněním omezovače otáček, osazením kompresoru Roots a dolitím lapovací pasty do převodovky.
Divné, ale na netu, bohužel, typické.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

12. 11. 2017, 10:18

Ta brusná zrna z pasty, co se zadřela do povrchu udělají časem své dílo. :D
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 11:09

Chlapi, adekvátně k ceně mašiny😄 ...bavíme se o vrtackofrezce za 42tis Kč včetně daně a nepředpokládáme, že to je kvalitní výrobek. Nebudu hodnotit používat věky. Viděl jsem pár starých velkých strojů a do přestavby větší se nepustím. Vždyť nemám ani zvedák. Jen mne to baví a ve volných chvílích si hraju. Zajímají mne názory ostatních, co mám dělat. Mám ale radcfundovane a věčně odpovědi. Takové to uvidíš časem a chodit nemožné ...to mi připomíná politiku. Myslel jsem, že jsme tady amatéři a pár profilů a že si můžeme navzájem předávat zkušenosti.

Kdybych ale nešel hlavou proti zdi, Petra Němcová (modelka) by svou profesi nedělala a nepomáhala tisíci dětem z celého světa. Taky světla na bázi HMI by nesvítily. Někdy Caecilia to udělat něco jinak. Neříkám, že je to vždy správně, ba naopak, ale pokusit se můžu. Nejde o život.

Tedy, pokud chcete věčně odpovídat a říkat co proč a jak, má toto fórum smysl. Pokud ale jen prázdné tlachat, běžte do politiky.

Diky
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 11. 2017, 11:17

V politike si ty, lebo to obkecavas a ostany ti hovoria ze to co robis je blbost ale nedas si povedat.
Az do toho nasypes prachy a cas pouzcis sa.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 12:02

atlan píše:V politike si ty, lebo to obkecavas a ostany ti hovoria ze to co robis je blbost ale nedas si povedat.
Az do toho nasypes prachy a cas pouzcis sa.
...ano, říkají. Jenže jen obecně. Nikdo neřekne věcně proč!? V ten moment mně napadá jeidné. Buď to neví, ale musí něco napsat, nebo nechce říct, ať si natluču zadek sám. Když někoho něco učím (pracuji jako fotograf, předtím modelingový agent), tak mu věcně říkám co se stane když udělam to nebo tamto. Když ale někdo píše jen, že to je špatně, je to jako bych poslouchal Kalouska nebo Fialu.

OK, už se raději neptám. Prostě kdo bude chtít argumentovat, ten odpoví.

Díky a hezkou neděli:)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 12:26

milan584 píše: Těm soukolím by akorát pomohlo to, kdyby je nevyráběl censored, z censored materiálu, na censored strojích s censored :roll: technologií a tudíž i s censored přesností.
Výhodou je pak sice výborná cena, ale hlučnost je pak překvapivě :mrgreen: ........ taková, jaká je.
Hlučnost soukolí je hlavně daná třídou přesnosti, a částečně i konstrukcí - ta se FAKT použitím nějakého prostředku od Horsta
Sice hezky popsaný ,ale skopčácký povrchově kalený relativně přesná kola vycházej za kus kolem 1500Kč jestli si dobře pamatuju, tak že kdyby tu frézku vyráběl skopčák stála by tak půl mega a nebylo by o čem mluvit .
Prostě bez čínských hraček za pár korun by nebylo o čem se bavit protože už by žádní hobbíci v oboru nebyli ,a tohle forum by bylo tak pro pět lidí pokud by vůbec bylo .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

12. 11. 2017, 2:08

Mrosconi píše:
atlan píše:V politike si ty, lebo to obkecavas a ostany ti hovoria ze to co robis je blbost ale nedas si povedat.
Az do toho nasypes prachy a cas pouzcis sa.
...ano, říkají. Jenže jen obecně. Nikdo neřekne věcně proč!? V ten moment mně napadá jeidné. Buď to neví, ale musí něco napsat, nebo nechce říct, ať si natluču zadek sám. Když někoho něco učím (pracuji jako fotograf, předtím modelingový agent), tak mu věcně říkám co se stane když udělam to nebo tamto. Když ale někdo píše jen, že to je špatně, je to jako bych poslouchal Kalouska nebo Fialu.

OK, už se raději neptám. Prostě kdo bude chtít argumentovat, ten odpoví.

Díky a hezkou neděli:)
Zajímalo by mě, jak bys reagoval na otázku: "proč proboha fotiš tím Canonem a ne Pionýrem, když se z něj dá udělat stejně dobrý foťák, použitím objektivu z dna pivní lahve".
To je totiž přesně ta samá "logika" :shock: , jako vytunit šišatý kola metodou "něco tam naleju".
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

12. 11. 2017, 2:31

je nereálné chtít, aby ti někdo v odpovědi vysvětloval základy strojařiny. Ptej se tak, aby odpověď nemusela být výrazně delší než otázka.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 11. 2017, 3:03

Sorry Mariane, ale to Tvoje trolení je snůškou základních neznalostí a lenosti cokoliv nastudovat.
Na to že jsi profesí fotograf si sem nedal žádnou fotku vého stroje mne čím dál víc utvrzuje v tom, že to co píšeš jsou jenom bláboly o Tvých nenaplněných tužbách.
I ostatní Tě konečně prohlédli ...
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“