ZX7045 a další klony BF45ky

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 3:11

to proc to je spatne bylo dobre vysvetleno obrazkem v te priloze o jednu stranku zpet
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

12. 11. 2017, 3:18

Zdenek Valter píše:Sorry Mariane, ale to Tvoje trolení je snůškou základních neznalostí a lenosti cokoliv nastudovat.
Na to že jsi profesí fotograf si sem nedal žádnou fotku vého stroje mne čím dál víc utvrzuje v tom, že to co píšeš jsou jenom bláboly o Tvých nenaplněných tužbách.
I ostatní Tě konečně prohlédli ...
On ale opravdu nefotí špatně http://www.marianmrozek.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - ale fakt mi není jasné, proč mu stále nedochází, že stejně jako v tom focení, i v obrábění, prostě nejde překročit svůj stín - pokud je něco limitované hardwarem (tím, jak to je udělaný - foťák, mašina......), tak se to prostě tlacháním nezmění. Jak v focení, tak v strojařině, v čemkoli.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 11. 2017, 8:47

milan584 píše:
Zdenek Valter píše:Sorry Mariane, ale to Tvoje trolení je snůškou základních neznalostí a lenosti cokoliv nastudovat.
Na to že jsi profesí fotograf si sem nedal žádnou fotku vého stroje mne čím dál víc utvrzuje v tom, že to co píšeš jsou jenom bláboly o Tvých nenaplněných tužbách.
I ostatní Tě konečně prohlédli ...
On ale opravdu nefotí špatně http://www.marianmrozek.com/" onclick="window.open(this.href);return false; - ale fakt mi není jasné, proč mu stále nedochází, že stejně jako v tom focení, i v obrábění, prostě nejde překročit svůj stín - pokud je něco limitované hardwarem (tím, jak to je udělaný - foťák, mašina......), tak se to prostě tlacháním nezmění. Jak v focení, tak v strojařině, v čemkoli.
No pávě na to, že je fotograf sem nedal jedinou fotku svých strojů!!!
Protože jsem se již setkal na jiném fóru s projevem člověka, který si dokoce vytvořil stránky aby na sebe upoutal pozornost a vyloženě kradl v zahraničí obsahy stránek, které pak s neumělým překladem zveřejňoval a autory uváděl jako své přátele.
Takového rozhodí konkrétní dotazy nebo žádosti o dalsí fotky z jeho práce, ale protože o tom jen píše a další fotky nemá tak jen kope okolo sebe a dělá ze sebe ublíženou chudinku a kroutí se jak žížala jen aby nemusel odpovídat.
Pro takového je hlubší studium problematiky daného fora ztrátoru času. Jemu jde spíš o sledovanost ;-)
Co k tomu dodat ... ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 11. 2017, 8:53

Zdenek Valter píše:tak jen kope okolo sebe a dělá ze sebe ublíženou chudinku a kroutí se jak žížala jen aby nemusel odpovídat
Opravdu?
Mně to tak teda rozhodně nepřipadá.
Ale možná čteme každý jiné vlákno.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 11. 2017, 9:00

Mex píše:
Zdenek Valter píše:tak jen kope okolo sebe a dělá ze sebe ublíženou chudinku a kroutí se jak žížala jen aby nemusel odpovídat
Opravdu?
Mně to tak teda rozhodně nepřipadá.
Ale možná čteme každý jiné vlákno.
Ne nečteme, jen ty sis možná vztáhl mnou citovaný příklad ze života na zakladatele vlákna ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 9:29

Zdenek Valter píše:Sorry Mariane, ale to Tvoje trolení je snůškou základních neznalostí a lenosti cokoliv nastudovat.
Na to že jsi profesí fotograf si sem nedal žádnou fotku vého stroje mne čím dál víc utvrzuje v tom, že to co píšeš jsou jenom bláboly o Tvých nenaplněných tužbách.
I ostatní Tě konečně prohlédli ...
Hmm, to mne mrzí, že si myslíš, ale co nadělám.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2017, 9:34

pafik píše:Mros:
Je to schematicky namalováno, neber to "doslova"
skrab.pdf
Ale krásně ti to po sobě klouže :)
Díky, tomu nákresu rozumím. Důležité však je, že mi to teď chodí hladce v čele délce a ploše hodinek to je taky trošku lepší. Takže mi to vyhovuje.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 11. 2017, 9:45

Mrosconi píše:
Zdenek Valter píše:Sorry Mariane, ale to Tvoje trolení je snůškou základních neznalostí a lenosti cokoliv nastudovat.
Na to že jsi profesí fotograf si sem nedal žádnou fotku vého stroje mne čím dál víc utvrzuje v tom, že to co píšeš jsou jenom bláboly o Tvých nenaplněných tužbách.
I ostatní Tě konečně prohlédli ...
Hmm, to mne mrzí, že si myslíš, ale co nadělám.
Můžeš si za to sám když se takhle prezentuješ!!!
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 11. 2017, 9:46

hlavne t odobre poumyvaj naftou a vytri vreckovkami :D
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2017, 9:02

Ahojky,

mohu mít dotaz na ohledně mazání? Kdo jste předělávali tyto frézky, jaký typ mazání jste zvolili? Nebo bez centrálu? A co je lepší? Mazat tukem, nebo pouštět olej? Nebo snad použít nějaké mazací stěrače? Viděl jsem všelijaké řešení, tak snad se někdo neurazí, když se zeptám na Vaše případy. A pokud jste něco takového realizovali, jste s výsledkem spokojení, a nebo by jste to v budoucnu řešili jinak?

Díky
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2017, 9:36

To záleží co seženeš ,na dospělejch mašinách je většinou automat ,pokud jí nebudeš používat několik hodin denně tak bych dal čínskej pumpičkovej centrál se 4kama trubičkama (lenost se strašná )
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

14. 11. 2017, 7:21

Má to význam? Z diskuze jsem nabyl dojmu, že na CNC ji předělávat nebudeš (nebude dělat 4 hodiny každý den) a máš ji spíš na domácí/dílenské "hraní". Nestačily by drážky a zalisované maznice (možná tam už jsou) s kuličkou popřípadě dodělat stírátka a mazat olejem? Nejvíce asi záleží na způsobu a četnosti používání...
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2017, 7:33

Drážky tam jsou a nějaké dva kanálky s kuličkami rovněž. Měl jsem za to, že tam našroubuje klasické koncovky pro malý ruční lis a podle potřeby to občas promazu. Jen bych chtěl nějaké stiratka na kraje.
Ještě blbý dotaz. Chladící emulze taky maze. Neříkám, že tím chci mazat. Nevadí ale vazelíně to, že občas na ni splouchne trocha emulze?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

14. 11. 2017, 7:34

no tak ono diskutovat se o tom dá dlouho :D

začni rozpočtem jakej na to máš, a tím co umíš a budeš mít jasno...

centrální mazání - nejlepší, nejkonfortnější ale taky nejdražší.. když koupíš čínskej agregát (vyladíš aby to neteklo :D ), hadičky, dávkovače, doděláš nějakou elektroinstalaci, tak jsi cenově tak na třetině polovině ceny toho tvého stroje.. když koupíš něco tady, značkové komponenty tak se dostaneš klidně na cenu toho tvého stroje..

do toho musíš zafrézovat mazací drážky, navrtat závity pro koncovky atd.. to taky musíš na něčem dělat, když ten stroj rozebereš.. pokud to budeš mít vyvedené někam ven centrálně, musíš to zavléct do nějakejch energořetězů, vyřešit upnutí hadiček(trubek) ke stroji aby se někde nervali atd.. obecně u těhle malejch strojů to může být dost problém, není tam místo.. z tohohle hlediska je nejjednoduší jen na každou rybinu z boku navrtat mazničku a jednou za čas to promáznout ručně tukem.. ovšem pokud to má být CNC a má to trochu lítat nemusí to být dostatečné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

14. 11. 2017, 8:28

Mrosconi píše:Drážky tam jsou a nějaké dva kanálky s kuličkami rovněž. Měl jsem za to, že tam našroubuje klasické koncovky pro malý ruční lis a podle potřeby to občas promazu. Jen bych chtěl nějaké stiratka na kraje.
Ještě blbý dotaz. Chladící emulze taky maze. Neříkám, že tím chci mazat. Nevadí ale vazelíně to, že občas na ni splouchne trocha emulze?
No a mohl bys to vyfotit?
Mimochodem čím jsou svírány rybiny - klínem nebo rovnou lištou?
Opět bych prosil fotku. ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“