Přestavba frezky na CNC

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Ondrich
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 6. 2014, 8:26

7. 6. 2014, 8:37

Zdravím,
už několik měsíců mi nedá spát otázka, jak přestavit frézku na cnc, bohužel nemám žádné zkušenosti s kovoobráběním, takže bych se chtěl optat zkušenějších, starších a moudřejších, jestli je možné pro člověka bez zkušeností, jako já přestavit frézku proma FPX-25E nebo vhodnější model (jde mi o přesnost a schopnost frézovat dural) na CNC, děkuji za všechny rady
Ondrich
Příspěvky: 8
Registrován: 7. 6. 2014, 8:26

7. 6. 2014, 8:46

Omlouvám se že jsem si nepřečetl podobné již existující témata. takže výše uvedená (FPX-25E) frézka není vhodná na přestavbu, doporučili by jste tedy jinou? co tato: http://www.svarecky-obchod.cz/kovoobrab ... zka-x2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

7. 6. 2014, 9:48

Vrtačko-frézka je stroj na dvě věci. Mizerně se s tím vrtá a ještě hůř frézuje. Je to z principu nesmysl, který vymyslel někdo proto, aby nachytal hobbysty s tím, že budou mít dvě mašiny v jednom.
www.mosaznevyrobky.cz
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 7:18

Přesně tak, kámoš ji má a je to strašně gumové.
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 7:57

nekteri jsou uspesni, takze to asi nebude tak horke, nejhorsi je vzdycky "jedna pani povidala" http://www.frezka.borec.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 6. 2014, 8:11

filla píše:nekteri jsou uspesni, takze to asi nebude tak horke, nejhorsi je vzdycky "jedna pani povidala" http://www.frezka.borec.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
že je úspěšný, si může myslet kdokoliv kdo nezkusil správnou cestu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 8:29

jak si muzes bejt jistej ze jedna pani povidala neni prave ten popis od stavitele?

vetsina takovych masin tady na foru nikdy nezvladne beznou komercni zakazku
proste cesta je cil
hybe se to, funguje to ale ke spolehlivosti a presnosti to ma daleko

zalezi na tom co hledas
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 10:23

pokud budes cist cele vlakno, tak budes vedet, ze tazatel nema zadne zkusenosti s obrabenim, nelze tedy predpokladat ze bude provadet "produktivni" vyrobu a natoz jeste komercni
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 11:08

no a proc ne
takovych tu je asi tak pulka :lol:

navic tedy prez tyto veci jak si to tazatel tedy predstavuje
nechtelo by to chvilku obrabet alespon konvencne?

treba by si to pak u takovehoto stroje rozmyslel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 11:32

si se zblaznil! tocit klickama? pocitat dilky? to uz se dnes nenosi, neni nad to, dve hodiny programovat a 10 minut cucet jak se to samo hybe :)
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 6. 2014, 11:38

to máš sice pravdu že se to nenosí, ale člověk alespoň těma kličkama tak nějak poznal kolik ještě asi tak může, a ty zkušenosti se daj přenést do programování.. ono je hezké nemít zkušenosti pustit CAM nastavit tam řezné podmínky podle katalogu nástrojů a pak se divit že to nejde a nevědět proč....
já třeba teď docela často úspěšně likviduju 2ky vrtáky, pustím stroj a jede jede a křup.. kdybych točil kličkou tak to člověk nezláme protože prostě pozná, že už se mu nechce.. vrták mě vyvrtá 20-30 děr hlubokejch 15mm a je v háji..musím koupit nějakej lepší, ale stejně se mě nezdá že by byť obyčejné HSSko dalo tak málo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 6. 2014, 12:06

u toho vrtani se ti lame kvuli velke rampe na motoru Z, proste to nestaci rycyhle vyjet, zkus nastavit na ose mensi rychlost a zkratit rampu co to da, mne se to osvedcilo pri frzovani ve 3D, kdy zetko jezdilo kvuli rampe pomalu, v podstate ani nestihlo nabrat rychlost a brzdilo to ostatni osy, po prenastaveni to jede stejnou vec o tretinu rychleji
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

8. 6. 2014, 1:16

tak čímkoliv jiným, ale tímhle určitě ne.. ty osy mají akceleraci 5000 a jezděj 10m/min.. spíš si myslím že jsem koupil nějakou nepovedenou serii vrtáků, když jsem vrtal starejma vrtákama tak toho navrtali podstatně víc.. samozřejmě jsem taky nějaké polámal. ale tyhle se lámou prostě moc brzo..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1291
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

8. 6. 2014, 2:13

http://stroje.bazos.cz/inzerat/35619225 ... na-CNC.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

8. 6. 2014, 3:07

Vrtáky jsou možná dobrý, akorát špatně nabroušený. Chce to prohlédnout hodinářskou lupou.
www.mosaznevyrobky.cz
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“