Prestavba frézky FPX-25E

Prestavba na cnc, provoz údržba opravy
Odpovědět
alf76
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 3. 2007, 6:17

2. 3. 2007, 6:44

Zakoupil jsem frézku FPX-25E
Začína prestavba na 3D frzku pozdeji bude vybavena 5 osou elktronikou

Pokud mate nekdo zkusenosti stimto strojem rad si neco prectu
Dik ALF76

P.S. Foto dokumnetaci prubehu stavby zacnu ukladat v pondeli
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2007, 3:15

Vim,ze te asi nepotesim,ale prestavovat tuhle frezku na CNC je dost problem.Ne ani technicky,ale spis neobdrzis ocekavany vysledek.Cela konstrukce je dost nestastna.Jednak jsou v haji rybiny.Ty je treba prebrousit,nebo alespon prefrezovat,jinak se s tim neda poradne hejbat,nebo je tam vule jak prase.Vymezeni vuli je naprosto nejvetsi slabina tehle frezky.Ty 6mm sroubky nic neudrzej a muzes vuli serizovat kazdou hodinu.Pri praci se to hned vyklepe.Chtelo by to radikalni zmenu.
Srouby jsou celkem OK a loziska taky.Hybat celym Z-tkem je dost problem,ale da se to rozumne vyresit.Kdyz se vymeni ozubena hridel,ktera bezi po tom hrebenu za oboustrannou,da se na tu druhou stranu udelat rozumny prevod na posun.Hridel je ale treba ulozit do lozisek,aby bylo mozne vymezit vuli vuci hrebenu.Pak to chodi slusne.
Musi se ale zrusit ten snekovy prevod na mikroposunu.Cela konstrukce frezky je ale dost malo tuha,takze z nejakym zazrakem nepocitej.Muzu ti nafotit nejake dily z te,co jsem pred rokem delal.Jinak hodne zdaru.
alf76
Příspěvky: 2
Registrován: 1. 3. 2007, 6:17

6. 3. 2007, 6:52

Naprosto suhlasím s informacemi co jsi popisal . Nic mene na drobnou praci je stroj vcelku vyhovujici.
Nevim jako vyrobou se zabyvas nebo k cemu pouzivas CNC strojme vcelku vyhovuje tato velikost a s dobnymi nemocemi jsem se smiril uz pri koupi stroje. Byl tza pomerne smesne penize to byl asi duvod proc jsem ho koupil.
Momentalne probiha prestavba a nutne upravy ktomu aby se steroj v co nejblizsi dobe rozbehl. Ocenuji informaco ktere jsi napisal. Pokud mas zajem o spolupraci nijak se tomu nebranim
Ahojky ALF76
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2008, 8:21

můžeš něco nafotit??
Odpovědět

Zpět na „Frézky asijské produkce - Optimum, Bernado, Warco, Sieg, Proma, Optimum, a tak dále a tak dále“