Bruska ELKO B-150

Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 9. 2016, 7:42

elko b150 má vinutý motor na 230V tzn má pomocné vinutí pro rozběh a je tam rozběhový kondenzátor
klidně i tu čínu brácha má čínu už 20 let hned po revoluci to dovézl z rakouska a rodiče majů taky jednu příložky sůplechové a tak sa to třepe ale to je i u elka
a kdo má potřebu zastavovat kotouč a talčí na kotouč tak nech si kůpí dospělů litinovku co má klasický 3f motor s chladícím ventilátorem dolu ve stojanu.
všechny brusky co mají uzavřený nechlazený motor na jehož hřídeli jsou kotouče tak hřejí a mají omezenou dobu provozu
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2669
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

26. 9. 2016, 2:38

Taky se rád přidám. Mám 150ku asi dva roky a šit hnusnej. Za tu samou cenu je lepší koupit dvě čínský. Podobný šity, ale je jich víc :D .
Žertovné je, že Elko má na stránkách kontakty a mezi nimi "náměstek pro kvalitu" nebo tak nějak. Aspoň před těma dvěma lety tam byl, když jsem mu posílal hezkej email. Samozřejmě neodpověděl.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

27. 9. 2016, 7:19

kam si to daval vyvažovat?
sem?
http://www.vyvazovani.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak chvěje se i ten stator v hliníkovém odlitku já jsem dal jednu půlku na lepidlo bo to bylo protočené už jsem měl na opravu i jeden kousek co se tak protočil že vytrhl dráty z přepínače :shock:
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Rados_
Příspěvky: 31
Registrován: 14. 5. 2016, 4:48

27. 9. 2016, 9:52

U měl bych problém s hlučností (dost vysoká) hned po koupi + vibrace brusky taky. Bruska poslána do Elka, kde vyšší hlučnost odstranili, ale ty nevývahy tam jsou pořád - kotouče po koupi špatně běží obvodově (dá se řešit orovnáním), ale co je horší tak hází bočně a to už se orovnává hůř. Pokud kotouče sundám, zdá se mi, že je bruska při běhu bez vibrací. Jako jak už to zmínili druzí, za ta prachy fakt zklamání, docela to nechápu, když tu brusku vyrábí tolik let. Ten ne úplně ideální klidný chod by člověk i přežil, pokud by to byla bruska jiné cenové kategorie. Měl jsem vyhlídlou jednu čínu 250W kde na youtube šlo vidět že běží klidně, tiše, ale pak jsem si řekl, že koupím něco kvalitnějšího (a navíc českého), kde tohle bude samozřejmost automaticky, ale celkem jsem spletl. Mno brusku už nechám tak... už mi stačilo jedno posílání do Elka skrz hlučnost. Škoda, že jsem tyhle reakce tady nezaznamenal dřív.
qwer
Příspěvky: 1293
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

28. 9. 2016, 2:09

Vyrob si nové matice- teba rezať závit nožom na jedno upnutie zo zarovnaním čela. Tam je problém to, že os závitu neni kolmá na čelo upínacej matice, a tie plechové príložky to proste prehne v mieste vyosenia čela matice
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

28. 9. 2016, 9:17

bu_bu píše:.............tak si pobrousit motyku, sekeru, špičky na hřebíkách nebo sekáč na to bohatě stačí a o víc vírobci asi nejde.
pokud jde o takovéto broušení z ruky, tak pásovka, případně čelní bruska udělá mnohem víc práce :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Rados_
Příspěvky: 31
Registrován: 14. 5. 2016, 4:48

29. 9. 2016, 8:57

bu_bu píše:
Rados_ píše:U měl bych problém s hlučností (dost vysoká) hned po koupi + vibrace brusky taky. Bruska poslána do Elka, kde vyšší hlučnost odstranili, ale ty nevývahy tam jsou pořád - kotouče po koupi špatně běží obvodově (dá se řešit orovnáním), ale co je horší tak hází bočně a to už se orovnává hůř. Pokud kotouče sundám, zdá se mi, že je bruska při běhu bez vibrací. Jako jak už to zmínili druzí, za ta prachy fakt zklamání, docela to nechápu, když tu brusku vyrábí tolik let. Ten ne úplně ideální klidný chod by člověk i přežil, pokud by to byla bruska jiné cenové kategorie. Měl jsem vyhlídlou jednu čínu 250W kde na youtube šlo vidět že běží klidně, tiše, ale pak jsem si řekl, že koupím něco kvalitnějšího (a navíc českého), kde tohle bude samozřejmost automaticky, ale celkem jsem spletl. Mno brusku už nechám tak... už mi stačilo jedno posílání do Elka skrz hlučnost. Škoda, že jsem tyhle reakce tady nezaznamenal dřív.
Mě taky neběží úplně tiše, ta čínská je tišší. Vezmi taky v úvahu, že to je stolní bruska a ne nástrojová, tak si pobrousit motyku, sekeru, špičky na hřebíkách nebo sekáč na to bohatě stačí a o víc vírobci asi nejde.
Souhlas, ale za ty prachy jsem čekal větší vychytanost, to je celé.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 9. 2016, 7:35

Tohle vlakno je smutna realita a docela prekvapeni. Mel jsem predstavu, ze resim hlouposti a cesky vyrobek je kvalitni zazrak za docela velke penize. Ted vidim, ze to je bohuzel predrazeny kram a nastvanych majitelu je cela rada.
Je az neuveritelne, jak dloho jeste funguje davno ztracena dobra povest. Lide si stale kupuji ETU ci "ceskou" golu v naivni vizi kvalitniho vyrobku :-(
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2016, 9:47

To uz davno neni pravda
Obcas se tu snazim vyvest nekoho z omylu a jsem za to kamenovan od lidi kteri haji predsudky do krve.
Clovek si to holt musi vyzkusit na vlastni kuzi.
Neni nic jako cena nebo puvod podle ceho by se dalo predem zjistit zda je to ci ono kvalitni. Maximalne osobni recenze a to jeste neni jistota. Kvalita mnohdy kolisa.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

30. 9. 2016, 9:42

[quote="kenybz"]elko b150 má vinutý motor na 230V tzn má pomocné vinutí pro rozběh a je tam rozběhový kondenzátor
klidně i tu čínu brácha má čínu už 20 let hned po revoluci to dovézl z rakouska a rodiče majů taky jednu příložky sůplechové a tak sa to třepe ale to je i u elka
a kdo má potřebu zastavovat kotouč a talčí na kotouč tak nech si kůpí dospělů litinovku co má klasický 3f motor s chladícím ventilátorem dolu ve stojanu.
všechny brusky co mají uzavřený nechlazený motor na jehož hřídeli jsou kotouče tak hřejí a mají omezenou dobu provozu[/quote

Blbost,nemá.Zeptej se v kterékoli opravně.Normálně je jedno,když prohodíš napájecí dráty za ty kondenzátorový.Běží pořád stejně(na h..) a to vinutí není roz- ale normálně běhový!Jak správně zmiňuješ, má to omezenou dobu provozu,takže to normálně funguje..
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2016, 7:46

omluva za nepřesné informace jednu B150-ku jsem ve vedlejší firmě otevřel a je to skutečně zapojené do trojůhelníka
tento kus je již převíjený bo ju zapoměli vypnůt a shořela...doba chodu uvedená na štítku je 30 minut
odpor vinutí 11,2ohmů je na všech cívkách stejný
jinak vibruje jak kráva příložky šmatlů asi jak moje nohy :D
na to elko b175 co mám doma udělám nové příložky no uvidíme co sa z té ludry vyklube
tu je foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek
jo a na bazoši je solidní bruska ale cena je trochu vysoká /6000,-/nicméně naklápěcí litinové stolky a litinové provedení
chtěl jsem dat odkaz ale už je pryč
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 10. 2016, 9:12

zase jedna slušná bruska na nástroje rozhodně lepší jak elko
https://www.sbazar.cz/mshw/detail/19281 ... ova-bruska" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

22. 11. 2016, 11:11

litinové elko za dobrou cenu
https://stroje.bazos.cz/inzerat/68047528/Bruska.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

26. 2. 2017, 6:49

opráším tu trochu téma výpalky nových krytů už mám a zatím jsem jeden kryt udělal nahotovo teda kromě laku
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
sco_27
Příspěvky: 329
Registrován: 20. 4. 2013, 9:10
Bydliště: Partizánske

26. 2. 2017, 6:53

kenybz píše:opráším tu trochu téma výpalky nových krytů už mám a zatím jsem jeden kryt udělal nahotovo teda kromě laku
Bola by ochota podeliť sa s modelom/dwg pre laser? :)

Ľuboš
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“