Samchuly STD-410 Taping and drilling machine

Odpovědět
Ondroskok
Příspěvky: 10
Registrován: 4. 9. 2017, 7:19

18. 11. 2017, 8:49

Zdravím zdejší borce a prosím o radu. Před časem jsem si do dílny pořídil tento stroj. Jedná se o sloupovou vrtačku a řezačku závitů Samchuly STD-410 jihokorejské výroby.
412.jpg
415.jpg
Problém mám s elektroinstalací. Vrtání funguje jak má, ovšem nejsem schopen sprovoznit levý chod při závitování. Jakmile sjiždím s vřetenem dolů točí se doprava dole na hloubkovém dorazu koncák vypne, ale při návratu vřetena nahoru se nesepne levý chod. Stykače jsou funkční oba, při manuálním sepnutí jede P i L. Koncový spínač a přepínač chodu jsem taky proměřil a jsou v pořádku problém by tedy podle mě měl být v zapojení. Původní el. rozvod byl KO - primární stykač pro pravý chod byl vyhořelý plus vodiče okolo a navíc byl el. obvod zasažen (nesmyslně dobastlen) "kutilem opravářem". Musel jsem 90% elektriky udělat nanovo. Upozorňuji, že nejsem profesí elektrikář nicméně nějaké zkušenosti mám, navíc mám kamaráda dlouholetého zkušeného elektrikáře a za ním chodím pro veškeré rady a chytrosti. Už si ale delší čas nevím rady a nechci jej stále zdržovat, proto zkouším zde. Našel jsem na netu ke stroji manuál a el. schéma zapojení, ale jedná se o novější model. U mého staršího modelu ještě nedělali Emergency button a taky chybí logicky všechny "hebla" za ním.
Zde je originál el. schéma zapojení s manuálu:
org schéma.jpg
Zde je skutečný stav zapojení na stroji:
Samchully STD-410 (skutečný stav).jpg
Nenašel by se zde prosím nějaký schopný elektrikař který by dokázal určit kde je "zakopaný pes".
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“