vyuzitie krokovych motorov a driverov z ineho stroja

jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

19. 11. 2017, 12:06

Zdravim panov CNCckarov :)

Mam na vas nejaku tu otazocku..
Podarilo sa mi z prace ziskat elektronicke casti stroju ktory bol povodne urceny na strihanie a odizolovanie kablov. Mam komplet komplet funkcnu elektroniku a ked to doma zapojim tak motory a vsetko bezi ale stale len s riadiacou kartou kde je nahrany firmware k tomu strihaniu kablov.

Co sa tyka driverov su vlozene do takej centralnej dosky kde vstup z nej su piny ako enable a potom 2 piny na kazdy driver a teda motor.

Otazka je ci by sa to dalo nejako vyuzit. Riadenie by som dal napr. Cez arduino, raspberry, alebo cez notebook.. len ked som robil testy tak mi to neslo :) mam aj ine motory a cinske drivery a tie cez mi isli :)

Napadlo ma zmerat napatie na tych pinoch ked je to zapnute a enable a iny pin do driveru dava okolo 30V

Ja vas prosim o nejake rady od coho sa odkopnut (navody si uz najdem) len by som potreboval postrcit spravnym smerom :) ak mate nejake otazky kludne sa pytajte. Uvedomujem si ze pravdepodobne som vam neposkytol vsetky informacie ktore by vam pomohli.

Zatial dakujem :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 11. 2017, 12:20

co dokumentace k tem komponentam?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

19. 11. 2017, 1:15

Dokumentacia nejaka je ale nic co by mi pomohlo.. na internete som nenasiel nic podla tej dokumentacie by som tiez uz vedel vo robit :)

V podstate by som chcel hlavne vediet ako to vlastne funguje.

Tie cinske drivery tak isto potrebuju len 2 kable na ovladanie krokacov. Pulse a direction len neviem ako to funguje. Ale cez to arduino mu staci asi 5V na signal?

V tej driverovej doske ak je necinna na kontakt je tych 30V je mozne ze potrebuje tych 30v na to aby prijalo signal z nejakeho riadiaceho plosaku?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 11. 2017, 1:21

dej sem typova oznaceni
fotky a tak

bez toho nema smysl se dal bavit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

19. 11. 2017, 2:10

Neviem ci pomoze ale fotky som dal sem

https://imgur.com/a/xdKOP

A ten stroj je KM 703 je to korejska masinka :)

http://www.kmwire.kr/en/products/cut-st ... kattempt=1
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

20. 11. 2017, 12:08

Takze asi moc nepomohlo? Najoniec to bude asi zlozitejsie :) este som myslel ci by som ma tej ovladaciej doske neprehral firmware ale to uz by bolo asi nad moje sily :)

Ak najodou by niekoho nieco napadlo dajte vediet :)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2017, 3:04

napadlo me kdyz vidim tu fotku toho driveru
(mimochodem nejdulejsitejsi fotka je z nejvetsi vzdalenosti) ze to bydou proklety Lkovy drivery a ze to je uplne to nejhorsi co muzes mit
kup si nejaky drivery treba leadshine, nech si k nim ty motory ty by mohli jit obstojne pouzit zbytek vyhod
tak bych to udelal ja
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
3pajky
Příspěvky: 217
Registrován: 26. 12. 2015, 7:22

20. 11. 2017, 6:54

az tak som to necital, ale drivery tam mas, a nemusia byt zle, ked je to komercne riesenie, potrebujes zistit pinout drivrov a klasicky ich pravdepodobne uriadis.
menit nejaky firmware je skoro iste nad tvoje sily. a k tomu to ajtak nebude elasticke.
pouzi tu silovu cast,..zdroj, drivre, zisti pinout step/dir/enable a vyrob nejaku jednoduchu dosku len s konektormi pre riadenie, popripade aj s nejakym optickym oddelenim.
ale aj to bude nad tvoje sily, tak asi radsej kup nejake zname drivre.
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

21. 11. 2017, 6:24

Robokop ak chces spravim detailnejsiu fotku :) a drivery mam cinske z ebay ale tieto by mali pracovat lepsie ked vidim ako to pracuje na masine tak proste to vyzera ze idu lepsie ako tie cinske :) a tie mam tb6600 samizda :)

Kutil_tim co sa tyka toho atmelu uz som od toho upustil :) vela som o tom precital a tiez sa mi zda ze by to bolo dost zlozite :)

3pajky co sa tyka mikrokontrolera a software vsetko mam naprogramovane lebo som skusal aj ked s inymi motormi a cinskymi drivermi vsetko ak tak islo :) len tie cinske drivery sa mi nezdaju. Kedysi som kupil jeden na skusku a ten ide pekne.. ale potom som dva dokupil rovnake aspon z vonku a tie idu na prd.

A co sa tyka enable a step/dir mam.. enable je centralne a step/dir na kazdy motor resp driver. Je to v tej driverovej doske. Lenze ked som to zapojil na mikrokontroler (arduino) ktore som mal predtym na cinskych driveroch tak sa to ani nepohne. Ale ked som meral enable voci step a dir tam mi tam davalo okolo 30V neviem ci na tom zalezi. Nemaju aj tie impulzy mat 30V? Tie cinske chcem tiez odmerat kolko tam dava len som na to nemal cas vcera.

Inak zostava je plne funkcna skusal som to s tou original riadiacou doskou.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2017, 6:30

No asi jsi koupil spatne
Podle te fotky originalu bych necekal zazrak
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

21. 11. 2017, 7:25

Nieje tb6600 ako tb6600.

Davaj poriadne fto inak sa nepohneme.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

21. 11. 2017, 4:23

Hlavně si zjisti, na jakých napěťových úrovních to původně pracovalo. Pokud máš funkční mašinu, tak změř napětí na pinu DIR v jednom a druhém směru. Ideální by samozřejmě bylo kouknout na to osciloskopem, ale na DIR by se to asi dalo změřit i měřákem.
Samozřejmě na to můžeš jít i z druhé strany a podívat se, do čeho ty řidicí signály lezou, případně čím jsou generované.
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

21. 11. 2017, 6:43

Robokop tu elektroniku som nekupoval dal mi to znamy ked sa u nich rusilli tie stroje..

Atlan to som zistil :D aj ked tie cipy vyzeraju rovnako ale su tam ine suciastky .. ale to tereaz neriesime ;)

Mex konecne niekto kto sa mi snazi naozaj pomoct :) co sa tyka zmeranie napatia v jednom smere nie je problem.. v druhom trochu je lebo do druheho smeru to ide len menej ako sekundu v jednom cykle

Takze zobral som merak cierny som dal na enable a cerveny na step(dir) a v klude tam bolo 28,2V a ked sa motor rozbehol tak tam skocilo -5,5 a na pulse v klude taktiez 28,2v a ked sa motor rozbehol -0,1

Cele v jednom smere. Inak ak by to pomohlo osciloskop mam taky cinsky skor na hranie ale mozno by pomohol len som sa s nim este moc nehral tak neviem ako ho mam zapojit. DSO138 Obrázek

A pripajam dalsie obrazky a ak chcete nejaky detail niecoho tak si povedzte ;)
https://imgur.com/a/9695u
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2017, 6:55

to jsme se nepochopili
ja myslel ty cinske tbcka
kvalitni drivery s tbckama chodej dobre
tj asi mas kousky s nejakejma napodobeninama

pri cene originalu driveru s tbckama mi ozivovani ty puvodni elektroniky prijde jako slepa cesta
divam se na to globalne
aby to zaclo chodit na stole je jen prvni malej krucek
pritom tam muzes dat pekny spolehlivy drivery za malo penez kde neresis spoustu podruznosti a hlavne je k nim dokumentace a kdyz to vysmahnes tak k tomu koupis nahradu ktera tam zas bude pasovat

samozrejme pokud je cilem rozchodit to stavajici a ne stavet nejakej stroj tak moje prispevky ignoruj
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jannyo
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 1. 2016, 8:13

21. 11. 2017, 7:17

No toto by som chcel nejako rozchodit :) uz ked som sa do toho pustil potom sa nerad toho vzdavam :) a ano konecnym cielom by mal byt nejaky ten cnc router :) ale ja sa rad bavim s takymito vecami a chcel by som proste vediet ako to cele funguje :) tym sa zlepsia aj moje povedomie o ton ako podobne stroje pracuju a pripadne jednoduchsie hladanie chyb ked sa nieco pokazi a napr. Aj v praci kde pracujem s trochu inymi masinkami ale na podobnych principoch :)

Co sa tyka tych tb6600 vies mi odporucit nejake tie lepsie?
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“