Hustopece V16

dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2017, 7:49

Ahojte Lidičky,
Tak už mám predčasné vianoce. Podarilo sa mi zohnať dospelú vŕtačku V16.
Mám, ale prosbu majiteľov týchto kúskov.

1. Vratná pružina, vyzerá, že my chýba púzdro na uloženie pružiny viz foto.
IMG_20171120_193959513.jpg
Prosím Vás o foto danej časti. Poprípade ak to niekto rozoberal nenašla by sa foto ? Budem to musiet nejako dobastlit.

2. Má zmysel do toho šprtať a meniť ložiská keď ma hazivosť 0.1 mm na skľučovadle. Je tam nejaké skľučovadlo made in Poland.
Skúsim ho dať dole a vymeniť.

Pekný večer priatelia a ďakujem za pomoc.
Jano

PS: porovnanie s "lacnou čínou"
IMG_20171120_195412665.jpg
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2017, 11:26

Myslíte, že by bolo možné to púzdro na vratnú pružinu vysústružiť ?
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
Mlynek
Příspěvky: 136
Registrován: 8. 3. 2017, 9:14

21. 11. 2017, 12:51

Asi ano, zavařeným šroubem bys udělal doraz a navařenou maticí vedení pro zajišťovací šroub.
Přílohy
Vr1.jpg
Vr2.jpg
Vr3.jpg
Vr4.jpg
Není diskuze jako diskuse
dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2017, 9:19

@Mlynek - dakujem za fotky mas u mna pivko. :wink:
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
dhaman
Příspěvky: 68
Registrován: 11. 2. 2016, 9:01
Bydliště: Banska Bystrica - Vlkanova
Kontaktovat uživatele:

18. 12. 2017, 7:14

Tak vďaka @Mlynekovi sa mi podarilo pozvárať mechanizmus pružiny a dorazu pri vŕtaní.
pruzina.jpg
pruzina 2.jpg
Tu je zopár fotiek pred a po. Vymenené všetky ložiská a skľučovadlo vďaka @Tumlikovi.
pred_po_1.jpg
pred_po_2.jpg
Dohodil som aj digitálne odmeriavanie.
digital measurement.jpg
Hej ty robota! Mňa sa neboj ja sa ťa ani nedotknem!
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

18. 12. 2017, 8:26

krasna robota !
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

14. 11. 2018, 10:27

Nevíte prosím někdo z jaké materiálu se u V16 dělal ten horní kryt řemenic? Je to dost těžké na to aby to byl hliník, ale magnet se na to nechytá...Chystám se to ponořit do louhu, tak abych pak nebyl překvapený co z té lázně vytáhnu :)
Naposledy upravil(a) brutal dne 14. 11. 2018, 3:32, celkem upraveno 1 x.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

14. 11. 2018, 11:55

nějaká litina je vždycky železo + uhlík, tzn. vždy feromagnetická
bude to Al odlitek, při nakládání do louhu bacha
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

14. 11. 2018, 12:05

Díky, tak to radši nejdřív vyzkouším na malém kousku. Mimochodem fakt neexistuje nějaká nemagnetická litina, zahlíd jsem něco třeba o austenitických litinách, které by měly být právě nemagnetické...
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

14. 11. 2018, 12:28

Nic ve zlým, ale představa jak jakýsi kovopodnik v Hustopečích vyrábí kryty
řemenu na stolní vrtačku z austenitu a to ještě někdy v padesátých letech,
mi způsobila záchvat smíchu, že jsem si poprskal monitor, díky za to,
smích je třeba.
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

14. 11. 2018, 1:59

Já nepsal že to z toho vyráběli, jenom že něco takového taky asi existuje.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 11. 2018, 7:02

brutal píše: 14. 11. 2018, 10:27 Nevíte prosím někdo z jaké materiálu se u V16 dělal ten horní kryt řemenic? Je to dost těžké na to aby to byl hliník, ale magnet se na to nechytá...Chystám se to ponořit do louhu, tak abych pak nebyl překvapený co z té lázně vytáhnu :)
Vyvalily se vlny zdola,roztáhnuly se v širá kola..Všude kolem bílá pěna,vrtačka jest dokurvena.. nad topolem podle skal ,sbor cnc fórařuů se rozchechtal..
Jestli to narveš do louhu,tak jsi opravdu brutální Brutar:-)).Ten kryt je z nějaký slitiny hliníku,bylo to gravitačně litý a ty odlitky vypadají,jako když je dělali učedníci,tak asi proto jsou tak masívní a těžký..Okopej to fíbrovým kotoučem v rozbrusce,nebo jestli chceš být in,tak to otřískej pískem,ale do ničeho to nemáčej..I když...jestli náhodou neposlechneš,tak se mi tady válí jeden kryt navíc..
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

15. 11. 2018, 8:07

Ok dobré vědět, díky. Už jsem provedl zkoušku lehkým navrtáním a fakt je to hliník, takže jsem to už s louhem ani nezkoušel. Mimochodem ten louh můžu fakt doporučit - hodil jsem tam všechny ostatní části kromě těch krytů a zůstala jen holá litina. Bohužel jsem tím zjistil, že původní majitel byl totální matlák - ona mu ta vrtačka na povrchu zrezla, tak vzal evidentně rozbrus a normální brusný kotouč a objel to tím, je to poskákané jako kráva, taková šachovnice - tady kousek vyrval, tady ne, tady jo, tady ne... Teď abych si kyt a plnič dojel nakoupit s avií, kolik tam toho budu muset dát. Nebo to nechám naholo, jen barvu, abych to mohl ukazovat návštěvám, čeho jsou lidi schopný...
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 11. 2018, 8:22

brutal píše: 15. 11. 2018, 8:07 Ok dobré vědět, díky. Už jsem provedl zkoušku lehkým navrtáním a fakt je to hliník, takže jsem to už s louhem ani nezkoušel. Mimochodem ten louh můžu fakt doporučit - hodil jsem tam všechny ostatní části kromě těch krytů a zůstala jen holá litina. Bohužel jsem tím zjistil, že původní majitel byl totální matlák - ona mu ta vrtačka na povrchu zrezla, tak vzal evidentně rozbrus a normální brusný kotouč a objel to tím, je to poskákané jako kráva, taková šachovnice - tady kousek vyrval, tady ne, tady jo, tady ne... Teď abych si kyt a plnič dojel nakoupit s avií, kolik tam toho budu muset dát. Nebo to nechám naholo, jen barvu, abych to mohl ukazovat návštěvám, čeho jsou lidi schopný...
Když to máš takhle čistý,tak vezmi stříkací kyt(ne plnič ani nic jiného) a jak to je nastříkej jednu silnou vrstvu.Dá se ho nalít docela vrstva,ale kdybys měl furt málo,tak to nech zavadnout(tak dvě hodiny) a dej ještě jednu. Pak to nech někde v teple týden vyschnout (děsně to smrdí) a obruš to excentrem tak 240,kde se nedostaneš,stačí šmirgl na prst..Pak to polej jednou nebo půldruhou vrstvou polyuretanu a uvidíš ty zázraky.Když to budeš stříkat kladívkovou,jako to bylo původně,tak stačí bohatě jedna vrstva kytu a nemusíš ani moc brousit-ta barva toho dost schová.Na celou vrtačku stačí kilo kytu,nějaký ředidlo a ta kladívková se prodává tuším 0,8 kg plus tvrdidlo a ředidlo(to je speciál),normální polyuretan stačí bohatě 0,5kg plus tvrdidlo a ředidlo(to může být acetonové,stejně jako do kytu).Další možnost je,udělat tomu vzhled,jako mají dnešní nové mašiny: to zanmenáaž to bude nastříkaný do leskla,počkáš až polyuretan zavadne(podle teploty hodinu až půl dne) a zbytkem barvy,kterou si necháš v pistoli od toho stříkání ,to poprášíš. (chce to ubrat tlak na pistoli a přidat množství barvy-ona už bude po té době houstnout-udělá to větší kapičky a bude..)Po nastříkání už se to nezmění,když zatvrdne,tak máš vzhled jako na nových mašinách.Má to jednu výhodu-nemusíš pod to kytovat,skoro všechny vady to schová,proto to taky používají v generálkách.ALE: když se to zasviní(stačí zaschlej zoxidovanej olej,hodně špatně se to čistí .A mně se stejně nejvíc líbí hladká,lesklá,dobře vykytovaná mašina!
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

16. 11. 2018, 11:10

parádní návod, díky
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“