Pásová pila na dřevo upr. na kov nástrojařská pásová pila na kov

Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2018, 9:20

QNX píše:fmodel: Pásy si můžeš nechat svařit,
Ale o to nejde :wink: jak ti je budou svářet na počkání i s řezaným materiálem když budeš vyřezávat z prostředka a nesmíš porušit obvod a to třeba 10x za den.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2018, 9:21

Pavel R píše:
fmodel píše:Problém je to sváření pásů ,bez toho je bezcenná,teda pokud to nemáš na odřezávání nálitků ve slévárně.
Ale prdlajs !
Přečti si celou diskuzi ,mluvíme o pile na kov ,né o té z inzerátu!
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2018, 9:23

fmodel: Tak v tomhle případě nutně potřebuješ svářečku. Já jsem ještě nic podobného neřezal, zatím jsem tu potřebu neměl.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2018, 9:26

no třeba nástrojovku kdyš v tý době nebyl drátořez ,pak už jen pilovačka a jedéém .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
bobanbob
Příspěvky: 229
Registrován: 9. 6. 2016, 5:15
Bydliště: Nechanice
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2018, 9:34

QNX píše:fmodel: Pásy si můžeš nechat svařit, není to zase tak drahá záležitost. Pokud jich teda nepotřebuješ hodně. Já jsem pořídil bazmek na odporové pájení, ale výsledky žádný zázrak. Takže se ještě chystám vyzkoušet TIG a když to nepůjde, tak udělám odporovou svářečku. Přece jenom už mám 5 pásovek, takže kvalitní svařování pásů bych docela užil.
A to se ti vyplatí ?? svářet pásy na 5 pásovek?? Co na tom řežáte že tak praskají ?? Já sice dělám se dřevem a mám pilu která má dost olítanou pryž na pásnicích že už bezpečně neudrží pás pod 15 mm.Je to stará olítaná litinová pila která je bohužel i pokroucená že pásnice nejdou nad sebou takže na spodní pásnici mě zuby předpisově nezasahují do pryže ale na hoře mám zuby ve středu kola . Což znamená že když nasadím nabroušený pás z brusírny a zapnu pilu okamžitě přicházím o šrank . Ale i tak mě za zhruba 21 let truhlařiny praskl pás tak 5 krát bo jsem se k tomu díky okolnostem choval jako prase .
A k tomu sváření spoustu let jezdím do stejné brusírny a tam po zavaření a vybroušení sváru pás ještě válcují jen tak lehce néé daný rádius jak u pásů do kmenových pásových pil ale jen tak lehce to líznou aby ten pás v místě sváru kde se pokroutil srovnaly .
Mohu se zeptat co je váš výrobní program že využijete 5 pásovek?? pokud teda neřežete železo
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 1. 2018, 9:38

aleshonsa píše:Vertikální pásové pily na kov z dob socíka existují, ale v nabídce jich je hrozně málo. Sám bych jí možná bral (jestli se mi ještě někam vejde).
Já jí viděl u jednoho strojaře, od kterého jsem kupoval nějaké věci. Ta byla taky s integrovanou svářečkou. Už ale nevím přesně, kdo byl výrobce. TOS to nebyl 100%, ale RVHP to bylo.
Nástrojařské pily na kov se celkem běžně objevují - třeba Mossner Record
http://www.gebrauchte-drehmaschinen.de/ ... chinen/583" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

1. 1. 2018, 9:44

QNX píše:Předělat pásovku na dřevo na pásovku na kov by neměl být problém. Když se sníží otáčky, tak to řezat bude. Udělat nová vodítka (pokud to vůbec bude nutné) také není nic složitého. Pro rovné řezy vodítka s ložisky, pro křivé řezání s úzkým pásem vodítka s tvrdokovem, nebo s keramikou. Asi největší problém by bylo dodělání chlazení. Ta pásovka z nabídky by byla solidní základ.
Předělat pásovku na dřevo na kov je cca stejně "dobrý" :shock: nápad jako předělat soustruh na dřevo na kov :mrgreen: .
Řezat to sice nějak bude, ale spotřeba pasů bude tragedie, přesnost to samé, svařování pasů (všechny slušný pásovky na kov to mají na sobě - integrovanou svářečku) bude taky veselo.
Cesta je cíl :roll: .
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 11:27

bobanbob: Cenově se mi to nevyplatí, mám sice 5 pásovek, ale zase tak moc na nich neřežu. Asi největší spotřebu pásů mám na kmenové pásovce na dřevo, pak na pásovce na kov. S tou cenou je to komplikovanější ještě o to, že samotné svařování pásů bez možnosti broušení a bez možnosti šraňkování je celkem k ničemu. Když pak spočítáš cenu svářečky, brusky a šraňkovačky, tak by za to byla hromada pásů, broušení, sváření a šraňkování.

milan584: A co té přestavbě brání? Proč by to mělo žrát pásy? Proč by to mělo řezat nepřesně?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 11:43

V principu je nástrojařská pila na kov menší ale podstatně robustnější ,to samozřejmě platí i o vedení pásu,přesné tuhé naklápění stolu a tuhosti jako takové .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 12:05

fmodel: Moderní pásovka na kov rozhodně není robustnější a s větší tuhostí, než stará litinová pásovka na dřevo. Docela dobře si pamatuju tu hromadu litiny, když jsem pásovku stěhoval ...... a to byla rozebraná na součástky. Vedení pásu nemusí vyhovovat, ale udělat nové, to není nic složitého.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

2. 1. 2018, 2:35

QNX píše:fmodel: Moderní pásovka na kov rozhodně není robustnější a s větší tuhostí, než stará litinová pásovka na dřevo. Docela dobře si pamatuju tu hromadu litiny, když jsem pásovku stěhoval ...... a to byla rozebraná na součástky. Vedení pásu nemusí vyhovovat, ale udělat nové, to není nic složitého.
520 rekord (tj. stejná velikost kol jako ta, co byla v tom inzerátu) má plynule nastavitelnou (převodovka - variátor a měníč) tj. řeznou rychlost v rozsahu 22 - 2280m/m, váží cca 1.1 tuny, na stůl má povoleno 250kg, 5.5kW motor. Naklápění samozřejmost, svářečka přímo na mašině, dělá se spousta příslušenství, včetně hydraulického podavače a vykružovadla. Tuhost proti pile na dřevo - to už vůbec srovnávat nelze.
Navíc není problém chlazení, je na to dělaná.
Je to úplně stejný jako když někdo bude předělávat soustruh na dřevo, aby z toho vznikla SV-18 :mrgreen: - spousta práce, bezedná díra na peníze na přestavbu, výsledek přesně podle toho, z čeho :shock: to vzniklo.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 3:10

milan584: To srovnáváš naprosto rozdílné kategorie strojů. Změna pohonu je snad samozřejmost a když upravíš převod, dáš vícepólovej motor, tak třeba ani ten měnič nebude potřeba. Pokud bude, tak je to pár tisíc navíc. Nevidím v tom problém. Představa, že na upravené truhlářské pásovce budeš řezat tunové ingoty je samozřejmě nesmysl. Naštěstí nic takového nehrozí, takže snad nikoho nenapadne použít 5,5kW motor a na stůl dát 1,1 tuny. Motor 2,2kW by byl víc, než dostatečný. Rychlost pásu mezi 15-90 m/s by byla úplný luxus, ale jedna pevná rychlost by taky stačila, nebo třeba jen dvě rychlosti 40 a 80 m/s. To jsme paramery někde na úrovni pásovek třístovkové řady, jak výkonem, tak srovnatelnou hmotností.
Srovnání se soustruhem je úplně mimo.

Já spíš vidím problém v tom, že použití takové pásovky by bylo dost omezené.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 4:36

Btw ty totacovy pily na kov se daji sehnat za 5000
Myslim ze kamos jednu nabizel
Muzu dat kontakt
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 4:42

robokop: pásovka na kov za 5k? To by byla pěkná cena.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2018, 6:43

Jo kamos ma dve jednu chce poslat dal
Elbarto se ozval
Predam kontakt
Jestli je to aktualni tak uz se nejak domluvej
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“