Rozdíl 230V vs 400V u vrtaček Optimum

Odpovědět
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

6. 2. 2018, 10:11

Ahoj všem, potřebuju koupit ještě jednu vrtačku do firmy na stůl a asi vezmu OPTIdrill B 23 Pro, sice na to všichni nadávaj, ale bude to bez DPH a odepíšu to z daní, tak co už. NIcméně tohle mně právě pobavilo - koukám zrovna na svarecky-obchod.cz (https://www.svarecky-obchod.cz/stojanov ... htm#tabs-3) a někdo se tam zeptal, jaký je rozdíl mezi verzí na 230V a 400V a ti borci mu odpověděli, že jedna je na 230V a druhá na 400V, jinak jsou úplně stejné, akorát ta druhá je určitě lepší :D :D :D :D :D Tak to radši fakt koupím u Boukala než u těhle :D
Nicméně když už to píšu - máte někdo osobní zkušenost, nebo nevíte jak moc se ty verze liší? Trochu předpokládám, že obě mají stejný motor, jen ta první bude mít běhový kondenzátor, ale to by zase neuváděli v tabulkách stejný příkon u obou. Radši bych vzal tu na 230V, protože se mi nechce zase tahat další kabel do téhle části dílny, ale vrtá mi hlavou jak to je s reálným výkonem. Ještě je mi podezřelé, že verze 230V nemá v popisu uvedený přepínač směru otáčení vřetene, i když na obrázku je...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 2. 2018, 10:46

Mně ta odpověď zase tak hloupá nepřipadla:

Dotaz:
dobry vecer ,zaujimalo by ma ci a v com je lepsia verzia vrtacky optidrill B 23 Pro s motorom 400V opoti tejto s motorom 230V kedze papierovo maju uvedene uplne rovnake parametre.dakujem

Odpověď:
Dobrý den,
liší se pouze v tom, že jedna je na 400V a druhá na 230V. Což pokud máte možnost 400V tak je to určitě lepší volba.

Píšu to proto, že s tímhle obchodem mám dobré zkušenosti, proto jsem se podíval jak to s tím dotazem bylo v reálu.
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

6. 2. 2018, 11:19

Mex píše:Mně ta odpověď zase tak hloupá nepřipadla:

Dotaz:
dobry vecer ,zaujimalo by ma ci a v com je lepsia verzia vrtacky optidrill B 23 Pro s motorom 400V opoti tejto s motorom 230V kedze papierovo maju uvedene uplne rovnake parametre.dakujem

Odpověď:
Dobrý den,
liší se pouze v tom, že jedna je na 400V a druhá na 230V. Což pokud máte možnost 400V tak je to určitě lepší volba.

Píšu to proto, že s tímhle obchodem mám dobré zkušenosti, proto jsem se podíval jak to s tím dotazem bylo v reálu.
Což je přesně to co jsem napsal, že?
Jinak já u nich už taky asi 2x něco kupoval, a zboží i přišlo, takže o tom žádná, jen prostě všichni prodejci těhle verků musí držet ceny a tedy Bow, Boukal a další to mají za cca stejné peníze, tak si vyberu třeba podle toho jak umí poradit v dotazech. Třeba když se zeptáš na něco u vyrobnistroje.cz tak ti napíšou v odpovědi úplný elaborát, prostě někdo tomu rozumí a někdo evidentně jen přeprodává zboží z centrálního skladu dovozce.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 2. 2018, 11:38

No mezi Tvou interpretací:
"jedna je na 230V a druhá na 400V, jinak jsou úplně stejné, akorát ta druhá je určitě lepší"
a původní odpovědí:
"liší se pouze v tom, že jedna je na 400V a druhá na 230V. Což pokud máte možnost 400V tak je to určitě lepší volba."
teda podle mě docela rozdíl je. Takhle můžeš jemným posunutím dehonestovat skoro jakoukoli odpověď.

Já jsem po svářečském obchodě chtěl odpovědi na věci kolem svářeček, a tomu evidentně rozumí a byli vstřícní. Aspoň teda ten člověk, co komunikoval se mnou.
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

7. 2. 2018, 4:46

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 23. 7. 2018, 5:12, celkem upraveno 1 x.
V20
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

7. 2. 2018, 5:08

brutal píše:Ahoj všem, potřebuju koupit ještě jednu vrtačku do firmy na stůl a asi vezmu OPTIdrill B 23 Pro, sice na to všichni nadávaj, ale bude to bez DPH a odepíšu to z daní, tak co už. NIcméně tohle mně právě pobavilo - koukám zrovna na svarecky-obchod.cz (https://www.svarecky-obchod.cz/stojanov ... htm#tabs-3) a někdo se tam zeptal, jaký je rozdíl mezi verzí na 230V a 400V a ti borci mu odpověděli, že jedna je na 230V a druhá na 400V, jinak jsou úplně stejné, akorát ta druhá je určitě lepší :D :D :D :D :D Tak to radši fakt koupím u Boukala než u těhle :D
Nicméně když už to píšu - máte někdo osobní zkušenost, nebo nevíte jak moc se ty verze liší? Trochu předpokládám, že obě mají stejný motor, jen ta první bude mít běhový kondenzátor, ale to by zase neuváděli v tabulkách stejný příkon u obou. Radši bych vzal tu na 230V, protože se mi nechce zase tahat další kabel do téhle části dílny, ale vrtá mi hlavou jak to je s reálným výkonem. Ještě je mi podezřelé, že verze 230V nemá v popisu uvedený přepínač směru otáčení vřetene, i když na obrázku je...
řekl bych, že ten jejich popis (co odpověděli) je po technické stránce naprosto přesný a výstižný - pouze je třeba se ho pokusit pochopit.
Viz třeba charakteristika a účinnost 1F motoru s pevně připojenou pomocnou fází, kde posun je udělaný kapacitou, charakteristika běžného 3F motoru, problematika reverzace 1F a 3F motoru, teplotní režimy jednotlivých typů motorů, jejich účinnosti, vliv změny kmitočtu napájení na tyto motory, problematika souměrnosti 3F rozvodu v běžné elektroinstalaci.................................. a spousta dalších.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 2. 2018, 8:23

Z hladiska toho ze je to hobby stroj. To mas jedno.
Inak 230V sa bude v zatazi viac hriat, ale silne pochybujem zeby si vrtal20 vrtakom 25dier. Na tom strojj.
Okrem toho ze. Sa to viac hreje nevadi jetam od toho ventilator.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

7. 2. 2018, 9:23

atlan píše:Z hladiska toho ze je to hobby stroj. To mas jedno.
Inak 230V sa bude v zatazi viac hriat, ale silne pochybujem zeby si vrtal20 vrtakom 25dier. Na tom strojj.
Okrem toho ze. Sa to viac hreje nevadi jetam od toho ventilator.
Naivko..Jak tohle můžeš napsat? To by musel být opravdu zavilý šakal,aby měl tak pitomej nápad a šel se pokoušet vrtat na pomhle( a vlastně jakýmkoli jiným) paskvilu,který je jen vzhledově a názvem podobná stroji na vrtání tak velký díry-a ještě v takovým počtu- a je lhostejné,v jakém materiálu..
K nákupu-já prostě tyhle typy(nechce se mi psát lidi,spíš by sedlo "pacienty") asi do smrti nepochopím,totiž jejich styl uvažování- koupím parodii,dám za ní vzhledem k užitné hodnotě velice mnoho peněz ale odepíšu si ji z daní a mám na to záruku :lol: :D :roll: . Záruku u vrtačka na co,že mi vymění ložisko,nebo prasklý péro vracení pinoly-složitější mechanismus tam asi není..Prodělám na tom min. tři čtvrtě ceny,ale odepíšu si to z daní..to je uvažování bezmozků.Prolistuju inzeráty ,sednu do auta a nejpozději druhý den mám kvalitní vrtačku,ne novou,ale fungující u které mám záruku,že když ji náhodou nebudu chtít,nebudu poslední majitel..
Návrh: založit novou rubriku s názvem něco jako Koupil jsem si čínskou sračku ,heč. další vlákna můžou bejt o tunningu,o tom jak z toho udělat aspoň částečně použitelné zařízení podobající se stroji,jak se toho ekologicky zbavit .A každej by tam povinně měl mít svoji fotku,aby ti ostatní věděli,na koho si dát pozor.
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

7. 2. 2018, 10:58

Myslim ze tomu 230v motoru je uplne jedno ci vrtas diery 20mm alebo 3mm. Ja som kedysi kupil cinsku akozevrtacku z Lidla. Potrebujem vrtat vela otvorov 3.5mm do dps zaliatych v epoxide. Na presnosti nezalezi, na vykone tiez nie.
Takze jedine na co ju pouzivam su 3.5mm diery a nasledne zrazenie hrany. Tiez v epoxide. Ta vrtacka sa po 15 minutach behu "naprazdno" tak zahreje ze na motore neudrzim ruku. Nastastie to ma aspon "teplotny senzor".
Funguje tak ze zacne smrdiet vinutie motora a viem ze si mam dat prestavku. Myslim ze 400V by s tym nemal problem.
Pre zaujimavost som na nej skusal vrtat do kovu. Vrtak 20mm. Nepodarilo sa mi naspanovat remen tak aby nesmykal.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 2. 2018, 11:18

Cina stoji 200E a repas 670E vs13 troska cenovy rozdiel ze. (nadruhej strane repas bude asi dozivotna )

Mam cinu lebo bola za 700sk, jedine co mi vadi je vysuv vretena 50mm.
Takze ano pozeram ci niekto sa nezbavuje vecsej verzie zatial nic. Res nova za 200E z 75mm vysuvom.
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

7. 2. 2018, 11:53

u te mé vrtacky (jina cina) je tragicka vule vretena (asi 2mm) pri vysunuti pinoly.
coz zpusobuje naprosto nepredikovatelne vysledky pri vrtani.

takze nez voltaz motoru bych resil jestli onen kus touto prima vlastnosti take trpi.....

(mimochodem, vrtat na tom cimkoliv vetsim nez 13 kou vrtakem je utrpeni)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

7. 2. 2018, 12:56

Tak snad sa tam daju urobit puzdra nie ? okrem toho ked niekde chcem vrtad urobim si dam jamku.

Este s ito nevidel a uz tvrdis ze vrtat 13 je problem, podla mna nebude. nieje dovod prevodou ta mje dost.
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

7. 2. 2018, 6:32

atlan píše:Tak snad sa tam daju urobit puzdra nie ? okrem toho ked niekde chcem vrtad urobim si dam jamku.

Este s ito nevidel a uz tvrdis ze vrtat 13 je problem, podla mna nebude. nieje dovod prevodou ta mje dost.
Ja som na túto pozeral v Bauhause. To vreteno pri vysunutí naozaj vaklá. Ono s tou vôľou to nieje len o jamke že by si sa netrafil. Mám starú Jihokov V16, s ktorou po 50 rokoch nieje žiadny problém, pretože púzdro pinoly je krásne narezané a dá sa dotiahnuť a vymedziť. Vŕtanie je radosť. Naproti tomu, čínska rozmerovo podobná rároha na vedľajšom stole má pinolu vo vyvŕtanom liatinovom tele s čínskou presnosťou, aby čínan nemal problém s toleranciami. Výsledok je, že akýkoľvek väčší vrták ako 8 mm do čohokoľvek pevnejšieho ako dural začne beznádejne vybrovať a vyvŕta miesto diery tisíchran a po 5 dierach je vrták zrelý na prebrúsenie, pretože má vyštiepané brity. Pri zahlbovaní je to ešte horšie, ešte ak použiješ záhlbník bez tŕňa. A to je ešte značková čínska rároha. Okrem toho, keď si pozrieš hrúbku steny toho tela, vybehá sa to raz dva.
Ale najlepšie bude, ak ju kúpiš, napíš sem ako si spokojný a v prípade opravy uloženia pinoly koľko ťa to vyšlo a koľko času si s tým strávil.
Tu sa o to jeden miestny člen pokúšal:
http://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic ... 23&t=15225" onclick="window.open(this.href);return false;
Prajem dobrý nákup, Andrej.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

8. 3. 2018, 8:40

Tak som si tu cinsku pomstu zadovazil. Keby cinan pridale vsade po 5mm bolo by to fajn. Uvazujem ci to nevratim. Lenze potrebujem vrtat 50mm jakle.
vrtacka.jpg
Vola pri vysunutom vretene 0.3mm
Pri zatlaceni na stol sa to pohne o 0.5mm

Stlp je 70mm ale hrubka steny len 2.5mm
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 3. 2018, 11:26

pak se taky podívej na průměry řemenic pod krytem a porovnej je s minimálními průměry pro daný řemen doporučenými v tabulkách
pak do toho dej vrták tak 20 v průměru a zkus na malé otáčky něco vyvrtat :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“