SV 13 Jihokov Hustopeče

Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

24. 3. 2018, 3:04

Mylan píše:No šak písal že tam je závit tak načo kliny. Do hlavičky upnúť imbus fajku a klepnúť, furt mi povolilo.
Měl jsem jí, sklíčidlo bylo na kuželu. Žádnej závit. HOWG.
fidel47
Příspěvky: 447
Registrován: 4. 12. 2011, 6:55

25. 3. 2018, 8:51

esox3 píše:
dhaman píše:Tým šroubom sa napína tuhosť vratnej pružiny. To púzdro do ktorého to zapada je otočné a v tom je pružina.
Takže tuhosť pružiny? Ok ďakujem, ale nechápem ten mechanizmus ako to spraví pružinu tuhšiu. Asi sa do toho pozriem. A ešte ma trocha zarazilo napínanie motora pomocou dorazovej skrutky. Neviem či je to originál, ale ak by som chcel meniť rýchlo otáčky na remeniciach, tak to teda nie je žiadna výhra. Nemá tam byť originálne nejaká rýchlonastavoacia skrutka alebo niečo?
Z napínání řemene si nedělej hlavu, řemen napneš jen jednou za pár let a přehazování rychlostí děláš bez povolování, jde to celkem lehce, ten řemen nemusí být příliš napnutý a je dost dlouhý - lehce ho přemůžeš .
Pirs
Příspěvky: 65
Registrován: 18. 8. 2006, 12:01

25. 3. 2018, 3:31

esox3 píše:
dhaman píše:Tým šroubom sa napína tuhosť vratnej pružiny. To púzdro do ktorého to zapada je otočné a v tom je pružina.
Takže tuhosť pružiny? Ok ďakujem, ale nechápem ten mechanizmus ako to spraví pružinu tuhšiu. Asi sa do toho pozriem. A ešte ma trocha zarazilo napínanie motora pomocou dorazovej skrutky. Neviem či je to originál, ale ak by som chcel meniť rýchlo otáčky na remeniciach, tak to teda nie je žiadna výhra. Nemá tam byť originálne nejaká rýchlonastavoacia skrutka alebo niečo?
Dobrý den,

uvnitř pouzdra je spirálová pružina a jeho otáčením se mění její předpětí nikoli tuhost. Díky progresivní charakteristice platí, že čím větší předpětí, tím je potřeba větší moment pro změnu úhlu. Při rozebírání (vytažení kolíku na konci pružiny) odvraťte tvář. Před opětovnou montáží pružinu namažte.

JJ
esox3
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 3. 2018, 6:03

25. 3. 2018, 10:42

Dobrý den,

uvnitř pouzdra je spirálová pružina a jeho otáčením se mění její předpětí nikoli tuhost. Díky progresivní charakteristice platí, že čím větší předpětí, tím je potřeba větší moment pro změnu úhlu. Při rozebírání (vytažení kolíku na konci pružiny) odvraťte tvář. Před opětovnou montáží pružinu namažte.

JJ[/quote]

Ďakujem za info
esox3
Příspěvky: 13
Registrován: 7. 3. 2018, 6:03

14. 4. 2018, 8:39

Prosím, neviete aké sú ložiská v tejto vrtačke? Myslím komplet pinola a tiež unášaná remenica. A nemáte niekto výkres hriadeľa? Mám pocit, že hádže, tak by som chcel dať vyrobiť nový.
gin
Příspěvky: 36
Registrován: 24. 2. 2017, 9:57

8. 11. 2020, 1:03

Zdravím, tak jsem si koupil tento stroj „po generálce“ takže jak jsem právě zjistil, potřebuji vyřešit už jen pár mušek:
1. Vřeteno – nějaký debil šmirglem brousil a zkurvil kužel. Hází sice jen 0.01mm, ale sklíčidlo na něm nesedí jak má a hází kolem 0.5mm. Ke všemu je vřeteno pravděpodobně ohnuté, protože při otáčení se o pár stovek hýbe pinola a v desetinách šmatlá i řemenice.
2. Pinola – při max. vysunutí má vůli 0.2mm. Zmámí mi tvrdí že to je ještě ok a vůle tam být musí už od výroby jinak stačí trocha prachu a zadírá se. Mě už ale připadá 0.2 docela dost.

Našel by se tady někdo kdo by srovnal vřeteno a přebrousil kužel? Nebo aspoň tip koho se zeptat. A co říkáte na tu pinolu je to podle vás ještě ok, nebo jí nechat přebrousit a vyvložkovat díl ve kterém chodí?

Díky
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 11. 2020, 1:30

To kto ti predal taky stroj po takej GO ??
Vyber vreteno a skus ho zmerat v prizmach az mas taku moznost.
Sklucovadlo tam mas ake ? Mozes sa spolahnut ze je ok ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
gin
Příspěvky: 36
Registrován: 24. 2. 2017, 9:57

8. 11. 2020, 1:44

Týpek co jí má z fabriky kde pracuje. Prý kupovali novou a tuto vyřadili.
Sklíčidlo je rychloupínací teď si nevzpomínám na výrobce, česká výroba. Ale tam chyba není chyba je v tom kuželu na vřetenu. Už od oka je vidět že je zvlněný a broušený šmirglem.
Rozebírat to zatím nechci protože mu jí možná vrátím. Psal jsem mu že chci slevu nebo mu jí dovezu zpět. Zatím se neozval tak mu večer ještě zavolám.
Ještě je tam prasklá vratná pružina (netuším jak jí narafičil že se při prodeji tvářila ok) a ložiska taky docela hučí. Zbytek stroje se zdá být v pohodě.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 11. 2020, 4:04

Tak v podstate zbytok stroja je už len liatinovy obal :D. Pružina dráha nebude tu ti vyrobia podľa starej.
To vreteno si teda premysli. Buď sa s tým naučíš žiť a počkáš pokiaľ sa ukáže na bazosi alebo to dáš dolu a niekomu kto má brusku ti to doladi.
Stále je to viac použiteľné ako Čína.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

8. 11. 2020, 4:27

pružina sa dá kúpiť za pár e na aliexprese , sada ložísk vyjde tak do 20e (alebo aj menej)
gin
Příspěvky: 36
Registrován: 24. 2. 2017, 9:57

8. 11. 2020, 6:35

novic: S tím vřetenem se určitě žít nenaučím musí ven a opravit. Že se nějaké najde na bazoši dost pochybuji.
To jsou ty číny fakt tak špatné? :) Tohle je teď totiž šrot.

romanf: Odkaz by nebyl? Díky


Jinak volal jsem tomu šmejdovi a „kupodivu“ nezvedá telefon ani neodepisuje :) Nevím no já bych moc nesral někoho kdo zná obě moje adresy, jméno, auto...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 11. 2020, 6:39

Tak moja Čína mala pri vysunutom vretene vôľu do milimetra.
Pochybujem že s ním nejako pohones. Nakoniec si to budeš musieť dať dokopy.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

8. 11. 2020, 6:46

To su tie vase vyhodne kupy na bazosi super dobrr stare stroje. Cinu by aspon mohol vratit....

Najvesi pruser je ten kuzel na vretene, ze to to tak rozhodi hlavičku.

Nevesaj hlavu opravit sa to da, len to bude stat nejaku kacku (obavam sa ze to stalo vela penazi kedze po GO)

Vola pinole 0.2 kasli na to, stym sa da zit.

V kazdom pripade rozobrat, pomerat a zistit co treba nove.... Alebo bude mozne opravit.
gin
Příspěvky: 36
Registrován: 24. 2. 2017, 9:57

8. 11. 2020, 7:44

novic: No nepohnu s ním, ale mám to tak nechat? To jí rovnou můžu hodit na bazoš a udělat „radost“ někomu jinému.. On se mnou regulérně vyjebal a moc dobře to ví proto dělá mrtvého brouka.

atlan: Nestálo to moc řekl bych normální cena za normálně opotřebený stroj – 6000Kč. Za šrot je to ale dost. Opravdu jsem nečekal že je po GO, ale vzhledově je oproti jiným v té ceně celkem pěkná, nenačančaná na prodej a tak jsem si myslel že s ní bylo zacházeno dobře a bude běžně opotřebená. No bohužel.

...opravit sa to da, len to bude stat nejaku kacku… No a toho se právě bojím. Máme v obci prý šikovného strojaře co také brousí, ale byl jsem upozorněn ať to ani nezkouším poněvadž si na hodinu bere víc než pilot dopravního letadla.

All: Kolik může stát přebroušení? Nebo jinak kolik času může zabrat přebroušení takového kuželu? Hodinu? Dvě?
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

8. 11. 2020, 7:51

Tých 0,2mm na pinole je celkom dosť a určite to nie je od výroby, to môže byť akurát na nejakej vŕtačke z lidla. Na mojej je to okolo 2-3 stovky ak poriadne zaberiem a nič sa nezadiera, stačí ju občas namazať olejom. Tú vôľu môžeš skúsiť vymedziť, je tam na to skrutka.

Ja som zničený kužeľ opravoval na sústruhu, vreteno som chytil do lunety za priemer pre ložisko a zobral som to plátkom na hliník, teraz kužeľ hádže do stovky. Nehovorím, že je to správny postup, ale hlavička ti tam aj tak vnesie väčšiu hádzavosť ako tú necelú stovku.

Inak je tam pokazené skoro všetko čo sa na takej vŕtačke pokaziť dá, až na strhnuté ozubenie na pinole :lol:
Tos C45-2000
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“