Rovinné brusky

Odpovědět
coroner
Příspěvky: 58
Registrován: 11. 10. 2011, 5:36
Bydliště: Vysočina - u Křižanova

10. 10. 2016, 7:01

Ještě, že jsem jel rovnou odtahovkou. No dobrá reakce byla, když jsem volal té sekretářce jestli to můžu německy mluvícímu kolegovi zaplatit na místě. Prý: A vy to chcete jako hned platit :?: v hlase bylo znát, že to tedy naprosto neočekávali
To ani nechci, ale odvážím to, takže byste to měli chtít vy :!:

Ještě jsem jim nechal 500, že mi pošlou kopii dokumentace, k čemuž mi jen ve čtvrtek zavolali, že teda sorry, ale dokumentace není k dané brusce 8)

Je to amaron-trading - odkaz by snad v souvislostech neměl být brán jako reklama.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

10. 10. 2016, 7:13

Amaron s.r.o. - POZOR BUĎTE OSTRAŽITÍ :)

www
amaron-trading
domena je .com

Posílají na prohlídku Němce aby jste neměli zbytečné otázky - stalo se to mě a stalo se to jednomu člověku přede mnou. Nevím jak tobě?
Obchodnice zůstane sedět na jiné adrese a překládá po telefonu :)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

10. 10. 2016, 7:15

No tak je to jasný - posílání Němců na prohlídky je jasný úmysl :) opakovalo se to tedy ve všech případech návštěv.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2016, 7:49

martasg1 píše:No tak je to jasný - posílání Němců na prohlídky je jasný úmysl :) opakovalo se to tedy ve všech případech návštěv.
No já nevím, ale pokud ta bruska byla za +- páďo ja píšeš na předešlé stránce, tak co bys chtěl aby ti dotyčný, a je jedno jestli je to němec nebo čech navíc ženská, k té brusce vykládal, nějakou úlitbu o starým údržbáři :)
Za tohle se prodávají vybrakované bph, kolikrát na tom není ani magnet, chlazení, separátor, příruby o stavu nemluvě, jako souhlas, chování na prd, ale jestli ta cena nebyla nějak extra vyšponovaná......
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
coroner
Příspěvky: 58
Registrován: 11. 10. 2011, 5:36
Bydliště: Vysočina - u Křižanova

10. 10. 2016, 8:38

Tumlik: magnet, separátor a příruby k tomu taky nebyly, ale i tak byla cena dobrá.

Jinak vůle na vřetenu je tam značná axiálně desetina a radiálně tři až čtyři stovky. Ale je to měřeno na ledové brusce, co to udělá ohřevem je otázka.
Jak měla tahle bruska originál mazaná ložiska vřetene - byla v olejové lázni?
Teď totiž tam, kde bych si představoval olejoznaky jsou jen záslepky a po jejich vyndání je vnitřek vřeteníku dokonale suchý, tzn. po přestavbě tam asi dali ložiska s trvalou náplní tuku. Je takové řešení u vřeteníku brusky dlouhodobě udržitelné a spolehlivé?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

10. 10. 2016, 9:04

tumlik píše:
martasg1 píše:No tak je to jasný - posílání Němců na prohlídky je jasný úmysl :) opakovalo se to tedy ve všech případech návštěv.
No já nevím, ale pokud ta bruska byla za +- páďo ja píšeš na předešlé stránce, tak co bys chtěl aby ti dotyčný, a je jedno jestli je to němec nebo čech navíc ženská, k té brusce vykládal, nějakou úlitbu o starým údržbáři :)
Za tohle se prodávají vybrakované bph, kolikrát na tom není ani magnet, chlazení, separátor, příruby o stavu nemluvě, jako souhlas, chování na prd, ale jestli ta cena nebyla nějak extra vyšponovaná......

To máš sice pravdu, ale když na fotkách je kotouč s vyvažovákem, do telefonu ti slíbí kopletní i když rozbitou hydrauliku, slíbí ti kompletní dokumentaci, slíbí ti možnost vyzkoušení jestli to není celé vyhořelé...
A pak nic z toho není pravda? MAgnet není, kotouč chybí, střed na vyvažování chybí, dokumentace není - rozpojené kabely a neoznačené (na fotkách bylo ještě zapojené) takže nemožnost vyzkoušení, hydraulika rozebraná a nekompletní, naházené na sobě jak salám, omlácené a jednání na hovno...

Ta bruska je kompletně vykuchaná a vše závisí na tom jestli jsou ty šrouby, serva, systém, drivery měnič atd. elektricky v pořádku.
Když by něco bylo té elektrice tak je to bezcenný šrot za 5 tisíc.
Není tam ani magnet na odlučování v chlazení to také vybrakovali.

Jako sice 40 moc není, ale pořád jsou to peníze a já jsem byl zákazník... a oni mi způsobily vědomě ztrátu 6 tisíc a nemám nic.

Co nadělají někteří zákazníci co platí pětistovku u mě za výrobu a co si napřejí tak já jsem proti tomu byl hodně skromnej při tomto obchodu...

Už se o tom nechci ani bavit jak jsem nasranej... tejden dojednávání a řešení dovozu a místa v dílně ztráta času... ten němec je *cenzurováno* a ta jeho českoněmecká *cenzurováno* co mu *cenzurováno* taky... Amaron fuj hnus nikdy více.

EDIT: raději jsem původní emotivní výrazy cenzuroval sám :)
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 10. 10. 2016, 11:32, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

10. 10. 2016, 10:14

martasg1 píše:
coroner píše:Kéž by to už bylo u mě. Ne tohle je fotka, jak by jednou měla vypadat. Je to od Mefi, když dokončili přestavbu. Dal jsem tam tu fotku, protože inzerát z bazoše zmizel, tak aby bylo jasné o co šlo.
Ty jsi tu brusku nakonec nedovezl, že jsou ty dvě další zase na prodej?
Oni mi tu objednávku zrušily, vrátily mi zálohu a už mi nezvedá telefon a nereaguje na maily.

Volal tam kamarád, řekli mu že předchozí zákazník zrušil objednávku sám a brusky už jsou o 10.000,- plus DPH dražší. Jednání ještě horší - žádnou rezervaci nepřipouští a o nekopletní hydraulice a chybějícím kotouči v inzerci už ani zmínka.

Tak co si asi mám myslet?

Budu platit storno za kamion a vyhodil jsem 1500,- za cestu do Brna a jeden den dovolené k tomu.
Budu po nich požadovat náhradu.

Vem si 48 tisíc, zajeď jim to zaplatit, objednej kamion na druhý den, oni ti to dryhý den zruší a řeknou ti že je to za 59... a tak pořád dokola - to je normálně na kulku do hlavy tohleto.
alespoň že podle fotek to vypadá kompletní :mrgreen: a provozuschopné :mrgreen: :mrgreen:
(viz ten "rozvaděč" a torzo "hydrauliky")
https://www.machineseeker.com/Haendler/ ... /i-3012859" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1818
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

10. 10. 2016, 10:37

milan584 píše: alespoň že podle fotek to vypadá kompletní :mrgreen: a provozuschopné :mrgreen: :mrgreen:
(viz ten "rozvaděč" a torzo "hydrauliky")
https://www.machineseeker.com/Haendler/ ... /i-3012859" onclick="window.open(this.href);return false;
To je ještě ta druhá bruska s krokovýma motorama - ty jsem nechtěl, ta lepší nemá externí hydrauliku... měla jen motor a budík, nic víc a tvrdily mi že tam nic jiného být nemusí.
Motor hydrauliky s tím budíkem byl odmontovanej a ležel bokem a v mašině díra a nic jen visely hadice, tak nevim jak to funguje a co tam chybělo.

Ten kotouč co jsem tam položil na to nepasuje... ani ta příruba na to nepasuje.

To co tam leží na stole je asi část toho čerpadla hydrauliky, to jsem tam našel u druhé brusky jako rozsyp.
V rozvaděči také něco chybí, ale hlavně je rozpojenej a DSUB 15 pin asi 10 kusů a nejsou označené a asi 15 stejných zásuvek. Takže jsem si to netroufl vyzkoušet.

Kolečka jsou tam na parádu... jsou uvnitř vybrakované všechny komponenty.

Pod tím krytem ve předu je metrový řemen na servo přísunu stolu pod vřeteník, takže asi nic moc přesnost v Y.
Z-ko jsem nevyzkoušel protože je na brzdě.

Jinak jsem tu hromadu (dvou brusek) přebral a nalepil na ně papírky a očísloval jak je vidět na fotkách.
Přílohy
20161004_170028.jpg
20161004_165937.jpg
20161004_170013.jpg
20161004_170022.jpg
20161004_165930.jpg
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 10. 10. 2016, 12:13, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

10. 10. 2016, 12:08

Jo tak takhle oni to teď budou hrát.
Určitě si to všechno zdokumentuj a zkus je skřípnout. Bohužel právník mi před pár lety říkal, že věci pod 100 000,- nemá vůbec cenu žalovat. Co ale můžeš udělat a nic to nestojí napsat na ně negativní hodnocení. Když si zobrazíš všechny nabídky uživatele tak nahoře je tlačítko "ohodnotit uživatele". Pak je taky můžeš napráskat adminu Bazoš (viz volba "označit špatný inzerát" v inzerátu napravo dole). To by stálo zato si projít pravidla inzerce, protože je tam něco o tom, že se nesmí prodávat zboží získané za účelem prodeje. Tady je komplikace, že ti šmejdi to inzerují s výhradou meziprodeje, ale mam dojem, že i to je mimo pravidla. Prostě Bazoš je že mam doma (ve firmě) to a to a už to nepotřebuju, tak no nabídnu k prodeji, a ne jako inzerce šmelinářů. Bazoš z toho taky nemá ani korunu, když netopují inzeráty (což tihle nedělají, jak jsem koukal). Když jim to Bazoš smaže a zadají si to znovu, tak je můžeš napráskat znovu, a tak pořád dokola.
Hlavně že mi před 1,5 rokem bazoš smazal inzeráty, kde jsem poptával frézku, vrtačku, gravírku, a náhradní díly, že prý inzeráty na výkup nejsou povoleny. Napsal jsem jim tenkrát něco jedovatého, inzeráty trochu upravil (že sháním jen jeden kus a né 10) a znovu vyvěsil.

Možná by stálo za to udělat sekci, kde se budou shromažďovat doporučení jak pozitivní, tak negativní. Tohle by totiž rozhodně nemělo zapadnou. Samozřejmě nedělám si iluze - když bude nejhůř tak si změní telefonní číslo, jako to dělají telemarketingový šmejdi, a pojedou dál. On ani tuším prodejce nemusí být na Bazoš nijak registrován, takže člověk může vystupovat jako třeba 10 různých prodejců. Ale proč jim to trochu neosladit. A možná, že by taková levota Bazoš i mohla zajímat.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

10. 10. 2016, 12:59

bazosu je to u zadele, jinak pro ruzna verejna prohlaseni, bych byl opatrny, je nutne mit dukazy, oni bez potizi docili smazani negativniho hodnoceni a majitel fora jim jeste bude muset platit vzniklou skodu
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

10. 10. 2016, 4:34

Proto já si vždy dám zobrazit ostatní inzeráty prodejce a hned se nechá udělat o prodejci obrázek. Když tam mají spousty strojů je to jasné a pak mě jeden stroj pod cenou nechává klidným. Nemyslete si, to už si všichni překupníčci tady v republice prošli a nikdo to nechtěl. Tak to dali na bazoš a lidi se po tom sesypali. Zájemmje překvapil a proto ti to teď zdražili.
Nechápu kde ti obchodníci se stroji berou ty kontakty. Jednou se mi shodou náhod podařilo se dostat do likvidace firmy na druhé straně republiky, že mě na to upozornil bývalý zaměstnanec. A už tam lítali ti nějvětší v tomto oboru typu Svoboda, Drápela, Boukal, Zaňka atd. A obráněcí centra už tam dávno nebyla, to asi pobrali lízingovky.
Sběratel strojů :-)
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

24. 1. 2017, 10:26

Kdyby někdo třeba prodával tohle, tak bych věděl o zájemci a nebo za něco vyměním.
Přílohy
44469-0-mikrometricky-orovnavac-na-brusku-bph-320(2).jpg
Sběratel strojů :-)
peter1
Příspěvky: 623
Registrován: 24. 4. 2010, 8:00
Bydliště: vychodne slovensko

9. 2. 2017, 7:04

jeden znamy zhana tuto vecičku ....rp 102 kc vykonove rele na 110voltov....je
to na tu najmenšiu rovinnu brusku vyrabanu v našej republike ..
sustruh sv18 ,vrtačka
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

9. 2. 2017, 8:18

peter1 píše:jeden znamy zhana tuto vecičku ....rp 102 kc vykonove rele na 110voltov....je
to na tu najmenšiu rovinnu brusku vyrabanu v našej republike ..
mělo by jít koupit normálně u Šfestky :D
https://www.elektro-svestka.cz/detail/4 ... 10v-ss-4p-(rp102" onclick="window.open(this.href);return false;)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 2. 2017, 8:33

http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=7&t=23284" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Jiné stroje - vrtačky, brusky, pily atd.“