Mach4

obecna diskuze na tema mach3, dotazy poznatky atd...

Mach4

Příspěvekod Mrosconi » 16 kvě 2018, 14:13

Hezký den,

Používal jsem Mach3 na Windows 10 se ESS a bez problému. Po upgrade na Windows 10 (1803) nejde aplikace spustit ani v režimu laděni. Zkoušel jsem to na dvou PC a nic. Na jednom jsem vrátil předchozí verzi (před upgradem) a rovněž nic. Nechápu, ale budiž.
Chtěl jsem koupit už tehdy Mach4, ale nekoupil. Teď jsem už musel. Nějak se mi to povedlo nakonfigurovat, že téměř všechno jede. Tedy limity fungují, motory fungují, ale to je vše.
První problém je, že nemůžu použít funkci GoToZero. Prostě nereaguje.
Druhý problém je, že nefungují klávesové příkazy. Takže šipky nejsou šipky, takže nemůžu ovládat motory. Nenašel jsem nikdy konfiguraci klávesových zkratek.
Třetí problém je s výměnou nástrojů. Mám program se dvěma nástroji na pozicích 2 a 3. Oba nástroje jsou v tabulce definovány, takže mají délku a průměr. Program jsem napsal stejným způsobem (Vectric Cut2D) a tam ty nástroje jsou. Dal jsem export jako G-code ATC mm. V kódu vidím, že se to snaží o výměnu, ale Mach po mně nic nechce a normálně spustí proces, když tam je jiný nástroj. Nikde ale není příkaz na ignorování ATC.

Jdu studovat manuál, ale kdyby jste někdo věděli, kde je problém... byl bych rád.


Díky
Uživatelský avatar
Mrosconi
 
Příspěvky: 438
Registrován: 22 úno 2015, 19:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně

Re: Mach4

Příspěvekod Mrosconi » 17 kvě 2018, 07:47

Koukám, že žádné nápady...

Našel jsem problém s GoToZero a už to mám opravené. Stačilo přepsat příkaz v skriptu obrazovky
Taky jsem rozchodil klávesové šipky, takže všechny osy můžu ovládat i s USB ovládačem (takový ten Mach3 controler z Aliexpress za 30USD), ale neumím přiřadit klávesy typu Feed, Jog, protože v mapingu nemám ty funkce:(

Jiný dotaz. Víte jaký typ souborů (podporuje .TAP a .NC) mám při generování G-codu ve Vectric 2D použít? Zkoušel jsem G-code ATC v mm, jenže nejde mi ta výměna nástrojů. Tu mám samozřejmě manuální, ale u Mach3 to bylo tak, že se program zastavil a vyzval mě ke výměně nástroje. Měl jsem nastaveny výšky a vše fungovalo. Teď ne. Ani ve stimulátoru:(

Díky a fajn den.
Uživatelský avatar
Mrosconi
 
Příspěvky: 438
Registrován: 22 úno 2015, 19:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně


Zpět na Mach3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
smishek.com