Software koncáky

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
sheep
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 2. 2017, 4:41

7. 7. 2017, 5:21

Pročítal jsem forum ,ale nějak nemohu nastavit software koncáky ať zadam cokoli jsem stále mimo limit.
Osa X rozjezd 0 až -1100
Mechanický koncák použit jak pro referování tak havarijní.
Referování funguje bez problemu.
Ovšem do tabulky zadam softmax -0,5 softmin -1100 SlowZone 50
A stále jsem přes limit,nechápu.
Druhá věc je že když jsem zkoušel pouze -200 tak se mě podařilo soft nějak zapnout,ale trochu nechápu že když jedu v absolutních hodnotách a zadam hodnotu X-0,5 v pohodě,ale pokud zadam třeba X10 mašina vesele najede až na havarijní koncák.K čemu potom software limit je?Když dovolí přejet.
Nějak to nechápu.
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

7. 7. 2017, 5:38

Ahoj, a jaké máš hodnoty když prepnes na strojni souřadnice ?
A pokud vyhomujes máš nastaveno aby se strojní souřadnice vynulovali? Máš svojí licenci nebo demo či to co lítá po netu ?...
sheep
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 2. 2017, 4:41

9. 7. 2017, 5:55

To co lítá po netu.
Zajímavostí je že jsem přišel na to že jedu na home jde to na nulu a musím odjet od nuly cca 10-20mm a potom software jdou zapnout,potom je to již jedno v JOG mohu jezdit na dané souřadnice.
Ovšem stále mi není jasné jak můžu přejet z programu.
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

9. 7. 2017, 8:47

Softvérové limity fungují ve vztahu se souřadnicemi stroje takže pokud si sám vynuluješ souřadnice obrábění tak se ti tyto limity liší
Ano musíš odjet od nuly protože jsi natavil soft limit -0,5 a nula se nachází již za tímto číslem
v nastavení si dej home off -1 a pujdou ti zapnout limity, odzkoušeno a funguje to i na demo
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“