MODBUS vstupy,vystupy

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Rambousek
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 8. 2017, 4:58

5. 8. 2017, 5:09

Prosil bych jestli nekdo neresil rozsireni vstupu,vystupu protokolem modbus?
Nejak nemohu rozchodit vstupy,potrebuji home pozice,mam je definovane v modbus a v diagnostice vse funguje a reaguje.Fyzicky ale ne,nevim zda se nemusi nejak modbus propojit s nastavenim fyzickych vstupu,ovsem nevim jaky port zadat kdyz je to modbus a uz vubec ne jaky pin.
Rambousek
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 8. 2017, 4:58

18. 8. 2017, 7:16

Takže koukam že nikdo nepotřebuje rozšířit vystupy,ale hlavně vstupy.No dočetl jsem se že modbus není vhodný jako rychlý vstup,tudíž pro home pozice,sondu,atd. není vhodné.Ale koncové spínače to problém není.Mám koncové spínače na každé ose 2.A vstupy jen 4.Momentálně je mám paralelně ale,to není zrovna košér.
To všichni používáte koncáky v serii,nebo paralelně?
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

18. 8. 2017, 11:14

většina používá desku s ethernet nebo USB propojením a tam bývá vstupů dost
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

18. 8. 2017, 5:56

Rambousek: A co není košér na sériové zapojených koncácích? Klidně zapoj do série všechny koncáky na všech osách. Na bezpečnost to vliv mít nebude, a na který koncák vřeteno najelo poznáš jedním pohledem.
Je to mnohem míň práce a určitě je to bezpečnější, než tam cpát nějaký Modbus.

chb: No nevím. Myslím, že kdyby se udělala statistika ze všech Machařů tady, tak by asi většina (nebo spíš možná velká většina) jela na LPT.
Nezapomínej, že na Machu jede každý kdo má díru do zadku, protože "je to na Windows, to já znám (tam hraju hry), tak CNC hladce zvládnu".
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“