Náhlé zastavení programu

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Simpans
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 8. 2017, 4:05

6. 8. 2017, 4:26

Zdravím, mám problém při frézování. Během programu náhle cvakne v krokových motorech. Program se zastaví. Rozbliká se RESET, po kliknutí na RESET a kliknutí na Cycle start program opět pokračuje. Třeba po 5 minutách se toto opakuje. Někdy ne, někdy častěji. Programuji v PhotoVCarve a v ArtCamu. Propojení PC s řídící jednotkou mám pomocí usb, tedy UC100. Operační systém Windows 7. Díky za možné tipy co s tím. Simpans
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

6. 8. 2017, 5:54

Ahoj, zřejmě to dělá elektro magnetické rušení, ty USB iterpolátory jsou na to háklivé , pro začátek použij USB kabel s těma feritovýma válečkama, mě to dost pomohlo, ještě jde o to jestli ten kabel nemáš blízko kabelu se silovinou , FM nebo krokové motory, tyto kabely je dobré mít odstíněné..
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

6. 8. 2017, 9:50

Simpans píše:Zdravím, mám problém při frézování. Během programu náhle cvakne v krokových motorech. Program se zastaví. Rozbliká se RESET..
Co k tomu píše v poli Status, ses nedíval?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Simpans
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 8. 2017, 4:05

7. 8. 2017, 5:52

Thomeeque píše:
Simpans píše:Zdravím, mám problém při frézování. Během programu náhle cvakne v krokových motorech. Program se zastaví. Rozbliká se RESET..
Co k tomu píše v poli Status, ses nedíval?
To sem vůl že mě to nenapadlo, jsem v Machu zatím začátečník a dost se seznamujem :lol:

Jinak kabel dnes koupim a odzkouším.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“