MACH3 USB interface board - proč ne?

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 1:11

takove pc koupis v kazdem obchode, jen si do kosiku pridas lpt kartu do pci-e, to ti snad jako IT nemusime povidat, ze? a robokop pouziva karty mesa, ktere das prave do noveho pc, vis?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 9. 2017, 1:27

No a hlavně karty Mesa dáš do PC s LinuxCNC.
V PC s Machem ti budou na prd.
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 3:05

filla píše:takove pc koupis v kazdem obchode, jen si do kosiku pridas lpt kartu do pci-e, to ti snad jako IT nemusime povidat, ze? a robokop pouziva karty mesa, ktere das prave do noveho pc, vis?
Dobrá.
A těch tisíc varování, že s lpt kartou do slotu to vlastně nechodí, byla jen taková mlha, aby bylo zdejší fórum plnější?
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 3:05

coleoptera píše:
filla píše:takove pc koupis v kazdem obchode, jen si do kosiku pridas lpt kartu do pci-e, to ti snad jako IT nemusime povidat, ze? a robokop pouziva karty mesa, ktere das prave do noveho pc, vis?
Dobrá.
A těch tisíc varování, že s lpt kartou do slotu to vlastně nechodí, byla jen taková mlha, aby bylo zdejší fórum plnější?
odkaz?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 3:18

filla píše:
coleoptera píše:
filla píše:takove pc koupis v kazdem obchode, jen si do kosiku pridas lpt kartu do pci-e, to ti snad jako IT nemusime povidat, ze? a robokop pouziva karty mesa, ktere das prave do noveho pc, vis?
Dobrá.
A těch tisíc varování, že s lpt kartou do slotu to vlastně nechodí, byla jen taková mlha, aby bylo zdejší fórum plnější?
odkaz?
žádnej odkaz, nejdřív jsem si to tady na foru vyseděl čtením a pak se ze zděšení ptal radši na řešení s USB, to je celý.
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 3:22

Mimochodem i v tomhle vláknu mě borci radí, že řeší problémy s elektronikou kladivem ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 3:40

mam zdroj na dell optiplex 755
ty mi chodej s mesou dost spolehlive
kdyz budu za 5 let potrebovat v ramci servisu nejakej na vymenu porad jich bude po svete dost identickejch

ne jako ty desky s atomem ktery za tri mesice nebudou ty samy v zadnym krame v cechcach
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 3:52

robokop píše:mam zdroj na dell optiplex 755
ty mi chodej s mesou dost spolehlive
kdyz budu za 5 let potrebovat v ramci servisu nejakej na vymenu porad jich bude po svete dost identickejch

ne jako ty desky s atomem ktery za tri mesice nebudou ty samy v zadnym krame v cechcach
Takže starej šrot a ne LPT deska do slotu nového PC ... a proto mě zajímá to USB, abych strarej šrot eliminoval.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 9. 2017, 4:36

Mach vznikal v době, kdy PC mělo par.port, dva seriové, VGA/EGA a klávesnici/myš. LPT použili ne proto, že by to bylo nejlepší řešení ale jako nejdostupnější.

USB vzniklo později a jak praxe ukazuje, na technologické řízení to zrovna není to pravé

Linux CNC a MESA karta je také novější řešení - (daleko víc jednoúčelové/přímější než Mach + Win)

Mach umí i ethernet - poměrně drahé ale spolehlivé řešení

stačí si vybrat :

couvnout na LPT počítač - není to nejlepší řešení a už ani nejdostupnější
vybrat slušnou USB kartu, asi i dražší
či za ještě víc koupit ethernet SS
nebo přejít na Linux + LPT, nebo raději rovnou MESA

... nebo koupit Gravostar a všechny předchozí rozpory nechat na nich
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 4:45

chb píše:Mach vznikal v době, kdy PC mělo par.port, dva seriové, VGA/EGA a klávesnici/myš. LPT použili ne proto, že by to bylo nejlepší řešení ale jako nejdostupnější.

USB vzniklo později a jak praxe ukazuje, na technologické řízení to zrovna není to pravé

Linux CNC a MESA karta je také novější řešení - (daleko víc jednoúčelové/přímější než Mach + Win)

Mach umí i ethernet - poměrně drahé ale spolehlivé řešení

stačí si vybrat :

couvnout na LPT počítač - není to nejlepší řešení a už ani nejdostupnější
vybrat slušnou USB kartu, asi i dražší
či za ještě víc koupit ethernet SS
nebo přejít na Linux + LPT, nebo raději rovnou MESA

... nebo koupit Gravostar a všechny předchozí rozpory nechat na nich
Rozumím, jen co s tou radou z předchvíle, že si snad dovedu koupit kartu LPT do slotu nového PC ???

Pořád visí ve vzduchu nezodpovězená otázka - chodí spolehlivě jen LPT ve starých šrotech nebo i LPT karta do slotu v novém PC?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 5:59

nic z toho neni v machu jistota
musis zkusit zda si to spolu sedne

ja nehraju v kostky
saim na jistotu
starej jistej srot kterej bude jeste za 10 roku k sehnani je mi milejsi nez nove rychlokvasky ktere za tyden nejsou ke koupi a o spolehlivosti nemuze byt prilis rec. Rozhodne ne na urovni ostrilenejch PCek jako jsem zminil.
Novy boardy jsou prave plny ruznejch modernich "vylepseni" ktery jsou neslucitelny s realtime rezimem
nastuduj si jak funguje realtime a jak funguji HW preruseni a pochopis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 6:17

robokop píše:nic z toho neni v machu jistota
musis zkusit zda si to spolu sedne

ja nehraju v kostky
saim na jistotu
starej jistej srot kterej bude jeste za 10 roku k sehnani je mi milejsi nez nove rychlokvasky ktere za tyden nejsou ke koupi a o spolehlivosti nemuze byt prilis rec. Rozhodne ne na urovni ostrilenejch PCek jako jsem zminil.
Novy boardy jsou prave plny ruznejch modernich "vylepseni" ktery jsou neslucitelny s realtime rezimem
nastuduj si jak funguje realtime a jak funguji HW preruseni a pochopis
Za 10 let se ten šrot dávno rozpadne na nefunkční kondíky, když dnes už je fůru let starej ...
Naposledy upravil(a) coleoptera dne 4. 9. 2017, 6:21, celkem upraveno 1 x.
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 6:21

Takže půlka zdejších odborníků preferuje šrot a nové desky likviduje kladivem a druhá půlka odhaduje, že dražší USB a LAN karty by mohly fungovat, přestože je všichni znají leda z googlu.
Tak to je smutný ...
Přesto děkuji za snahu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 7:15

Tyhle zavery delas na zaklade ceho?
A kdyz jsme u toho to lpt rozhrani je stare hadam uz 40 roku
Hodne zdaru
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

4. 9. 2017, 7:36

robokop píše:Tyhle zavery delas na zaklade ceho?
A kdyz jsme u toho to lpt rozhrani je stare hadam uz 40 roku
Hodne zdaru
Tyhle závěry dělám na základě odpovědí na můj dotaz tady ve vlákně.
LPT je hlavně už 10 let mrtvé ...
Taky přeji hodně zdaru.
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“