MACH3 USB interface board - proč ne?

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

4. 9. 2017, 8:25

USB nebrat.
To je dobré tak akorát na klávesnici a myš v kanclu, ale ne na průmyslové řízení.

Mám v kanclu myš u notasu, na které je dizajnový pokovený plast a pravidelně jí dávám ránu statikou, když se vrátím z pochůzky mimo kancl.
Notasu to trvá tak 5 vteřin, než se myška zase vzpamatuje. :lol:

V dávných dobách jsem dělal servisní diagnostickou kartu do našich systémů a dal jsem tam USB.
Stačí pár výkonových měničů v okolí našeho zařízení nebo sepnutí stykače a komunikace se přeruší.
V rámci upgradu jsem tam dodělal Bluetooth, takže když je nejhůř, tak se používá zub.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2017, 8:48

coleoptera píše:
robokop píše:Tyhle zavery delas na zaklade ceho?
A kdyz jsme u toho to lpt rozhrani je stare hadam uz 40 roku
Hodne zdaru
Tyhle závěry dělám na základě odpovědí na můj dotaz tady ve vlákně.
LPT je hlavně už 10 let mrtvé ...
Taky přeji hodně zdaru.

tak zkus misto planych reci analyzovat nejake reference skutecne funkcnich zde prezentovanych reseni nasazenych v ostrem provozu
informaci je tu na to dost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 9. 2017, 9:54

coleoptera píše:Takže půlka zdejších odborníků preferuje šrot a nové desky likviduje kladivem a druhá půlka odhaduje, že dražší USB a LAN karty by mohly fungovat, přestože je všichni znají leda z googlu.
Tak to je smutný ...
Přesto děkuji za snahu.
je to smutný, ty jako IT chceš ujistit, že obecná přídavná LPT karta + nové PC bude pod MACHem dobře řídit CNC - ne nebude (možná existují výjimky - zkoušej ...)
komentáře k USB - EBAY je plný levných čínských USB driverů - které nechodí - nicméně nikdo ti nebrání to také zkusit (i to už mám za sebou)
ethernet kartu neznám jen z googlu (ač právě tam jde najít nejvíc referencí k čemukoliv) ale už dlouho ji bezproblémově používám (nakonec to mám i v podpisu)
Na Linux je zde celá sekce, a třeba Robokop tím osazuje své profi stroje
Gravos je celý komerční a tedy funkční se zárukou a českým suportem

co vlastně chceš slyšet ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2017, 6:01

Ze je king a ze je jedno co tam da on to vyresi?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 9. 2017, 7:22

A nenasazujeme mu zbytecne psi hlavu?
Podle me v tom spis plave, nez ze by chtel programove prudit.

Ja mu kolem Machu neporadim, nemam Mach (a Windows obecne) rad.
Ale pod LinuxCNC bych mu poradil: pridavne PCI LPT karty funguji uplne stejne dobre jako LPT na mainboardu. Funguji i ty na PCIex. U notasovych je to otazka, jestli je interne pripojena pres PCIex nebo USB.
Jestli dane PC bude pro CNC pouzitelne zalezi na HW toho PC a kupodivu nejvic na BIOSu, i kdyz ten v dobe obrabeni uz vlastne nebezi. Ale na zacatku ten HW nejak nastavil.
Dane PC se da predem otestovat. U Macha nevim jak, u LinuxCNC programem Latency test.

K USB: o nem se tady povida spousta mytu, malokdo si ale dal praci trochu analyzovat konkretni pripady. Takze ze sve zkusenosti: do debat o USB se tady moc nepoustej, vetsinou to skonci neplodnym flame.
Ke kvalite konkretnich krabicek pro Mach se vyjadrit neumim.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2017, 7:28

no v tom pripade by misto pruzeni mohl spis diskutovat
tj nepomlouvat neco starsiho perfektne overeneho ve prospech neceho nejisteho nevyzkouseneho
to vypada spis jako ze sem prisel trolit nez ze se prisel zeptat na radu

ano o usb je tu hodne mytu z obou stran
ja se v tomto snazim odkazovat na fakta ty hovori jasne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

5. 9. 2017, 8:52

chb píše:
coleoptera píše:Takže půlka zdejších odborníků preferuje šrot a nové desky likviduje kladivem a druhá půlka odhaduje, že dražší USB a LAN karty by mohly fungovat, přestože je všichni znají leda z googlu.
Tak to je smutný ...
Přesto děkuji za snahu.
je to smutný, ty jako IT chceš ujistit, že obecná přídavná LPT karta + nové PC bude pod MACHem dobře řídit CNC - ne nebude (možná existují výjimky - zkoušej ...)
komentáře k USB - EBAY je plný levných čínských USB driverů - které nechodí - nicméně nikdo ti nebrání to také zkusit (i to už mám za sebou)
ethernet kartu neznám jen z googlu (ač právě tam jde najít nejvíc referencí k čemukoliv) ale už dlouho ji bezproblémově používám (nakonec to mám i v podpisu)
Na Linux je zde celá sekce, a třeba Robokop tím osazuje své profi stroje
Gravos je celý komerční a tedy funkční se zárukou a českým suportem

co vlastně chceš slyšet ?
Píšeš cituji "Mach umí i ethernet - poměrně drahé ale spolehlivé řešení" a ne že ethernet kartu už dlouho bezproblémově používám, jaks napsal teď.
To bych se pak ptal kterou konkrétně a na USB bych se vykašlal.
Takže se ptám teď. Kterou konkrétně. Dík.
coleoptera
Příspěvky: 15
Registrován: 1. 9. 2017, 10:10

5. 9. 2017, 8:55

robokop píše:Ze je king a ze je jedno co tam da on to vyresi?
Ne, já se slušně ptám, jestli mi někdo poradí s vyzkoušeným řešením bez použití počítačového šrotu ...
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

5. 9. 2017, 9:06

Aha. Tak nic.
Robe, mels pravdu, spletl jsem se ja.
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 9. 2017, 9:15

Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 9. 2017, 11:20

s tim srotem bych byl opatrnej
ma to vetsi uzitnou hodnotu nez novy desky bez ohledu na letitost
u tech novejch desek ti ze zdejsich vic jak 10 000 clenu malokdo zaruci ze to bude fungovat narozdil od jasne specifikovane rady kterou jsem ti dal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“