Lycnc 6040z

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

28. 5. 2018, 3:30

Dobry den.

Chtel bych se zeptat snazim se rozchodit cnc 6040z je propojeny pres paralerni port bylo k nemu dodane cd s nastavenim mach3.
Ale motory se nepohnou. Sice v nich pri zapnuti pc a nabihani win obcas skubne ale to je vse.

Dekuji
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 5. 2018, 5:47

To je jednoduché. Musíš nastavit ...

Buch ... křup ...
... do prdele, to snad ne ... néé ... nééé! ...

Ach jo. Takže nic. Právě mi ze stolu spadla věštecká koule na mramorovou podlahu a rozbila se. :-(
Zrovna jsem se jí ptal, jaké máš PC, jakou verzi Windows, jak máš nastavený LPT, co všechno jsi otestoval - a takhle to dopadlo.
Ach jo, jdu objednat z Číny další kouli. Jenže to je zas na měsíc.
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

28. 5. 2018, 6:11

Zachvilku buvh a krup udelam.
Traveni hodin nad nastavovanim vseho moznyho ala pokus omyl nikoho nemuze bavit.
Jedineho ceho jsem docilil je ze se netoci uz ani vreteno ktery teda podle me nema s nastavovanim nic spolecneho pac spustit slo i bez zapnutyho machu ci dokonce i pocitace.
Jinak windows mam sedmicky zitra tam zkusim xp drive jsem mel tuhle mensi cinu 3020t a vsem v poho nastavil jsem dle navodu a hotovo nikdy jsem s portem nic nedelal i ted je nastaveny tak jak je v biosu ci windows.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

28. 5. 2018, 6:36

A to máš nějaké univerzální Windows 7, tedy něco jako W7-48 bit?
Já znám W7-32 a W7-64. A minimálně pod W7-64 to na LPT určitě nejede, na W7-32 možná nějak jo.

Nikdy jsem nepochopil, co lidi na tom Machu vidí, že jim stojí zato dokonce za to platit (nebo to ukrást).
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

28. 5. 2018, 6:50

No ja bych ten mach klidne za neco vymenil stejne nevyuzivam zadny jeho schopnosti je jen ciste na ovladani os. Co potrebuju si delam v Artcamu. Jenze neco jako Lynux a v nem nejaky program pro ovladani to by pro mne byl porod s jeste katastrofalnejsim koncem. Mach k tomu byl a kdyz jsem ho pouzival driv tak preci jen je mi prijatelnejsi. Windows mam 32 bitovy to ja zase vim ze jsou tam problemy. Se trochu bojim aby nebylo neco s tou elektronikou v ridici " bedynce " :-) kdyby alespon slo nejak pustit motory bez machu abych vedel ze jsou funkcni.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

28. 5. 2018, 7:04

kdybys k tomu připojil nějakej měřák, tak bys možná hned viděl co z toho leze/neleze... ale máš pravdu, teoretizovat se o tom dá dlouho..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2018, 7:37

kdyz v tom pri startu pc krupe a skube tak jsou motory minimalne z casti funkcni
teda presne receno signaly z lpt jdou az do motoru ktere udelaji par chaotickych kroku nekam protoze pc pri startu pousti do lpt nejake impulzy (tusim ze to jsou post message pri nabihani biosu)

takze problem je omezen nekde mezi machem a lpt portem na desce
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

28. 5. 2018, 8:31

Ahoj, no moc jsem toho na tuto sestavu v LPT podani nenasel , ale jses si jist ze mas vse dobre nastavene? nema to nejaky plugin nebo neco dalsiho k doinstalovani? Jakou mas verzi Machu? a Win? 32 na ltp pojedou.pokud to skube pri startovani PC tak elektronika zrejme funguje, asi tam nemas nastavene nejake enable a nebo cosi co aktivuje stroj, manual ti urcite poslali tak by jsi mohl take upnout sem na forum, varit z vody se moc neda :) ...Pokud mas stroj pripojeny k netu tak ti to mohu pres team viewer nastavit..
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

28. 5. 2018, 8:52

6040zs65j.pdf
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

29. 5. 2018, 4:11

Zdravim.
Tak winxp zabral


Nainstaloval jsem win a pak mach a hned to fungovalo tedy osy neodpovidali pinum ale to jsem prehodil v nastaveni a OK.

Problem ovsem zustava to vreteno.
To se stale netoci. Nema zadny svuj vypinac na panelu je pouze volic otacek. Vreteno normalne fungovalo protoze neni zavysle na nejakych nastaveni. Pak mi obcas slo obcas ne kdyz jsem ho tak pocas pokusu instalaci a nastaveni zkousel a ted je nic.

Nevim jestli kdyz jde do vretena proud ma jit otacet rukou s odporem .

Me jde stale zlehka at otocim volicem jakkoli
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

29. 5. 2018, 6:24

Ahoj, a to zelene a cervene tlacitko co je v manualu na FM neni?a co vodni pumpa, bezi? neni to na ni zavisle?
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

29. 5. 2018, 6:47

Vodni chlazeni neni zapojeno behalo to bez nej.

Myslim jako zkusebne naprazdno a jen chvilky bez jakejokoli zahrati.
Zadne tlacitka na tomto modelu nejsou.
Na panelu je jen hlavni vypinac. Central stop a volic obratek. Je to videt na obrazku
Přílohy
3-axis-LY-CNC-6040-CNC-Router-Engraving-cutting-mini-metal-cnc-milling-machine-with-2.jpg_640x640.jpg
Pepa Žhář
Příspěvky: 415
Registrován: 23. 1. 2011, 5:16

30. 5. 2018, 8:13

Tak to pak musí být vreteno spousteno pomocí macha a nebo je FM zadelany v té bedně a zřejmě na něm bliká nějaká chyba a nebo je vypadli nějaký konektor, ale je zvláštní že posilas foto z netu a ne reálné masinky a přesný manuál přímo k té tvé ...
wocko
Příspěvky: 51
Registrován: 7. 1. 2018, 3:52

30. 5. 2018, 1:15

Ahoj.

Tak jsem to mel v praci kde mi na to mrknul elektrikar ktery alespon vi o co jde po strane tedy elektroniky. Povídal ze zdroj pro vreteno ceka na sepnuti od nektereho z konektoru.
On to pojmenovaval jinak ale ja si to nepamatuju. Napadlo mne jestli na to nema vliv pralerni kabel respektive jeho nastaveni v biosu ponevac to jsem menil jak se mi nedarilo rozchodit ty krokace a pak jsem se jeste chtel zeptat na jedne z vystupnich konektroru je kabe zakonceny krokodylkem a takovou jako plackou ci proste pukem :-) asi 5 mm silny nasta osy abych si nemusel skrtat o material. Muzete mi
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 5. 2018, 1:36

wocko píše:Ahoj.

Tak jsem to mel v praci kde mi na to mrknul elektrikar ktery alespon vi o co jde po strane tedy elektroniky. Povídal ze zdroj pro vreteno ceka na sepnuti od nektereho z konektoru.
On to pojmenovaval jinak ale ja si to nepamatuju. Napadlo mne jestli na to nema vliv pralerni kabel respektive jeho nastaveni v biosu ponevac to jsem menil jak se mi nedarilo rozchodit ty krokace a pak jsem se jeste chtel zeptat na jedne z vystupnich konektroru je kabe zakonceny krokodylkem a takovou jako plackou ci proste pukem :-) asi 5 mm silny nasta osy abych si nemusel skrtat o material. Muzete mi
jsi jak ten vočko ze simpsonovejch.. v půlce věty usnul.. to si to po sobě nemůžeš alespoň přečíst, když už očekáváš odpověď?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“