MACH + extra klavesnica ??

Diskuze o softvéru MACH od tvůrců Artsoft všech verzí: dotazy, programování, skripty, poznatky atd...
Odpovědět
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 273
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

6. 8. 2012, 11:25

Caute,

budem robit ovladaci panel LCD (vnutry PC + drivers) otazka je ci sa da pripojit dalsia klavesnica, z ktorej by som si vytiahol potrebne tlacitka na panel (JOG sipky, start,stop, feed rate a pod), ak by to neslo pouzijem nepouzivane klavesy na norm. klavesnici.....

napr. pomoze uz USB numer. klavesnica za par eur, otazne je ci sa to bude dat emulovat cez nu

diks
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Patres.I
Příspěvky: 298
Registrován: 20. 1. 2012, 6:00
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2012, 6:04

ano ,bude to funovat ,potrebne pokyny pre klavesnicu sa nastavuju v "system hotkeys" :)
Uživatelský avatar
GeminiRacing
Příspěvky: 273
Registrován: 29. 11. 2011, 6:46
Bydliště: Trenčín - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2012, 6:35

dakujem, to som chcel presne vediet !! juchuuu
Renault 5 Turbo in progress ;)

http://www.geminiracing.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2012, 6:43

a co to teensy
neni na to plugin? ja myslim ze je
to by jsi mel vstupy ponekut korektnejsi nez kuchat klavesnici a jeste i analogovy pro override a cely tak nejak vic pod kontrolou

jeste k tomu co je teensy pro lidi co nemaji google
http://generichid.sourceforge.net/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
setros
Příspěvky: 40
Registrován: 28. 11. 2009, 10:10
Bydliště: Tábor

4. 5. 2013, 9:27

to robokop: mohl bys mi prosím prozradit, kde bych našel ten plugin pro Mach3 a teensy++. Hledal jsem všude, ale nic jsem nenašel.
Připadá mi, že program GerericHID je dobrý program pro začátečníky, ale následná integrace do cnc programů kromě programu hidcomp, který je pro Linux není.
Je něco podobné i pro Windows?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 5. 2013, 6:25

teensy je HID
takze se muze chovat jako bezna klavesnice zapojena do USB
vyhodou je ale to ze mas pod kontrolou co a jak posles do systemu
napriklad teensy umi analogove digitalni prevody takze muzes pouzit potenciometr a vysledkem bude napriklad 20 ruznych hodnot ktere zakodujes jako ruzne klavesy
nebo jeste lepe sestavis slozene zarizeni USB ktere bude obsahovat joystick a klavesnici
tim se ti budou daleko lepe prenaset ty hodnoty z tech potaku jako vychylka joysticku, to mach umi
tlacitka jako stisky klaves na klavesnici
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
setros
Příspěvky: 40
Registrován: 28. 11. 2009, 10:10
Bydliště: Tábor

6. 5. 2013, 8:14

Díky za nakopnutí. Mě se právě doma válí teensy++, který jsem dostal na jedné výstavě a tak jsem uvažoval co s ním a když jsem narazil na stránky Frank's Web, tak mě zaujala jednoduchost výroby CNC ručního ovladače pomalu na profesionální úrovni. Jen je škoda, že program hidcomp je pouze pro Linux, neboť v něm sem absolutní nováček a s LinuxCNC se zatím dost peru. Na druhou stranu mám teď si alespoň s čím hrát a třeba přijde řada i na Linux, který se mi začíná čím díl více zamlouvat.
Wortex_SVK
Příspěvky: 127
Registrován: 15. 11. 2014, 11:52
Bydliště: Brno

8. 3. 2018, 1:03

Ahojte, máte prosím niekto skusenosť s provozovaním Teensy 2.0 ++ a Mach3 po windowsom?

Ďakujem
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

8. 3. 2018, 1:10

nedrbejme se levou nohou za pravym uchem a pouzijme xhc-hb04
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Odpovědět

Zpět na „MACH všech verzí“