Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

22. 4. 2018, 9:38

vitex píše:Taky mě to čeká.Nákup bagříku,vykopání jámy atd.... :lol:
Tak ti dám nějakou radu, na co se, mimo jiné, taky podívat při prohlídce. Jeden známý kupoval starší Kubotu. Vypadala celkem dobře, ale po nějakém čase se rapidně zvětšovaly vůle na čepech. Po rozebrání to bylo jasné. Na čepech byla navařena po obvodu housenka, kterou zabrousili po obvodu flexou, aby nebyly vůle. Ty housenky se samozřejmě opotřebovaly a vzaly sebou i futra. Takže výroba nových čepů i pouzder. Takový výdrb je napřesdržku :oops: :oops: :oops:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

22. 4. 2018, 10:02

Na druhou stranu, je to taková ještě dobrá závada.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

22. 4. 2018, 11:29

No, moc dobrá až tak nebyla. Musely se všechny díry pro čepy vložkovat, protože byly uvnitř kure.sky vylágrované od těch housenek. A některé komponenty jsou vyráběny v přípravcích a nejdou jednoduše upnout a dělat díry. Vše se panenkovalo a rovnalo a byl neusálý strach, že to při záběru "uteče" ze stolu. Neskutečná drbačka.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

23. 4. 2018, 4:45

Josef : není pak jednodušší vzít plazmu, vypálit z toho výložníku ty ocelový vložky na futra, udělat nový i s futrama, zavařit a vystružit? Dělal jsem už takhle pár věcí na LKT.

ves178: no s ženskýma je to těžký, bez nich ještě těžší. Já kopal podlahy v celým baráku růčo strůčo. Pak jsem podbourával postupně zdi a dělal grunty + IPU. Nejlepší to bylo u dílny. Byla tam výška jen 2,5 metru. Potřeboval jsem 3,4m , takže vykopat do hloubky. Musel jsem podbetonovat zdi. Dal jsem tam 30 cm kamene a patnáct cm podkladního betonu. Ještě to zvednu, až budu dělat novou střechu. Bude tam ještě 15 cm věnce (plná cihla na výšku). Jenže pořád to není nafukovací, takže budu přistavovat 9x9 m.

Tumlik: taky mě to napadlo, že jsi hledal inspiraci v zemi neomezených možností. Tam je to celkem móda. Nahoře jeřáb a dole třeba BPH :)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

23. 4. 2018, 5:15

Je to sice drbačka, ale pořád to dokázal doma vyřešit, taková vylámaná otoč, nebo kleklej motor, hydro, by se doma dělalo hůř si myslim.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

23. 4. 2018, 6:59

Doma se nechá udělat spousta věcí. Záleží na vybavení. Rozbrusem a svářečkou oproti vybavený nástrojárně moc možností nemáš. Ale to není tvůj případ, máš pěknou dílnu.
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

23. 4. 2018, 7:29

Nebojte,takové opravy jsou pro mě prkotina.Vybavení na to mám.Navíc bagřík kupuji od kolegy z práce,takže jeho historie je známá.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

23. 4. 2018, 8:46

čau, parta kopáčů je rychlejší a o polovinu levnější než bagr a místo vložkování kastl lahváčů - v každé obci seženeš pár borců, co nikde nedělají, jsou fyzycky zdatní, ale do práce vydrží chodit tak 3-4dny v týdnu, každý druhý - třetí den zaspí a když jim dáš zálohu ve čtvrtek, tak pátek nemusíš na stavbu chodit, budeš tam sám :D Když se s tímhle proměnlivým elementem naučíš dělat a respektuješ to, naděláš spousty a spousty práce i v místech, kde nemá bagr šanci, vlastní zkušenost při totální rekonstrukci domu a přilehlých prostor.
P.S. Chce to cit pro lidi (aspoň trochu charaktery, ne fetky, total alkoše a čórkaře) a mít stále domluveno tak 8-10lidí, chodit ve skutečnosti bude 5-6 :D :D
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

23. 4. 2018, 9:07

tak to asi nemám cit pro lidi :)
jednou jsem tak dal borcovi zálohu a že další týden mákneme já jsem si vzal dovolenou a byl jsem na stavbě sám jak píšeš...
dobře mě tak :)
a s těma bagříkama kdo má vetší pozemek a musí dělat rozsáhlejší terénní úpravy tak si prostě koupí použitý bagřík udělá si práci kdy má čas a je to...no a až je vše hotovo, tak ho může prodat za stejné peníze...většinou si ho ale lidi nechají jde na to udělat hromada vercajku a můžeš štípat dřevo, stavebí materiál vytahovat až do patra funguje to i jako jeřábek, manipulátor a když si manželka zvykla že je bagřík v baráku tak proč si ho nenechat...
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 4. 2018, 10:19

Pepa z depa píše:čau, parta kopáčů je rychlejší a o polovinu levnější než bagr a místo vložkování kastl lahváčů - v každé obci seženeš pár borců, co nikde nedělají, jsou fyzycky zdatní, ale do práce vydrží chodit tak 3-4dny v týdnu, každý druhý - třetí den zaspí a když jim dáš zálohu ve čtvrtek, tak pátek nemusíš na stavbu chodit, budeš tam sám :D Když se s tímhle proměnlivým elementem naučíš dělat a respektuješ to, naděláš spousty a spousty práce i v místech, kde nemá bagr šanci, vlastní zkušenost při totální rekonstrukci domu a přilehlých prostor.
P.S. Chce to cit pro lidi (aspoň trochu charaktery, ne fetky, total alkoše a čórkaře) a mít stále domluveno tak 8-10lidí, chodit ve skutečnosti bude 5-6 :D :D
... naprostý a totální nesmysl. Lidi nebyli, nejsou a nebudou. Na Liberecku ci Jablonecku nelze sehnat ani bezdecko, lidi si vozím z Prahy. V Praze můžu nabrat na výstavisti ráno UAčka či lepší bezdéčka, ale jsou na pomocné práce a rozhodně kopat NEPUJDOU. Musím si ofotit pasy a dát jim China nařadi, s Boschem jsou za hodku pryč. Jeden černý soudruh mě bude stát min. 1.300 denně krár xx, to je bohužel částka jakou vyplací velcí depelopeři za nicnedělání na velkých stavbách. Střední či velký bagr udělá se spávným pilotem a to zdůraznuji, neskutečně práce. Na moravě a dál na východ CZ je to možná jinak ...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

23. 4. 2018, 11:25

.. tak to jo na větší plochy, ale já mám malý pozemek a hodně členitý, 2x jsem tam měl bagr, když jsem snižoval o 30cm celý dvůr a navážel hlínu, tam by vypustili duši, ale jinak kluci k nezaplacení i když většinou "lihuláči", ale když s nima člověk jednl fér, jednali taky fér, za tři roky se ani jedna věc neztratila, hlavně že byl ráno plnej kastl piva a to jsem mohl vymýšlet co jsem chtěl, chlastali (s rozumem), ale makali, dodnes jsme dobří kámoši, až na dva kteří nechápali, že za peníze z mé hypotéky musí makat, ne sedět a rozvracet morálku, okamžitě kopačky a dodneska se se mnou nebaví, ale nelituju, v zájmu rodiny bych je vyhodil zas :D
Naposledy upravil(a) Pepa z depa dne 23. 4. 2018, 11:30, celkem upraveno 2 x.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

23. 4. 2018, 11:25

Na Moravě je to stejný.Příjde na jeden den bez lopaty a druhý den už nenajdeš ani lopatu.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

23. 4. 2018, 11:46

...já to sem dával jako zajímavost kam se jde až dostat i s kabinou, jinak kabina je na 4 šroubech, jde sundat, je to jediný místo kde nebyl sklep tak jsem to chtěl vyčubat, nad podsklepeným jsem tam pěkně na pána přes kuchyň dojel :wink:
s těma lidma na dělání je to jak píše elbarto, u nás na JM v současné době nereálné, aby ti někdo šel něco takového kopat (zkoušel jsem), ono vykopat metrovou strouhu prosím, ale jak bys měl kopat tak jako já do 2,3m tak to už by ses škrábal, a nejenom ty za kebulí, větší makačka než to vykopat je to vyházet nahoru.
Jinak budu kopat ještě terasu 4x9 do 1,5m, 150 metrů zídky a ještě budu potřebovat vykopat kvelbenej sklep na glgačky tak do 3,5 metru, pak základy na halu, přípojky atd. a tohle bych vážně rukama nedělal a ani si na toho nikoho nenajímal, když mám čas tak kopu :) až dokopu pošlu dál....možná :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1777
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

23. 4. 2018, 12:11

.. jsem taky z JM a asi neznáš správné lidi, moji kluci kopali i do skály, to bylo teda nejhojší, jeden s obrovskou zbíječkou a dva krumpáče od kterých lítaly jiskry, ostatní odváželi suť, to mi jich bylo až líto, hlína a štěrk, to by si libovali, ale bagřík je na pohodu, to jo
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

23. 4. 2018, 12:35

tumlíku a jak bude zvětšený sklep pod barákem využitý budeš tam mět i nějaké menší stroje?
To by pak byl vhodnější venkovní vjezd klidně šikmý a bagříkem bys tam mohl ty shaubliny nažduchat
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“