Co jste dneska bastlili?

Odpovědět
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

19. 2. 2018, 9:04

DwPetr píše:Tady těch šroubovejch štípaček jsem se bál, tak jsem šel do hydrauliky, ta je teda zas pomalejší. Ještě bych tam dal kryt těch řemenů a bylo by to supr.
Ten motor jsem doma přendával z místa na místo cca 30 let a tak jsem ho nakonec použil na štípačku.
Těch řemenů bych se nebál, pes mi do toho čumák nestrčí a pohyb osob kolem si zabezpečím pokřikem "Táhni pryč".
To mám větší strach z toho, že se napíchnu na kužel a on mi naháhne ruku. Už jsem se přistihl, že dávám blízko ruce k té špici.
Takže ještě dodělám vypínání na nějakou hrazdu zepředu, abych to případně pupkem shodil. Ono když mi to namotá pravou ruku (jsem pravák), tak se to pak tou levou blbě vypíná.

A to jsem tak paranoidní, že i spouštění mám s prodlevou cca 2 sekundy. Než se to rozběhne, tak na mě dvě vteřiny řve malá sirénka. To mám proto, že pokud bych chtěl dávat zpětný chod při zaseklém špalku, tak abych na něm měl při rozběhu obě ruce.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
t256
Příspěvky: 2834
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

19. 2. 2018, 9:09

Kryt remenu si tam nejaky dej, soused si taky myslel ze je to blbost, nez mu nedavno projely prsty remenici kdyz odhanel cokla od stroje.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 2. 2018, 9:11

šikovní hoši jinak teda ten štípací kužel ve mě budí respekt štípám raději hydraulikou...
takový dotaz kde kupujete opravdu kvalitní ale i cenově dostupné kloubové spojky na emulzi
myslím něco takového
http://shop.ploberger.cz/Obr-b-n/Obr-b-c-p-slu-enstv/" onclick="window.open(this.href);return false;
pokud tu je o tom téma prosím o nasměřování díky
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2018, 9:53

Stačí se podívat na tohle
https://www.youtube.com/watch?v=2bVAAx3mMKY" onclick="window.open(this.href);return false;
a štípací kužel ti připadne jako vrcholný objev z oblasti bezpečnosti práce :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 2. 2018, 10:08

tech videí je plný net někteří lidi jsou fakt šílenci bez pudu sebezáchovy
dotaz ohledně LOC-LINE máte zkušenosti s tímto?
https://www.techni-eshop.cz/modularni-h ... -loc-line/" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

19. 2. 2018, 10:18

... až to chytne noste vodu :D ... Jak řežu, musíte mi přidat plyn. Tak Znova :mrgreen: :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 2. 2018, 10:37

:D
https://www.youtube.com/watch?v=Ke3GSf0v2rU" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

19. 2. 2018, 11:01

jj to jsem měl na mysli pan Komárek a jeho "Řemenová moto cirgula" :mrgreen: .. já mám plyn, než v jednadvacátým století pálit klacky jak v pravěku, celá dědina ráno zahulená, hlavně, že všichni ušetří :mrgreen: .. pamatuji jak jeden můj učitel ještě na základce byl astmatik a jak si cvrkal do textilu, když byla za komárů plynofikace a pak ta dotovaná od atomky elektrifikace topení, každý den nám vykládal jak máme být vděční, že máme tak dobré ovzduší díky plynu a že už ani on nekašle a .... je to zpět, dýmýme a kouříme zase .. škoda no
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 2. 2018, 11:14

Kamarád hasič mi asi před dvěma lety ukazoval čtyři obrázky z dokumentace úrazu štípacím kuželem. Tehdá jsem blil asi tejden.
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

19. 2. 2018, 11:23

lubbez píše:Kamarád hasič mi asi před dvěma lety ukazoval čtyři obrázky z dokumentace úrazu štípacím kuželem. Tehdá jsem blil asi tejden.
Člověk si musí dávat pozor a zbytečně neriskovat.
To bych nemohl řezat na cirkulárce, hoblovat na hoblovce, řezat s motorovkou, jezdit autem a přecházet přes přechody.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Mart76
Příspěvky: 1011
Registrován: 17. 12. 2016, 11:04
Bydliště: Prostějov

19. 2. 2018, 11:27

Pepa z depa píše:jj to jsem měl na mysli pan Komárek a jeho "Řemenová moto cirgula" :mrgreen: .. já mám plyn, než v jednadvacátým století pálit klacky jak v pravěku, celá dědina ráno zahulená, hlavně, že všichni ušetří :mrgreen: .. pamatuji jak jeden můj učitel ještě na základce byl astmatik a jak si cvrkal do textilu, když byla za komárů plynofikace a pak ta dotovaná od atomky elektrifikace topení, každý den nám vykládal jak máme být vděční, že máme tak dobré ovzduší díky plynu a že už ani on nekašle a .... je to zpět, dýmýme a kouříme zase .. škoda no
Jenže to se taky musí umět topit. A správně vysušeným dřevem.
Já mám krb a tím vytápím celej barák. A dřevo na sezonu mě stojí cca 6000,- Kč + práce. A já to neberu jako práci, ale jako relax po celodenním sezení v kanclu.
Vývoj HW, návrhy DPS (OrCAD, Eagle, Pads)
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1778
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

19. 2. 2018, 11:41

Mart76 to jo, to máš pravdu, spousta dnešních "chlapů" neumí ani pořádně rozfajrovat oheň, základní dovednost je "na sirku" to během chvilečky musí valit, základ od malinkých po velké třísečky a křížem krážem dávat, ale to skoro nikdo neví, pak jsem s děckama v lese a se musím takovejm "zálesákům" smát :D :D a to budou oni u těch čoudivých komínů :mrgreen: :mrgreen:
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

19. 2. 2018, 1:02

spousta dnešních "chlapů" neumí ani pořádně rozfajrovat oheň
Pomůžou si vyjetým olejem. :D
www.mosaznevyrobky.cz
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 2. 2018, 5:36

origosch píše:
spousta dnešních "chlapů" neumí ani pořádně rozfajrovat oheň
Pomůžou si vyjetým olejem. :D
Ale ne, na to si koupej specialni zapalovaci olej ve specialnim ksefte ... Znate z TV, ne a Karel uz to taky ma ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

20. 2. 2018, 6:33

Já štípu na kuželu už asi 10-tý rok a jsem ještě "celej". Jen k tý konstrukci. Taky jsem měl kužel na "řemenech", ale dost to v záběru klouzalo. to uvidíš sám. V současné době mám kužel přímo na motoru 1400ot. 4,5kW s reverzem, když se "kousne" do suku, tak s tím ani i ten reverz nepohne. Ale na to všechno přijdeš delším používáním. A jak tu píší kolegové, ke každému stroji musíš přistupovat s respektem.
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“