Koloběžka

RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 6. 2015, 12:14

ono je ale trošku paradoxní když ti místní majitel penzionu radí :když chceš pít ať jedeš mimo cyklostezky a nejlépe autem, protože auta nestavěj.. takže se tam po silnici proháněj ožralí řidiči aut, které "nikdo" nestaví a buzerujou tam tatíky s dětma kteří nafoukali 0,3% když si dali po obědě dvě pivka, na vlastní oči jsem viděl jak jeden Tatík hodil policajtovi trubičku i s tím přístrojem do Rožmberka a ptal se policajta jestli už může jet nebo jestli má slézt z kola a hodit tam i jeho:D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

1. 6. 2015, 4:02

RaS píše:na vlastní oči jsem viděl jak jeden Tatík hodil policajtovi trubičku i s tím přístrojem do Rožmberka a ptal se policajta jestli už může jet nebo jestli má slézt z kola a hodit tam i jeho:D
Doufám a věřím, že je to jen básnická licence.
Pokud ne, tak bych skutečně nechtěl potkat ty jeho děti někdy později, až budou fyzicky silnější než já. Zejména budou-li v partě dětí, vychovaných podobným způsobem, jako to dělal ten Tatík.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 6. 2015, 7:00

ne skutečně se to stalo.. loni o prázdninách na hrázi Rožmberka (nebo možná jinej rybník..).. byl tam takový stánek kde prodávali nanuky a pivko, sedělo tam dost lidí.. přijel měšťák zastavil prvního cyklistu kterej jel to byl tenhle Tatík ten mu dejchnul on nadejchal něco kolem 0,5ti promile a on mu dával kázání něco o nezodpovědnejch řidičích o zadržení řidičského průkazu o pokutě do výše 50000 a případné vazbě - to už ten Tatík nevydržel a zahodil to do rybníka.. kdyby bejval řekl něco tytyty chlastat se nemá vyřešíme to domluvou a buzeroval další tak to chápu.. ale tady u nás u Brandýsa jezdí skupinka sfetovanejch grázlů (ty co někdy loni přejeli tu policajtku) a policajti je chytěj 8x a nic se jim nestane.. tak kde to jsme
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

2. 6. 2015, 11:34

... raději kdyby dávali dejchnout každýmu, kdo odjíždí od diskošky, nebo zábavy, tam si myslím, že jsou následky alkoholu vs. věková hranice řidičů tragické, staří fotři už mají chlast zmáklej a nenalije se jak bomba, když veze děcko ... a ještě svoje ... to by byl totální idiot
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
spotter.w.m
Příspěvky: 73
Registrován: 13. 5. 2011, 5:44

4. 6. 2015, 2:35

Jo 5koníkovej motor by šel 8) . Chtěl bych vidět policistu kterej mě zastaví a bude na mě něco hučet kdesi cosi když na rámu mám výrobní štítek v profi kvalitě kterej obsahuje všechny zákonem povolený limity pro motorovou koloběžku včetně výrobního čísla který je i vyražený na motoru. A a jetli se někdo vyzná v milionu koloběžek který jezdí po světě tak všechna čest. Tohle se nijak neřeší. Hlavně neprojet kolem nich v 55km/h :D
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 6. 2015, 3:51

Tak je to správné. Dodržovat se mají jenom ty předpisy, které neomezují nás, ale jenom ty ostatní.
Možná bys z toho mohl sundat ten tlumič výfuku. Jednak ti to pojede ještě o fous rychleji, a navíc si aspoň ostatní na cyklostezce budou moct tvou jízdu líp vychutnat.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 6. 2015, 4:34

Mex píše:Tak je to správné. Dodržovat se mají jenom ty předpisy, které neomezují nás, ale jenom ty ostatní.
Toť otázka. V současném světě zaplaveném spoustami technických přepisů, z nichž nemálo je zastaralých, zbytečných, chybných, jen tak nastřelených od boku nebo rovnou vytvořených se zlým úmyslem, není problematika jejich porušování tak úplně jednoznačná :D
Aleš Procháska
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

4. 6. 2015, 5:56

prochaska píše:
Mex píše:Tak je to správné. Dodržovat se mají jenom ty předpisy, které neomezují nás, ale jenom ty ostatní.
Toť otázka. V současném světě zaplaveném spoustami technických přepisů, z nichž nemálo je zastaralých, zbytečných, chybných, jen tak nastřelených od boku nebo rovnou vytvořených se zlým úmyslem, není problematika jejich porušování tak úplně jednoznačná :D
:D Ono taky záleží na aplikaci...

Situace: Zbyl mi jeden bod-stará věc ne vlastní vinou.Hrdiní policisté se rozhodli že na to v našem maloměstě došlápnou a 2x mě chytili na náměstí mezi lékárnou a albertem ( 200m kde se nedá jet víc než 20kmh ) bez pásů.Týden tam stáli a chytali dědečky...
Poprvé jsem si myslel že se zbláznili,podruhé už mi to došlo.
Takže mám 7!!! bodů ač jsem naprosto flegmatický řidič-vyblbnu se na motorce na polňačkách.

Tedy zkouším striktně dodržovat dopravní předpisy a ejhle-naprosto nemožná věc.Zkuste si na 30tce jet 30tkou... :D
Ovšem každou chvilku mě někdo v zatáčce vytlačuje ze silnice..V této situaci jsem ovšem za 30 let co jezdím policajta nikdy nepotkal.
Hrozím se situace až někdo nedá na křižovatce blinkr a pak bude tvrdit že ho dal.

Předpisy jako takové a způsob jejich vymáhání jsou gumová věc,často v rukách pěkných gum... :D
Takže:snažit se být slušný k okolí,předpisy nepředpisy...
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

4. 6. 2015, 9:24

Fakt čumim co ja na tomhle fóru taky za lidi ... to jako pravidla platí jen pro někoho? Nalitej cyklista je ok, ale řidič (auto, moto) ne? Proč dvojí metr? Stejně jako na kokoty, co jezdí po městě na kole po chodnících, po přechodech, na červenou? Už jste viděli jet auto regulérně po chodníku, nebo motorku? Všechno, včetně byciklu jsou to vozidla a nemají tam co dělat. Nebo viděli jste už jet dvě auta po silnici vedle sebe nebo motorkáře jen tak na kecačku?
Cyklisti se všeobecně chovají jako absolutní hovada a nevím proč se jim to toleruje. Negeneralizuju, ale je to fakt víc než půlka co jich je možno na silnici potkat. Fízlové se chovají jako absolutní hovada vůči řidičům (jen vybírat prachy, na pomáhání serem) a koblihožrouti tomu ještě tleskají. Až předemnou na silnici zašněruje ožralej kokot na kole a já se s motorkou rozmáznu o strom, vzpomenu si na debatu s debily (cyklo) "U Sumečka", kteří se nám (motorky) smáli, že oni dají 5 piv a pojedou a my cucáme Kofolu. :?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

4. 6. 2015, 9:48

Fifík píše:Fakt čumim co ja na tomhle fóru taky za lidi ... to jako pravidla platí jen pro někoho?
Pointa byla v tom, že některá pravidla jsou velmi hloupá a že by neměla platit pro nikoho :-)
Aleš Procháska
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

4. 6. 2015, 10:07

prochaska píše:Pointa byla v tom, že některá pravidla jsou velmi hloupá a že by neměla platit pro nikoho :-)
Pod tohle se klidně podepíšu. Ta moje reakce byla spíš na to, že proč u cyklounů kontrolovat chlast,..
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

4. 6. 2015, 10:51

Fifíku to je zas tak, že ses zaměřil na cyklouny-já se rozhlížím všeobecně-na škodovkáře, kterej nedovede jet po vsi 55 a mocímermo mě musí předjet (a to nejsem louda), na motorkáře, kterýmu kilo připadne málo (chci předjet náklaďák, v zrcátku vidím malilinkej světelnej puntík a když už mám náklaďák skorem předjetej, visí mi motorkář na kufrdeklu- a neříkej mi, že nejel aspoň 150), na "profesionály za volantem tiráku, který pálej kolem školky v obci 70 a který nevědí, kde jim končí návěs (takže mě při cestě do práce na kole málem nahrnou do škarpy) a takhle bych mohl psát do aleluja. Každopádně alkohol do provozu nepatří a šmytec-ani na kolo a to jsem cykloun.

PS:můj první a poslední OT příspěvek v tomhle vlákně

PPS: někde cyklounum alko kontrolujou dost vehementně
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Fifík
Příspěvky: 692
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

4. 6. 2015, 11:17

V každé skupině jsou normální lidé a hovada. Nicméně u cyklistů fakt hovada převažujou (z mého pohledu). Přičítám to masivní státní podpoře a mediální masírce tohoto - frí/cool/eko/subvencovaného "sportu". Občas jedu na kole do práce, ale podle předpisů, jako bych jel autem a není s tím problém.
To, že někde nechávají foukat kolaře je možný, ale jaký to má pro ně následky? O řidičák nepřijdou a pokuta je většinou malá. Řidič s alkoholem v krvi je jednou nohou v krimu, přitom míra obecného ohrožení a společenské nebezpečnosti je stejná.
Uživatelský avatar
Pepa z depa
Příspěvky: 1776
Registrován: 2. 12. 2012, 9:31
Bydliště: Hostěradice (Znojemsko)

5. 6. 2015, 6:08

.. když někoho sundáš na kole, tak vypadá jinak, než autem nebo na motorce, že? :mrgreen:
Vše je o toleranci a osobní odpovědnosti pánové.
Žiju abych tvořil, tvořím abych žil. www.PePeSysel.cz
máša: vřeteno voda 1,5kW, měnič Delta, 2Nm 3f 60V krokáče, Yako drivery, lineáry a kuličkáče Hiwin,
vynikající Gravos GVE-64 na 125kHz, rám 8mm ocel vylita plastbetonem, vše na masivním litinovém stole.
spotter.w.m
Příspěvky: 73
Registrován: 13. 5. 2011, 5:44

5. 6. 2015, 2:57

Mex píše:Tak je to správné. Dodržovat se mají jenom ty předpisy, které neomezují nás, ale jenom ty ostatní.
Možná bys z toho mohl sundat ten tlumič výfuku. Jednak ti to pojede ještě o fous rychleji, a navíc si aspoň ostatní na cyklostezce budou moct tvou jízdu líp vychutnat.
Bohužel motor je to 2T takže výfuk je dost důležitej ten tam musí být. I tak ho řve dost :D
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“