zakružovačka profilov

Odpovědět
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

5. 3. 2016, 4:37

Pozdravujem pani chcem sa informovat nerobil si uz niekto doma zakruzovacku profilov napr. na jakel alebo pasovinu trubku atd.
chcel by som si to vyrobit ale potreboval by som radu comu sa vyhnut nejake vylepsenie a podobne a ak niekto ma aj rozmery ake su tej vasej skruzovacky do akeho priemeru jaklu da sa to stocit aky závit tam mate na pritlacanie profilu s akym stupanim atd.
prikladam aj foto s netu co mam na mysli za odpovede velmi pekne dakujem
zakruzovacka1.jpg
zakruzovacka2.jpg
zakruzovacka2.jpg (9.77 KiB) Zobrazeno 4903 x
fmira
Příspěvky: 62
Registrován: 27. 11. 2008, 6:49

6. 3. 2016, 11:02

Ahoj dělal jsem si jednu klasiku,Přiznám se že jsem ji předělávám hodněkrát než jsem ji dostal do nějakého uspokojivého stavu.Stale jsem měl problémy s tuhosti horní hřídele.Ale ty chceš dělat ručni tu jsem dělal zrovna včera hodně dlouho mi tu leželi výpalky a včera jsem se naštval a dal to do kupy. Zatim zkouším předělávám kiksi. Vem to Spiše pro inspiraci.Převod tam mam 1:4, největší vzdálenost rolem osově 250mm.Na posuv používám ráčnu levý, právy zavit.Zatím očekávám max. ztáčeni jeklu 30x30x2.Prostě ještě není vychytaná a odzkoušena takže není z čím se chlubit.Zvaž co budeš ztáčet,jestli ti náhodou nebude při tom konceptu co maš na fotce vadit zrovna ta závitová tyč.U te motorové nejsem třeba schopen udělat menši kolečko než je prum. 340mm.fotky nic moc.
Přílohy
DSCF2976.JPG
DSCF2974.JPG
DSCF2973.JPG
DSCF2972.JPG
Odpovědět

Zpět na „výrobky a obrobky“