CNC se zpětnou vazbou

mechanika k motorům
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

5. 11. 2013, 7:44

Když už uvádíte nějakou přesnost stroje, je třeba také říci, k jaké délce se vztahuje. Třeba u mě je to u osy X +-0,02 na 100mm, +-0,04 na 200mm atd. Běžné kuličkové šrouby pro hobby mají přesnost stoupání +-0,05/300mm. Takže můžete mít mašinu sebetužší, lepší přesnost na ní nedosáhnete, pokuď nepřejdete na systém zpětné vazby od odměřovacích pravítek.Co jsem tady četl, tak EMC + Mesa karta takovou zpětnou vazbu umí použít.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

5. 11. 2013, 8:12

bobik píše:.......... pokuď nepřejdete na systém zpětné vazby od odměřovacích pravítek.Co jsem tady četl, tak EMC + Mesa karta takovou zpětnou vazbu umí použít.
A pokud vím, za poslední tak tři roky se to tu zmínilo tak jednou, a to se jen kontatovalo, že EMC + Mesa to umí, přesně jak píše Bobík. Bohužel nic víc......
A mě by to zajímalo taky moc a moc ......
Upřímně řečeno, já jsem ze začátku vůbec nemohl pochopit, že by CNC mohlo fungovat i jinak.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2013, 8:14

pokud vim tak zati se s tim tu nikdo moc nechlubil
ale nekolik lidi tu bylo
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

5. 11. 2013, 8:21

bobik píše:EMC + Mesa karta takovou zpětnou vazbu umí použít.
Uplne bezna zasadni pouzivana vec u analogoveho rizeni. Mame to i na bruskach a i kdyz tam jsou heidny tisicinova pravitka, tak stroj vyrabi s presnosti na setiny.
RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“