Použití matice SFI a DFI

mechanika k motorům
Odpovědět
Uživatelský avatar
kibo
Příspěvky: 140
Registrován: 6. 12. 2016, 8:55
Bydliště: Znojmo

2. 1. 2017, 1:18

Ahoj
nevím, zda pro mne má smysl upřednostnit matici typu DFI před maticí typu SFI.

Z popisu jsem pochopil, že matice DFI má 2 řady kuliček a že je přesnější. Rozdíl v ceně sca 1500,- není rozhodujícící. Rád bych pro stavbu použil kvalitní značkové komponenty, ale jak jsem psal, nevím zda DFI v mém případě dává smysl.
Na frézku jsem si vytyčil rozpočet 100 tisíc, frézovat hodlám převážně dřevo a barevné kovy. Konstrukce vychází z tohoto návrhu, který se objevil zde na foru (tak snad mne autor neukamenuje).

V případě, že se ukáže, že použití matice DFI v mém případě smysl má. Je vhodné použít ji také pro osu Y a Z? Tuším, že tím zároveň zkrátím rozsah pohybu na osách - matice DFI je delší než SFI.

Moc díky.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2017, 3:56

To máš úplně jednoduchý DFI POKUD CHCEŠ FRÉZOVAT ,pokud ti stačí ničit nástroje ,mít překmity v koncovejch polohách obrobku tak SFI.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

8. 9. 2017, 10:19

Ciao. Můžeme trochu ruzvest téma? Proč by měly byt prekmity? Jaká je podle Vas správně predepnuti matic? Resim stejný problém, proč dvojitou matku. Co se stane když použijí 3x silnější šrouby, tedy např 32mm s 3radou jednoduchou matici s Mírným predepnutim, oproti třeba 20mm dvojmatici DFI? Stačila by mi i 16mm. Dle výpočtu. Ma smysl velké predimenzovani? A co rozdíl mezi valcovanou a brusenou verzi? Jen prosím nesrovnavejte Octavii s BMW. Spise technicky a věčné. Díky
Odpovědět

Zpět na „šrouby a převodovky“