Kovošrot

Re: Kovošrot

Příspěvekod DwPetr » 18 pro 2017, 21:05

U nás je to 12,-/kg, ob měsíc tam vysypává avii TOSka, takže hřídele, nebo i nástroje, otočnej stůl, úhelník, nikdo to zatím neřešil, bez rozdílu.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C
DwPetr

Příspěvekod hausnumero » 19 pro 2017, 19:54

Tak to máte dobré. Dnes, když mi účtovali za čtyři frézy 75 Kč za kilo HSS, jsem se zeptal, kolik by mi zaplatili, kdybych tam nějakou HSS přivezl, např. také nějaké ty polámané frézy apod... Řekli mi, že podle toho, o jak velké kusy by šlo, ale max. 5.30 Kč za kilo... Nakoupit za 5,30 a prodat za 75, no, teď ani nevím, jak to správně nazvat...
hausnumero

Příspěvekod Reinkarnace » 19 pro 2017, 20:24

To je skoro lepší jak ten Bitcoin..... :D
Reinkarnace

Příspěvekod david.1 » 11 led 2018, 23:40

hausnumero píše:U nás v kovošrotě platí za vykupuvané železo cca 4,50 za kilo a nerozlišují, zda je to železo do betonu, či nástrojová ocel... Obyčejné železo prodávají za 12 Kč za kilo, ale co chci říci, jiné je to u nástrojovky. Před měsícem jsem tam našel nějaké frézky, vrtáky apod., naúčtovali mi za to 45 Kč za kilo, to jsem ještě spolknul, ale o týden později již za to samé chtěli 80 Kč za kilo. Když jsem se ptal, proč takový cenový skok, odpověděl mi, že ceny se zvedly a že za ocel HSS se platí víc... Tak nevím... Jaké zkušenosti máte s cenami vy?

já svoji zkušenost psal už někde v sousedních tématech- u nás byl ve šrotu fousatej idiot,kterej měl nástrojový železo i v litinové desce s T- drážkama. Zaplať Bůh už je v p.. Jinak,co se týká nástrojových želez,tak na tohle téma jsem zrovna tenhle týden vedl hovor s jedním poměrně velkým překupníkem VBD a nástrojovek- uhlíkovky,jako normální šrot,za rychlořezky prá v Deutschlandu dostává pod dvě éčka za kilo..Pochybuju,že kdyby tady někde platili víc,vozil by to ven..Samozřejmě to protřídí a co jde,tak prodá na na přebroušení ještě tady za dvě až čtyři stovky za kilo.. Takže asi tak.
david.1

Příspěvekod vvitty » 12 led 2018, 12:36

hausnumero píše:U nás v kovošrotě platí za vykupuvané železo cca 4,50 za kilo a nerozlišují, zda je to železo do betonu, či nástrojová ocel...

Dost zalezi na tom kdo do toho kovosrotu jezdi... tam kde jim vozi z fabrik zlamane nastroje se to naucili rozlisovat dost rychle, tam kde jim maximalne kutil doveze pul kila zlamanejch vrtacku se jim nevyplati to resit a nahazi to do kontejneru s plechovkama...
vvitty

Příspěvekod oOvOo » 13 led 2018, 02:04

Krásný večer přeji
Já tento týden (při své první návštěvě kovošrotu) přivezl domů tento bazmek. Myslel jsem, že je to kousek rozebrané děličky. Tak jsem to vzal, že z toho vykuchám to dělící kolečko, vidličky, kličku a použiju to k výrobě dělícího přípravku. Až doma jsem zjistil, že jsem přinesl celou funkční podélnou děličku Tos PD-3. U FNK 25 se ten přípravek jmenuje PDN-25, k čemu je PD-3 jsem nenašel. Až mě trochu mrzí že to není rozbité. Nemám to srdce to sám zničit, což znamená že budu mít bazmek bez frézky a nemám děličku. :D
Ondřej
Přílohy
pd_3.jpg
MN80, N1, BF20, Strigon MP200M,FU2A, Horný SV13
oOvOo

Příspěvekod obráběč » 13 led 2018, 17:32

Ta podélná dělička se používá třeba na frézování ozubeného hřebene. Přišroubuje se to na tu stranu stolu kde není klika, tam je malé ozubené kolo.
obráběč

Příspěvekod hausnumero » 15 led 2018, 12:23

vvitty píše:
hausnumero píše:U nás v kovošrotě platí za vykupuvané železo cca 4,50 za kilo a nerozlišují, zda je to železo do betonu, či nástrojová ocel...

Dost zalezi na tom kdo do toho kovosrotu jezdi... tam kde jim vozi z fabrik zlamane nastroje se to naucili rozlisovat dost rychle, tam kde jim maximalne kutil doveze pul kila zlamanejch vrtacku se jim nevyplati to resit a nahazi to do kontejneru s plechovkama...

Je to jinak. U nás to nerozlišují jen na vstupu, tedy u výkupu, ale na výstupu už ano, a to dost citelně. Vykuoují za 4,50 za kilo, ale nehodí to dohromady s plechovkama, jak si někdo myslí. Dají to do střežené haly mezi měď a bronz. Za kilo nástrojové oceli vám na výkupu dají 4,50 Kč, ale když si tu samu ocel vy od nich budete vzápětí kupovat, zaplatíte jím 85 Kč za kilo... U mědi a bronzi vám alespoň na výkupu zaplatí částku 50% ceny, za kterou ten materiál prodávají, ale u nástrojové oceli je ta prodejní cena téměř dvacetinásobek výkupní ceny, tedy zlodějna jak hovado.
hausnumero

Příspěvekod Carl_FM » 15 led 2018, 12:27

Tak za tu cenu snad jen vrtáky a to ještě v dobrém stavu. Frézy tupé vůbec.
MAS FU2A, TOS SM16A
Carl_FM

Reklama

Příspěvekod david.1 » 15 led 2018, 22:53

Carl_FM píše:Tak za tu cenu snad jen vrtáky a to ještě v dobrém stavu. Frézy tupé vůbec.

Ale naopak,vrtáky by to musely bejt jen malý, protže ty velký mají stopku jen z 12050..Ale frézy ,ty jo,tupé určitě a za tu cenu i lehce vylámané.. Třeba na T- drážky,modulovky,odvalovky nebo obrážecí nože.. A rád..
Určitá výhoda je,že povětšinou jsou šroťáci ještě větší sorbonici než třeba fízlové,nebo zedníci..Tzn. s bídou si přečtou kolonku podpis a pochopí,co mají udělat( pozor s vychcaností to nemá nic společného,té jim Pámbu zase nadělil hršel). Tak se stalo,že jsem v jednom nejmenovaném šrotě koupil třista kilo rychlořezky v tyčích po dvanácti káčé,páč nevěděli,že ty čísla na těch orezlejch klackách ,co přivezli z fabriky něco skrývají.. Nebo jinde nedokázali přečíst nápis na tyči kontilitiny "LITINA" a přišli na to ve chvíli,kdy to chtěli nakrátit autogenem a ono to nešlo pálit.. Ještě že jsem je mohl zachránit,co by s tím ti chudáci dělali? Nebo zase údiv,když jsem chtěl stabilku průměr asi sto a aby se to dalo odnosit a odvézt(samozřejmě v osobáku,tak že prej mi to napálí na metry..Já nechtěl,že to zaplatím a pak si přijedu s velkou bruskou.. Nevysvětloval jsem jim svoje důvody..neměl jsem tolik času a nebylo vůbec jistý,že by to mělo úspěch..Jo,to je minulost..už není ani novej materiál,natož starý zásoby..Jen paběrky..
david.1

Příspěvekod oOvOo » 31 led 2018, 10:55

Dobrý den
můžu se prosím zeptat co jsem to potkal dnes ve šrotě? Nejdříve mně to přišlo jako trám k frézce, je tam bronzové futro, ale pak jsem u toho našel ten trn s přírubama a to mě zmátlo. Nechal jsem to tam a teď si říkám, jestli zrovna toto jsem nesháněl a ani jsem to nevěděl :lol:
Děkuji za ukojení mé zvědavosti.
Ondřej
Přílohy
br.jpg
brr.jpg
MN80, N1, BF20, Strigon MP200M,FU2A, Horný SV13
oOvOo

Příspěvekod Tiborius » 31 led 2018, 20:16

Minule tu niekto riešil na fóre opravu alebo stavbu profilových nožníc. Dneska som bol v kovošrote a vidím také nožnice . Tak ma hneď napadlo to sem dať. Je to v Tomášove neďaleko Bratislavy, ak niekomu pomôže.

Niečo také bez tých krycích plechov.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/8325098 ... NPM-10.php
Tiborius

Příspěvekod milan.83 » 25 úno 2018, 19:11

Bratr jel před dvěma týdny do kovošrotu pro odřezky železa a našel tam soustruh Plauert. Točná délka 150 cm, točný průměr kolem 40 cm, v koníku kužel MK4, ve vřeteni kužel MK6. Váha cca 1600 kg. Mělo to čtyřpaknovou univerzálku a pevnou lunetu. Prodejní cena byla 12800. Původně ho tam kvůli té točné délce chtěl nechat, protože co by dělal domácí kutil s takovou krávou velkou a těžkou.. Nakonec se na šroťáku dohodl, že si ho zkrátí a vezme. Konečná cena po zkrácení byla 10800. Točná délka se zkrácením zmenšila na 80-90 cm, což na běžné domácí soustružení bohatě stačí. Chce to jen odrezit (pouze povrchová koroze, několik týdnů stál na dešti), vyčistit, promazat a dát nový barevný kabát. Zbytek se jeví být v pořádku. Měl štěstí, bylo tam několik dalších zájemců, které předběhl.
Plauert1.jpg
plauert2.jpg
plauert3.jpg
plauert4.jpg
plauert5.jpg
plauert6.jpg
Soustruh G.Karger 0.27, předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850
milan.83

Příspěvekod almac » 25 úno 2018, 19:29

Původní točná délka se mi zdá delší než 1500mm, min. 2000mm. Ale to nevadí. Samozřejmě je zkrácení brutální zásah, ale jinak by soustruh zůstal ve šrotě. Tenhle má střední nohu, a tím pádem nebudeš muset laborovat s připasováváním zadní nohy. Držák tyčí pak umístíš na klínovitou mezidesku, přivrtanou do lože a bude. Přeju radostné zprovozňování, A.
soustruh SN 20, TSB16, frézka Proma FP-25, horizontální Akol (Mk2)
almac

Příspěvekod milan.83 » 25 úno 2018, 20:34

almac píše:Původní točná délka se mi zdá delší než 1500mm, min. 2000mm. Ale to nevadí. Samozřejmě je zkrácení brutální zásah, ale jinak by soustruh zůstal ve šrotě. Tenhle má střední nohu, a tím pádem nebudeš muset laborovat s připasováváním zadní nohy. Držák tyčí pak umístíš na klínovitou mezidesku, přivrtanou do lože a bude. Přeju radostné zprovozňování, A.

Taky jsem si říkal, že ta točná délka musí být větší, ale v kovošrotu prý naměřili cca 150 cm mezi hroty. Jde o to, jak to měřili :) Bratr s tchánem to ještě v kovošrotu zkrátili, řízli to právě za tou střední nohou. Kdyby tam nebyla, tak by to nebrali. Co šlo, to odholili a odvezli, zbytek pak to převezli na V3S domů. Jinak ty jsi to měl přímo pod nosem, bylo to v Liberci.
Soustruh G.Karger 0.27, předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850
milan.83

PředchozíDalší

Zpět na kde koupit starší stroje