bazarový starý soustruh s točnou délkou do 1 m

"Zdroje tu jsou"
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

7. 10. 2016, 11:09

Když jsem se rozhodl ke koupi soustruhu, vybral jsem několik typů, po kterých půjdu a připravil si prachy. Pak
jsem skoro rok sledoval inzerci. Pokaždé jsem byl druhej, nebo to bylo daleko. Protože to k ničemu nevedlo,
rozhodl jsem se, že zkusím nabídnout vyšší cenu a dálku holt budu muset akceptovat. Zakrátko se kýžený stroj objevil 300km daleko.
Prodejce reagoval, že už je řada zájemců a nabízí více než inzeroval. Řekl jsem mu, aby řekl jasně kolik chce a že druhý den
přijedu. Dal cenu a já souhlasil (bylo to už o polovinu více). Začal jsem chystat dopravu. Za několik hodin volal, že dostal
lepší nabídku a co tomu říkám. Poslal jsem ho do prdele.
Tohle bylo v pátek. V sobotu ráno sednu ke kompu, nahodím bazoš - soustruhy a vidím úplně nový inzerát - úplně stejný typ,
cena velmi slušná, kouknu na místo a málem to se mnou šlehlo - vesnice 7km ode mne. Hned volám, už prý někdo volal, ale
chtěl slevu, okamžitě beru prachy a formulář kupní smlouvy skáču do auta a po zadních kolech se řítím k prodejci,
soustruh tam stál, rychle kontroluji stav, říkám, že beru, podepisujeme se do smlouvy, dávám prachy, volám do firmy, co má auto s rukou, je sice sobota,
ale náhodou jedna avie právě prázdná přejíždí jen několik kilometrů odsud, za chvíli je u mne, nakládám, teď už je jasné, že je můj ...
Někdy štěstí sedá i na voly. Bohužel jen zřídka.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

9. 10. 2016, 6:44

sn20.jpg
To: Tomík
Tady máš skvělou mašinu za skvělou cenu, ale není to žádná SV18 ale SN20, z neznámýho důvodu není v módě,
a tak má skoro vždy velmi dobrou cenu
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 10. 2016, 8:08

To Tomik: postup co psal DonCarlos. Jsou bohuzel pouze dve cesty. Koupit rychle, draze a hned a mit klid. Nebo delsi dobu sjizdet inzeraty a postupovat jako bylo uvedeno. Casem zjistis, ze nektere stroje jsou v nabidkach mesice coz ti usetri hodne casu. Obchodni casto maskuji za privatni prodej, ale fotky poznas. Stroje ktere nezmizi velice rychle a jsou za rozumne ceny budou smrti, ktere nechtelo hafo lidi uz pred tebou. Je dobre brat sebou nejakeho soudruha/soustruha, ktery ti poradi at potom doma neplaces nad projetym lozetem :-( Ty muzes klidne vyloucit. Samozrejme se musis oprostit od drahych trhaku typu SM16, MN80, SN3231, SV18 atd.
Hodne soudruhu se smeje lidem co propadli fanatismu SV18RA, ktera je na forech vynasena do nebes. SUI neni zaplatitelne, proto uz po nekratsim SVcku touzim taky. Je to asi jediny stroj na ktery jsou jeste k sehnani skroro vsechny ND.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

9. 10. 2016, 8:54

jj SV 18 je legendární díky neskutečně dobrýmu systému řezání závitů, a tím že se jako relativně lehčí stroj používal na fajnovější práci a měla ho každá nástrojárna a většinou i dobrá údržba .Naši otcové a někdy dědové ho dostali jako nový po někdy i transmisním předchůdci a tím se z něj stala legenda.Ve své době asi moc fajnovějších mašin za Železnou oponou nebylo, a teď je to zas podobný protože dát 800 000 za konvenční soustruh je moc skoro pro každého.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Tomík
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 10. 2016, 8:38

9. 10. 2016, 9:20

Tak to držím palec k úspěšnému nákupu, pak bych koupil emu 200 :D
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

9. 10. 2016, 6:33

doncarlos píše:Tady máš skvělou mašinu za skvělou cenu, ale není to žádná SV18 ale SN20, z neznámýho důvodu není v módě,
a tak má skoro vždy velmi dobrou cenu
SN 20 je mašinka opravdu pěkná, nevýhoda jsou poněkud menší otáčky, jen 750ot/min (nebo 1000ot/min). Výhoda je v rozběhové spojce a v menší hmotnosti oproti SV 18 R, je o 1/3 lehčí, jen 1300kg. Mluvím samozřejmě o hobby použití, jinak jako každý stroj s kluzným uložením vřetene, bez rychloposuvů, nekaleným ložem, je zastaralý. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
Tomík
Příspěvky: 5
Registrován: 5. 10. 2016, 8:38

11. 10. 2016, 8:11

Ahoj, všem. Moc díky za rady, nicméně te´d řeším opravu kotle :mrgreen:
takže hračky až jindy. Tom
hausnumero
Příspěvky: 122
Registrován: 25. 10. 2017, 9:18

18. 12. 2017, 9:51

Jak tak pročítám ty vaše zkušenosti, tak jsem měl velké štěstí. V říjnu jsem koupil SV18R za 35 000, ve funkčním a dobrém stavu i se základním příslušenstvím, jako je sklíčidlo, otočný hrot, luneta. Šťastnou náhodou jsem našel solidního prodejce, ne překupníka.
Odpovědět

Zpět na „Kde koupit starší stroje“