Poptávka malé cnc frézy

Odpovědět
afteret
Příspěvky: 1
Registrován: 9. 3. 2013, 2:29

9. 3. 2013, 2:34

Dobrý den, chtěl bych si pořídit malou cnc frézu o velikosti desky cca formátu A4, záleží mi hlavně na ceně. Na materiálu konstrukce nezáleží.
Jako inspiraci jsem našel obdobnou frézu podle mé představy. (http://gocnc.de/product_info.php?produc ... anguage=en)
Všechny dotazy a nebo návrhy ceny směřujte na e-mail Adam.Blazek.94@seznam.cz
Předem děkuji, Adam Blažek.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

9. 3. 2013, 4:46

pokud ti jde o cenu tak jedině nějaká čína , protože tady zato nenakoupíš ani material
http://aukro.cz/gravirovaci-cnc-frezka- ... 78851.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

20. 10. 2014, 10:14

Můžete mi prosím zde pomoci vytypovat a doporučit nějaké osvědčené výrobce, nebo dodavatele mini CNC frézek. Torzo frézky bude sloužit na přestavbu, upravený stroj by měl sloužit na nanášení lepidla.
Tzn. že extra přesnost ani extra tuhost není podmínkou.
Stroj bude určen pro průmyslové použití, z toho důvodu by dodavatel měl umět poskytnout nějaký servis případně tech. podporu a také záruku. Mělo by jít o nějakou osvědčenou konstrukci, která bude fungovat na 100%, kde se nebudou muset vychytávat nějaké mouchy apod.
Děkuji
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2014, 10:40

Raději bych neříkal, že to nemusí být přesné :-) Taky používám cnc stroj na nanášení lepidla a kromě toho, že chyba 0.2 mm je už problém, je důležité aby to umělo zastavovat v rozích s vysokým zrychlením (aby to nedělalo kapky), což ne všechny jednoduché rozviklané konstrukce zvládnou.
Aleš Procháska
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2014, 11:04

franus píše:Můžete mi prosím zde pomoci vytypovat a doporučit nějaké osvědčené výrobce, nebo dodavatele mini CNC frézek. Torzo frézky bude sloužit na přestavbu, upravený stroj by měl sloužit na nanášení lepidla.
Tzn. že extra přesnost ani extra tuhost není podmínkou.
Stroj bude určen pro průmyslové použití, z toho důvodu by dodavatel měl umět poskytnout nějaký servis případně tech. podporu a také záruku. Mělo by jít o nějakou osvědčenou konstrukci, která bude fungovat na 100%, kde se nebudou muset vychytávat nějaké mouchy apod.
Děkuji
Pane kolego 3D a 2D konstruktére, proč ten stroj nenavrhnete sám, je to přeci Vaše profese???
Jdete s požadavkem na profi realizaci a profesionální zajištění provozu stroje do hobby diskuse??? :)
Pokud výše píšete, že torzo frézky bude sloužit na přestavbu ... a níže požadujete záruční full servis, přijde mi to hodně divné.
Buď chcete polotovar, který budete upravovat a předělávat a pak veškeré záruky a servis padají na Vás a nebo chcete řešení stroje na klíč v profi provedení, možná by to chtělo ujasnit jak to má být. :wink:
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

20. 10. 2014, 12:27

prochaska píše:Raději bych neříkal, že to nemusí být přesné :-) Taky používám cnc stroj na nanášení lepidla a kromě toho, že chyba 0.2 mm je už problém, je důležité aby to umělo zastavovat v rozích s vysokým zrychlením (aby to nedělalo kapky), což ne všechny jednoduché rozviklané konstrukce zvládnou.
To s tim zrychlenim v rozich je zajimavy poznatek, díky za nej.
Uživatelský avatar
franus
Příspěvky: 70
Registrován: 24. 5. 2013, 9:46
Bydliště: ZL

20. 10. 2014, 1:36

Engineer píše:
franus píše:Můžete mi prosím zde pomoci vytypovat a doporučit nějaké osvědčené výrobce, nebo dodavatele mini CNC frézek. Torzo frézky bude sloužit na přestavbu, upravený stroj by měl sloužit na nanášení lepidla.
Tzn. že extra přesnost ani extra tuhost není podmínkou.
Stroj bude určen pro průmyslové použití, z toho důvodu by dodavatel měl umět poskytnout nějaký servis případně tech. podporu a také záruku. Mělo by jít o nějakou osvědčenou konstrukci, která bude fungovat na 100%, kde se nebudou muset vychytávat nějaké mouchy apod.
Děkuji
Pane kolego 3D a 2D konstruktére, proč ten stroj nenavrhnete sám, je to přeci Vaše profese???
Jdete s požadavkem na profi realizaci a profesionální zajištění provozu stroje do hobby diskuse??? :)
Pokud výše píšete, že torzo frézky bude sloužit na přestavbu ... a níže požadujete záruční full servis, přijde mi to hodně divné.
Buď chcete polotovar, který budete upravovat a předělávat a pak veškeré záruky a servis padají na Vás a nebo chcete řešení stroje na klíč v profi provedení, možná by to chtělo ujasnit jak to má být. :wink:
Tento projekt je teprve ve fázi návrhu, poptávek atd. takže se v podstatě řeší co a za kolik jde pořídit. Nanášení lepidla by mělo být součástí větší výrobní linky. Nevím jestli bude umístěno v hlavním toku materiálu, nebo jestli půjde o opravu zmetků, nebo půjde o repase... Více s tím nejsem seznámen. Známému se tento projekt dostal na stůl, tak jsem mu chtěl, prostřednictvím tohoto fora, pomoci v doporučení výrobce, dodavatele. Případně někomu tady z fora, kdo třeba takovéto stroje prodává, nabídnout kšeft. Samozřejmě že se to dá jít i klasickou cestou, tj. použít seznam nebo google, rozeslat poptávky, domluví schůzky a už to jede…

Teď k vašim dotazům:
1, jak jsem již zmínil výše v této věci pouze pomáhám, nemám s ní v podstatě nic společného. Dále nevidím důvod proč by se mělo kreslit a vyrábět něco co už vymyšlené je a co už někde funguje. Jednak z důvodu ceny, tak úspory času. Předpokládám, že např. kolíky, spojovací materiál, nebo třeba pneumatické prvky si také kupujete a nevyrábíte...

2, nevím na kolik je toto forum hobby, ale jistě se zde najdou lidé, kteří se daným oborem živí a kteří oboru rozumí, nebo dokonce tyto produkty prodávají.

3, předpoklad na úpravu stroje je takový, že by se místo motoru s vřetenem, namontoval aplikátor lepidla. Tím pádem nevidím nějaký důvod na ztrátu záruky, ale ono je to hlavně o případné dohodě a konzultaci. Ony se ty věci v rámci dobrých obchodních vztahů většinou řeší trochu jinak, než ja udává obchodní nebo občanský zákonník. Jen jsem se chtěl vyvarovat nějakého nekvalitního produktu, ne kterem se bude křížit vedení, portály se budou zadrhávat apod. Nevím čemu říkáte full servis, ale dodavatel by měl být natolik zdatný, aby byl schopen poradit s případným problémem, nebo do pár dnů zajistit příslušný náhradní díl. A ne že se bude čekat 14dní na nabídku náhradního dílu a další 3 týdny čekat na doručení.


Závěr je takový že chci pouze doporučit nebo pomoci s vyhledáním výrobce/dodavatele, kvalitního produktu a je schopen nějakého servisu nebo podpory. Věci spojené s nákupem, přestavbou, uvedením do provozu atd. by si už dotyčný pořešil sám.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

20. 10. 2014, 7:17

Pokud chceš kvalitu a servis a vše za rozumnou cenu tak jedině česká firma Gravos , máš tu na něj nahoře odkaz v banu reklam , podotýkám že snimi nemám vůbec nic společného , ale jsou na ně jen dobré ohlasy a reference . popltej a uvidíš
Odpovědět

Zpět na „výrobci mini cnc“