X-CARVE

Odpovědět
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

5. 1. 2016, 12:12

Zdravim pani, na internete som pri honbe za kupou cnc routeru nasiel celkom zaujimavu masinku, vola sa to X-CARVE... Poznate to niekto, pripadne mate nejake osobne skusenosti?? Bol by som velmi rad za postrehy, rady a nazory... vopred dakujem..
LINK: https://www.inventables.com/technologies/x-carve" onclick="window.open(this.href);return false;
YOUtube: https://www.youtube.com/watch?v=xLMW5ZYDivw" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=RqSMj9ffKlY" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
xcarve-both3-cc8b6d2ab4b90e7b87ccd56eeaf617ab.jpg
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 1. 2016, 1:17

tento pán to popisuje docela realisticky ... i co si musel upravit/opravit

https://www.youtube.com/watch?v=fi-2ZOFmXzs
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

6. 1. 2016, 4:14

Páni, to naozaj z niekolko tisíc členov bude iba jedna reakcia na môj príspevok resp. otázku???
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 6:38

no jestli si ta parodie na cnc zaslukuje nejake komentare
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

6. 1. 2016, 8:34

robokop píše:no jestli si ta parodie na cnc zaslukuje nejake komentare
Myslis ze to bude take zle?? Ja zhanam masinu na frezovanie plexiskla a zda sa mi zbytocne koli tomu kupovat nejaku strasne pevnu a vykonnu masinu za niekolko nasobne ceny... Na videach som videl ze na tejto masine obrabali dokonca aj hlinik tak preco to hned zatracovat? zato ze to neni ocelove, nema to lineary, gulickace a serva?? Co tak sa najskor opytat cloveka laika ze na co tu masinu potrebuje ked si ide pre radu sem k odbornikom a az potom pisat obdobne komentare??
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 8:40

despinko píše:
robokop píše:no jestli si ta parodie na cnc zaslukuje nejake komentare
Myslis ze to bude take zle?? Ja zhanam masinu na frezovanie plexiskla a zda sa mi zbytocne koli tomu kupovat nejaku strasne pevnu a vykonnu masinu za niekolko nasobne ceny... Na videach som videl ze na tejto masine obrabali dokonca aj hlinik tak preco to hned zatracovat? zato ze to neni ocelove, nema to lineary, gulickace a serva?? Co tak sa najskor opytat cloveka laika ze na co tu masinu potrebuje ked si ide pre radu sem k odbornikom a az potom pisat obdobne komentare??
A to frézování ti má pomoct ve tvé živnosti ,nebo se jenom nudíš a frézováním chceš jen zabít čas?
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 8:54

no zrovna plexik bych rekl je dost haklivej na dodrzeni reznych podminek
jinak je to trapeni
u jinych plastu to slo vetsinou snadneji takze tam muzes mit treba problem kdyz ta masina bude mizerna
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

6. 1. 2016, 11:07

fmodel píše:
despinko píše:
robokop píše:no jestli si ta parodie na cnc zaslukuje nejake komentare
Myslis ze to bude take zle?? Ja zhanam masinu na frezovanie plexiskla a zda sa mi zbytocne koli tomu kupovat nejaku strasne pevnu a vykonnu masinu za niekolko nasobne ceny... Na videach som videl ze na tejto masine obrabali dokonca aj hlinik tak preco to hned zatracovat? zato ze to neni ocelove, nema to lineary, gulickace a serva?? Co tak sa najskor opytat cloveka laika ze na co tu masinu potrebuje ked si ide pre radu sem k odbornikom a az potom pisat obdobne komentare??
A to frézování ti má pomoct ve tvé živnosti ,nebo se jenom nudíš a frézováním chceš jen zabít čas?
Frezovanie by mi malo pomoct v mojej zivnosti, frezu respektive frezovaci ploter dost potrebujem... frezy na internete obzeram uz asi rok a stale zvazujem ci postavit alebo kupit, rezacku na polystyren som si sam postavil a viem kolko casu a nervov mi to zozralo...Skratka potrebujem frezu s plochou aspon 800x800 na frezovanie plexiskla a nic podobne som u ziadneho vyrobcu za ako tak rozumne peniaze nenasiel a ak ano tak je to len cina a to vacsina z vas odsudzuje a po pravde to ani mne az tak nevonia... celkom sa mi pozdavali masiny od comagravu ale to ma preslo hned po tom ako mi za stroj zo stolom 1000x1000 povedali cenu 19 000€, chapem ze su to spickove stroje ale pre mna zbytocne kedze mne pri obrabani ide o dosiahnutie presnosti +-0.5mm takze preto som si myslel ze by na moj ucel mohla stacit aj tato x-carve ...
despinko
Příspěvky: 25
Registrován: 29. 1. 2015, 8:15

6. 1. 2016, 11:10

kutil_tim píše:
despinko píše: Poznate to niekto, pripadne mate nejake osobne skusenosti?


Se nedivim nikdo z tisíců si ji nekoupil a nekomentoval
Tady lidi spíše staví

podobná plocha např.
mě stála místo 20 000
3 000
http://www.jedna.net/kousky_php/csv_fla ... hp?page=19" onclick="window.open(this.href);return false;

K ceně
Kdybych bych ji někomu vyráběl budu chtít
taky 20 000 a 30 000 pro ouřady
Skusal som otvorit ten link ale moc mi to neslo.. Ako si to myslel s tym ze podobna plocha ta stala 3000?? myslel si taka plocha ako je ten x-carve?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 11:11

jednoznačně postavit.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
michal9897
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 2. 2017, 7:26

19. 2. 2017, 7:36

K vašemu komentáři, vy potřebujete plochu obrábění minimálně 800x800. Jenže ten model 1000x1000 má plochu obrábění jen 750x750mm. Takže bez úprav by to také nebylo.

Já také přemýšlel o koupi, bohužel pro mne tato plocha nestačí, a nevím kdo by to v mém okolí byl schopný rozšířit.
Vojta333
Protřelý bazarník
Příspěvky: 74
Registrován: 30. 1. 2017, 3:10

15. 7. 2017, 8:33

X-Carve stojí (v provedení 1x1 metr) zhruba 1400 dolarů (myslím že je to ještě cena bez dopravy), za tuhle cenu lze v pohodě nakoupit krokové motory i s drivery (200 dolarů), vedení na podepřených tyčích (200 dolarů), vřeteno tam mají oni vzduchem chlazený plastový router, místo toho bych radši koupil 2,2 KW vodou chlazený s frekvenčním měničem (300 dolarů), na pohon os tam mají ozubený řemínek, obávám se že na metru musí při zrychlování dost pružit a chovat se divně, takže pro zachování dynamiky koupit ozubený hřeben (tuším tak 50-100 dolarů) nebo trapézový šroub (100-150 dolarů), kuličkový by zvýšil rozpočet. No a pak už zbývá jen samotný rám, pro nízkorozpočtový projekt je asi nejlepší nakoupit hlinikové profily (ty s drážkama) a vše sešroubovat dohromady, není tudiž potřeba žádného obrábění, maximálně bočnice pro osu Y.

Když se vše sečte tak v materiálů je domácí stavba zhruba za 1200 dolarů (v kalkulaci sem nepočítal s elektronikou, pracovním stolem, odsáváním .. ) ale v mnohem bytelnějším a tužším stavu, navíc není problém udělat stroj velký přímo na míru

X-carve mi příjde už od začátku hrozně předražený na to co dostanete na mašinu, ale musíme brát v potaz že je to americký výrobek pro americký trh, cenama s čínou se nemůžou rovnat
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 7. 2017, 1:36

Já se včera koukal po ebay a všimnul jsem si routerů 900x900 a 1200x1200 a stály i s dopravou do přístavu Praha 70 - 90 tisíc. Lineáry + kuličkáče. To mi nepřišlo nijak drahé.
Odpovědět

Zpět na „výrobci mini cnc“