LinuxCNC 2.7.0

Odpovědět
3pajky
Příspěvky: 217
Registrován: 26. 12. 2015, 7:22

3. 6. 2017, 3:42

Čaute. Ide v Linuxcnc spraviť toto:?
Stroj frezuje, dostane impulz na pauzu, uloží si kde prestal, vypne sa PC. Po opätovnom spustení je možné pokračovať kde prestal?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 6. 2017, 6:37

Řekl bych, že ne.
Možná by se to dalo nějak oblbnout tím, že místo vypínání by se to poslalo do nějaké hibernace, ale asi ani to by moc nefungovalo.
Navíc při tom OFF/ON sebou určitě cuknou motory, takže bys stejně potřeboval znovu zreferovat osy.
Když jsem něco podobného potřeboval, tak jsem prostě v editoru odmazal ten kus G-kódu co už byl udělaný a pustil to jako novou úlohu. Jenom jsem samozřejmě na začátek musel dopsat najetí na příslušné souřadnice, spuštění vřetene atd.
Když si to nacvičíš a před vypnutím si zapamatuješ řádek jde jsi skončil, a pokud to přerušíš ve vhodném místě, tak pak je to navázání akce na max. 5 minut.
Marty
Příspěvky: 19
Registrován: 12. 5. 2013, 8:42

3. 6. 2017, 8:26

Není nutné pro spuštění části programu editovat kód. Stačí si pamatovat řádek kde se program přerušil a spustit program od řádku.
Je ale nutné ručně uvést stroj do stavu, aby mohl na daném řádku pokračovat.
Minimálně navolit správný počátek (G54-55 atd), rovinu obrábění, roztočit vřeteno, nástroj, korekce, pokud řádek začíná obloukem tak najet ručně počáteční pozici, atd.

Možná by se dalo využít funkcí M70 + M72. , ale nemám tušení jestli systém ukládá tyhle parametry při vypnutí.
3pajky
Příspěvky: 217
Registrován: 26. 12. 2015, 7:22

4. 6. 2017, 5:36

Chcel som to v prípade výpadku prúdu, nech si to uloží kde skončilo a keď to zapnem nech to pokračuje kde skončilo. Musím na to trosku kuk a myslím ze by nebolo od veci si pozrieť G kód.
Odpovědět

Zpět na „LinuxCNC - drive pod nazvem EMC2“