Arogance výrobců ?

Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 5:09

I stalo se mi následující, co si o tom myslíte ?)

Objednal jsem tuto hlavu (samoze vim co od ni cekat), jen me prekvapil ten hnus co mi prisel bez sebemensiho upozorneni na zmenu kvality povrchu z brouseni na hrube obrobeni soustruzenim.
I cert je vem .. rikam si .. jenze (!) chteli cca 1.300,- (jasne, co bych chtel za ty lowe - jen to co sami inzeruji), jenomze za par stokorun Vam prijde brzdovy kotouc lepe opracovany a s BRUSEM na povrchu v prvotridni kvalite (!!!).

Tak nevim, vidite to co ja (brouseny povrch v reklame) a tu hruzu co mi prisla ?
Chci to reklamovat a uspet, ma nekdo zkusenost s reklamaci provedeni (kvality povrchu) vyrobku kdyz Vas predem neupozorni na zmenu, nebo treba na zmenu barvy ("mame uz jen cervene") apod ?

Se bojim, ze tento hnus do leskla ani nevybrousim, kdybych se pokrajel, nebo ano ? Pak bych se na to asi bybodnul a dal to "sousedovi" na magnetku jemne obrousit za flasku ..
Jedine co sedi jsou pakny, srouby jsou taky hrube, cernene, nesoustruzene, ne kovove leskle, ale to je uz detail, na co mam soustruh, nuz + jemny smirgl, ze :-) ..

Obrázek

Obrázek

Obrázek
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2016, 5:48

Zkus to spíš bez vysvětlení vrátit (jakožto nákup po internetu) než reklamovat. U reklamace by se mohli točit na tom, že to splňuje jejich specifikaci - a ono ji to asi bude splňovat, protože bude určitě úplně vágní.

Samo broušení ještě nic neznamená, upínací desku (bez příruby) je stejně nejlepší přetočit přímo na soustruhu na kterém se bude používat.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
WatchManiac
Příspěvky: 522
Registrován: 23. 1. 2010, 12:56
Bydliště: Bernolákovo
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2016, 6:06

Jj, určite vrátiť v lehote tých 14 dní bez dôvodu, ako reklamovať... Reklamáciu ti zoberú, za 30 dní ti povedia, že ju neuznali a termín fuč.
A určite vv VOP alebo niekde na nete majú že "obrázek je pouze ilustrativní" alebo že "výrobca si vyhradzuje právo zmeniť (dosaď čo potrebuješ) bez predošlého upozornenia".

Ale zas na druhej strane, ak je to len "optická chybička" a je to za 1300,- tak by som to asi prekusol... Aj tak by to bolo treba dorobiť asi.
„Když něčemu věnuješ dostatek času, budeš v tom mistr. Pokud nejsi blb.“
Obrázekwatchmania.skObrázekAmateur WatchmakingObrázekYouTube kanál
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2016, 6:53

No ono co jsem koupil od bow tak nestálo za moc.
Uživatelský avatar
petrgr
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 2. 2011, 9:26

19. 3. 2016, 7:11

Za těch 1300,- nemůžete čekat zázrak. Obrousit to můžete namontované na svém stroji. Když si vezmete hodinovou sazbu ve fabrice za brusku, tak je to pochopitelné.
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 8:17

WatchManiac píše:Jj, určite vrátiť v lehote tých 14 dní bez dôvodu, ako reklamovať... Reklamáciu ti zoberú, za 30 dní ti povedia, že ju neuznali a termín fuč.
A určite vv VOP alebo niekde na nete majú že "obrázek je pouze ilustrativní" alebo že "výrobca si vyhradzuje právo zmeniť (dosaď čo potrebuješ) bez predošlého upozornenia".
Nenasel jsem u nich nic takoveho (nastesti) ani u jednoho:).

Vratit bez udani - to ale nesmis rozbalit, to uz mam za sebou, to je saskarna taky specificka pro CZ kotlinu - abys zjistil, ze Ti poslali misto zbozi shit, musis jej rozbalit.
Jakmile jej rozbalis, vracet nez udani duvodu nelze, navic krom 150 kacek vysolim jeste dalsich 150 kacek postovneho nazpatek:).

Spis chlapi nekdo poradte, jestli lze takovyto sedy (az cerny) hnus jemnym brusem dostat do prijatelneho optickeho stavu, chtel jsem ji na SM 300E auz jenom po prilozeni desky k nemu se mi chtelo zvracet.
Vypadalo to jako nejaky hnusny domaci ruko-mak od Pata a Mata, no hnus, vsak tu hlavu vidite (foceno dnes dost dobrym fotakem Panasonic 12Mpix)¨.

Navic uz jsem jim oeslal mejla s fotkou co mi to poslali za hnus, velebnosti :D ..
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 8:22

prochaska píše:Zkus to spíš bez vysvětlení vrátit (jakožto nákup po internetu) než reklamovat. U reklamace by se mohli točit na tom, že to splňuje jejich specifikaci - a ono ji to asi bude splňovat, protože bude určitě úplně vágní.
Heled Prochy, cerny slipy taky splnuji specifikaci, (ze se v nich zaparis UPLNE stejne jako v bilych, ale ja chci cerny, je to tak tezky dodrzet to co na fotce inzerujou ? :D
Bych chtel videt, kdyby jsi objednal motorku v chromu a bordo metalize a prisla Ti ve stribrence a hnedocrvenym zakladu, to bys rval jak prokoplej, hehehe, presto splnuje specifikaci - doveze Te z bodu A do B a zere benzin. olej a gumy, hehehe, to je zcela zcestny argument vsech CZ arogantnich prodejcu, ci vyrobcu.
Jak uz jsem rek, ti slusni zavolaji a reknou : "Pane, je cerna, chcete ji ?"
Samo broušení ještě nic neznamená, upínací desku (bez příruby) je stejně nejlepší přetočit přímo na soustruhu na kterém se bude používat.
To je mi jasny, navic jsem to chtel na tu malickou 300 Promu, cize s tim jeste zazracit budu, ale s tim si poradim, to nereklamuju, jen nechci tento hnus.

Nebo myslis, ze to pujde jemnym brusem nalestit jako jsou 800 mm TOS-ky co k tomu mam ? Nevyznam se tolik v litinach, ale toto me primo odrazuje.

Ale muzu se kurevsky plest a pak bych ji nechal a prebrousil pripravkem az na vrtenu a srovnal z obou stran, stejne prijde odlehcovat kvuli vykonu te Promy:).
Pujde to vylestit ? Maji to od noze dotrhane jako krava (nektera litina exploduje na drobny smeti, kdyz ji delas).
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2016, 8:37

TimeCop píše:cerny slipy taky splnuji specifikaci
Obávám se, že u strojírenských výrobků bude ve specifikaci něco o tom, že splňují ČSN 243805 (nebo jakou) a o barvě ani půl slova. Změřej rovinnost, házivost, zjistěj, že se to vejde a hotovo. A to si ještě budeš moct výskat, protože splnění ČSN není povinné a klidně se můžou odkázat na podnikovou normu, ve které se praví, že je to na centimetr přesné :-) Samozřejmě, jestli máš někde písemně, že to bude z materiálu toho a toho, nejjemněji broušená ocel barvy jarní oblohy, tak to asi uhádáš :-)
TimeCop píše:Pujde to vylestit ? Maji to od noze dotrhane jako krava (nektera litina exploduje na drobny smeti, kdyz ji delas).
Třeba by to šlo přímo v mašině ošmidlat plátkem na hliník nebo dobře nabroušeným Radecem.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 8:57

Tak EDIT - zkousel jsem na to opatrne sahnout zezadu sabrem a ma snahu se to lesknout :) .
Cize uvidim co mi odpovi ten arogantni vul co mi dneska rano tipal telefon a uvidime, asi to spravi brus domaci na hotovem stroji po zcentrovani v obou osach:).
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

19. 3. 2016, 9:31

TimeCop píše: Vratit bez udani - to ale nesmis rozbalit, to uz mam za sebou, to je saskarna taky specificka pro CZ kotlinu - abys zjistil, ze Ti poslali misto zbozi shit, musis jej rozbalit.
Jakmile jej rozbalis, vracet nez udani duvodu nelze, navic krom 150 kacek vysolim jeste dalsich 150 kacek postovneho nazpatek:)..
Tohle neni krabice SW ani audio CD... pokud se prodejce cuka vratit penize jen proto ze dostal zpatky kram vybaleny z krabice tak pomuze vhodne formulovany dopis s podpisem JUDr. XXXX YYYYY a upozornenim na porusene povinnosti a uhradu pripadnych naslednych nakladu.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

19. 3. 2016, 9:32

Asi takto
http://www.lupa.cz/clanky/vite-kdy-a-ja ... v-e-shopu/" onclick="window.open(this.href);return false;
pokud se budou cukat oznámit na čoi, fungují docela dobře.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 3. 2016, 9:41

Nějak nechápu co blbnete je to sklíčidlo tak šup s nim na soustruh sundat čelisti a přetočit ať to nešmajdá .Nevím proč by se mělo lesknout, není to ani zrcadlo ani manekýna.A když by se lesklo tak by asi byl utáhnutý čili tvrdý povrch a nadával bys při přerovnání.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

19. 3. 2016, 9:46

Vrátit můžeš i rozbalené zboží. Kamarád si sestavil počítač za 20 tisíc a nefungoval. Místo toho, aby to dal na reklamaci, zaplatil 600 za diagnostiku závady a čekal 30 dní to radši naházel zpátky do krabic a vrátil. Dají se vrátit i použité, pokud to není vidět :).
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 9:55

vvitty píše:Tohle neni krabice SW ani audio CD... pokud se prodejce cuka vratit penize jen proto ze dostal zpatky kram vybaleny z krabice tak pomuze vhodne formulovany dopis s podpisem JUDr. XXXX YYYYY a upozornenim na porusene povinnosti a uhradu pripadnych naslednych nakladu.
Dikes, to nejni vubec blby napad, vidina tahanic s JuDr. jej mozna odradi :D).
Vida, dokonce muj novy zetak je JuDr. :)).
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

19. 3. 2016, 9:57

fmodel píše:Nějak nechápu co blbnete je to sklíčidlo tak šup s nim na soustruh sundat čelisti a přetočit ať to nešmajdá .Nevím proč by se mělo lesknout, není to ani zrcadlo ani manekýna.A když by se lesklo tak by asi byl utáhnutý čili tvrdý povrch a nadával bys při přerovnání.
Tak kdyz nechapes, tak dej pozor, aby Ti za par let nevnutil nekdo vokurky misto chleba, s tim ze "se nazeres tak jako tak, je to preci jenom zradlo", zadny luxusni cetky :D))) .. (jen forek) :).
Hehe, anebo Ti misto piva nalejou kovfolu, piti jako piti, je to hnedy specifikaci napoje (zahnat zizen) to splnuje, to bys uz asi rval, vid ? :-)
Tam to vsecko totiz speje, kup, nebo si na..r, vime ? :wink:
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“