odtien farby na stroje TOS

novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

19. 12. 2017, 3:09

epoxidovu farbu by som na masinu nedal vseobecne epoxidy nenavidia chemiu ktora moze lahko prist do kontaktu s masinou
tu urcite vedie polyuretan
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

19. 12. 2017, 3:13

brutal píše:
pido11 píše:tak som sa rozhodol, dam lesklý pur 6021
ještě můžeš zvážit zelenou rezedu, tj. RAL 6011, myslím že je to nejpodobnější zelené od Deckelu, použvám to na všechny stroje a je to úplně parádní...
deckel používá přímo ten odstín co píšeš RAL 6011, reseda green, údajně je to podle nějaké evropské normy "evropská strojní zelená"
6021 používám já (pale green), je od té reseda green o chlup světlejší
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
pido11
Příspěvky: 36
Registrován: 17. 5. 2017, 4:08

19. 12. 2017, 3:20

vedia mi namiesat aj podla STN 5080 polyuretan
tak neviem
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

19. 12. 2017, 8:02

pre mna by bola polyuretan ta najlepsia volba ( sam som si nou strekol par veci v dielni a pohoda )
v tejto dobe je velmi vela druhov farieb ale klasicky zohnas

Syntetiku - to je asi najhorsia volba ziadna odolnost, velmi dlho schne, nevynika ani svojou trvacnostou vyhoda je v cene a v nenarocnosti aplikacie pomerne dobre sa zlieva, ju syntetickym farbam mozme zaradit aj dalsie ktore su priblizne rovnake cenou aj vyslednou kvalitnou napr vodou rieditelne,

Epoxid - je velmi odolny na oder ale neodolava UV ziareniu ani chemii, je to drahsia farba a je uz dvojzlozkova teda potrebuje tuzidlo na vytvrdnutie
Polyuretan - najlepsia volba kto s nim pracoval vie ze po zaschnuti je ako keby "gumovy" samozrejme po vytvrdnuti je normalne pevny znesie chemiu aj UV, casto sa s nim robia konstrukcie ale napriklad aj celolak na dodavkach, toto je tiez dvojzlozkova farba nevyhoda je ze troska tazsie sa s nou pracuje ale pri troche snahy sa dostavi krasny vysledok ktory naozaj vydrzi

no tato doba uz toho ponuka naozaj vela existuju aj dalsie bazy farieb staci si len vybrat napr chemolak predaval farbu ktora bola priamo na dielensky nabytok dokonca bola lestitelna tusim bola na nitro baze
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

19. 12. 2017, 9:57

A to někdy zkus něco stříknout akrylátem, to je teprve barva, proti tomu je polyuretan břečka.

Jednosložkový barvy jsou peklo, blbě se s tim pracuje, prd vydržej. Epoxid se používá jako základovka, schne rychlejc, je tvrdej, a pak se stejně přestříkne něčím jiným, tak mu UV vespod nevadí. Jinak nemá moc slunko rád.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

19. 12. 2017, 10:33

Reinkarnace píše:DW Petr, jaký doporučuješ tmel popř. "šprickit" a jaký základ na stroje pod ten vrchní polyuretan?
Tmely používáme takový
na hrubo lehčenej skelňák (dobře se brousí) http://www.chamaeleon-produktion.de/bla ... y-626.html" onclick="window.open(this.href);return false;
na mašinách, na svejch to moc neprožívám, ale přetáhnu to skelňákem, pak tímhle http://www.chamaeleon-produktion.de/cha ... putty.html" onclick="window.open(this.href);return false;
přelítnu to plničem http://www.chamaeleon-produktion.de/id- ... r-5-l.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Na autě kde je potřeba aby to vypadalo tak mezi kit a plnič nejsou problém klidně i 3 vrstvy stříkacího kitu (ne naráz, jedna vybrousit, druhá, vybrousit, třetí vybrousit) http://www.chamaeleon-produktion.de/cha ... putty.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A pak je jedno co na to dáš, všechno je to 2k takže to neudělá pod ničím nic.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 12. 2017, 8:54

Za půl roku mne to asi čeká. Děkuji. :)
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

20. 12. 2017, 8:35

akrylove farby pouzivam jedien ako autolaky na moto alebo auto a ich sucasti
na masiny mi ale najviac pasuje polyuretan, su aj odolne epoxidy voci UV aj chemmi ale tie su zas cenovo inde.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

28. 12. 2017, 11:56

Teď zas něco já,jestli si chcete počíst- zákald je mašinu dobře umýt v generálkách se to umývalo Alkonem,to nevím,jestli ještě existuje,ale v podstatě na to stačí horký roztok louhu-bacha na ruce a hlavně na oči-jednou stříkne a už tu mašinu nikdy neuvidíte.. Rozpustí to dobře mastnotu i zbytkystarých barev a červených kytů. Na ty bacha,berou do sebe olej a tím pádem se s nimi pak nekamarádí vrchní barvy. Potom třeba lamelákem ,nebo fíbrovým kotoučem na podložce v úhlovce (zrnitost 16-40) odstranit zbytek barvy,co ještě drží a co nejvíc červenýho kytu. Potom buď omýt ještě jednou louhem,spláchnout důkladně vodou,nebo jen ředidlem a nakytovat obyč. polyesterem na auta.Stačí ty větší nerovnosti. Vybrousit a nastříkat dvě-tři vrstvy polyesterového stř. kytu-taky se používá na auta( já osobně používám Finiš,páč ho mám zásobu,ale nikomu to necpu). Nechat proschnout(to je dost dlouho,tak dva tři dny,schne pomalu. Vybrousit excentrem 240-280 a tam kde se nedostaneš,tak ručně,klidně pod vodou. jemnější není třeba,přijde na to vrch,který to krásně zaplní.Pak vršek, TelpurT300 od Barev a Laků, je to hezky kryjící,v piksle slušně hustá barva,samozřejmě namíchají jakoukoli. Dvě vrstvy systémem po zavadnutí první do mokrého,nechat uschnout,jak přestane lepit na dotek odmaskovat( to jdou ještě umýt případné přestřiky) a nechat zase tak dva tři dny vytvrdnout.A je hotovo.Není třeba tam plácat vrstvy kytu a děalt roviny,které tam nikdy ani nebyly. A pamatujte,čím slabší vrstva kytu pod barvou,tím menší riziko odprýsknutí! Stříkací kyt udělá na dvě vrstvy sílu klidně milimetr, z toho už se dá něco vypracovat. A po zatvrdnutí je jak beton..
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

29. 12. 2017, 12:20

mrknul bych na to co se nabízí profíkům
http://www.hempel.cz/cs-CZ/product-list" onclick="window.open(this.href);return false;
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

29. 12. 2017, 1:50

hempel je na spici pracuje sa s nim aj u nas v praci
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2018, 3:02

david.1 píše: 28. 12. 2017, 11:56 Teď zas něco já,jestli si chcete počíst- zákald je mašinu dobře umýt v generálkách se to umývalo Alkonem................... po zatvrdnutí je jak beton..
Moc děkuji, konečně to sem někdo popsal pro lakýrnického tukana jako jsem já :D Celé od umytí, jak postupovat a čím to dělat. Díky! Nasměrovali mě sem kolegové z jiného vlákna, kde se řešila barva strojů, toto mi moc pomohlo.

Jen jsem chtěl požádat, jestli bys sem prosím nedal nějakou fotku kusu stroje, tedy plochy po této proceduře jako vzor. Vím, že to bude na fotce trochu jiné, než ve skutečnosti, ale pokud to bude focené bez blesku při denním světle, mohlo by to pro orientaci stačit. A chci si ještě ujasnit to kitování:
- nejprve nakitovat obyč. polyester na auta, tedy natáhnout ručně plechem, jo?
- pak vybrousit
- další 2-3 vrstvy kitu už stříkat, polyester na auta stříkací
- po proschnutí a vybroušení rovnou vrchní? Žádný základ už není nutno?

Dík moc za upřesnění, komentáře a pomoc.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

3. 10. 2018, 3:31

umýt alkalickým vodou ředitelným průmyslovým odmaštovačem typu Supermafrasol, Star 75 atd
lidi co doporučujou cokoli jiného tohle nezkusili
vykytovat vybrousit dvousložkovým polesterovým tmelem na auta
nastříkat dvousložkovým plničem
kytovat brousit furt dokola
nakonec plnič , přebrousit pod vodou
dvousložková akrylátová barva
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2018, 9:27

Díky, díky. Nakonec snad dám dohromady nějaký kompilát informací, že budu vědět jak na to. Ještě dotaz, protože opravdu netuším, nejsem lakýrník a praxe s barvami mizivá (leda tak luxolem tak namořit prkna na plot nebo kůlnu :lol: )

- stříkání tmelem nebo tím plničem, to se dá udělat obyčejnou stříkací pistolí?
- takže navrch dvousložkový akrylát a ne polyester?
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

3. 10. 2018, 9:30

Pod heslem "dvousložkový akrylát" nacházím samé barvy na beton a fasády
Odpovědět

Zpět na „povrchová úprava“