frézování dps

postupy vyroby a nejake zajimave navrhy
romi
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 1. 2011, 7:19

12. 12. 2012, 4:19

Ten drátek dávám po každém použití nový :) , nemám nervy tam dávat krátký :D . Čára je široká podle toho jakou použiješ jehlu. Na videu 0,5mm. Zrovna tak jak u centografu. Drátek podle jehly. Používám zn. Modela - koupené před 30 lety za 12Kč 25m ./upoutané modely letadel/ Jako náhrada mě napadá struna do hudebních nástrojů - bude to jen o něco více stát. Pokud budeš krátit jehly , tak nepoužívej štípačky , jehlu je třeba odbroudit , používám Dremla - konec jehly pěkně dokulata - jinak to drhne.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

12. 12. 2012, 4:44

Pokaždé nový - aha.

Čára je široká podle toho jakou použiješ jehlu. - chápu, ale já právě nevím, jaký je přesně vztah mezi světlostí jehly, průměrem vhodného drátku a šířkou výsledné čáry, uměl bys mi to plz osvětlit (nebo odkázat na nějakou tabulku či vzorečky?)? Jinak, zrovna těch 0.5mm by bylo pro mě tak maximum, 0.3mm by bylo asi optimální.

No vida, struna je dobrej tip, na kytaru hraju a odštípnutý konce si nechávám pro strýčka příhodu :), začíná to na 0.010" tj. 0.254mm, což by mohlo bejt použitelný, že?

Co se konce týče, uštípačkovaná struna drhnout nebude?

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
romi
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 1. 2011, 7:19

12. 12. 2012, 6:24

Jak jsem psal šířku čáry dělá jehla. Drátek jen jehlu uzavírá + závaží a "dělá" kapilární vedení, samozřejmě má na to vliv hustota barvy a její složení. Už to tady zaznělo nej byly nitrobarvy. Každý měl tu "svou". Lak na nechty - bezbarvý /jde štatně vidět/, červený atd. Barvy lihové - kalafuna + lih. atd..... Trochu exterimentů neuškodí , v mládí nebyl iternet / i kyž packet rádio jsem používal před 25lety/. Samozřejmě vše se musí zabrousit nic nesmí drhnout. Pokud něco skládáš rozlídni se kolem sebe a využívej věci které jsou už hotové. Má letitá praxe mi ukázala , že nejlépe a nejdéle mi slouží věc která byla vyrobena jen jako provizorka :D . Podle toho taky celý držák péra co je na videu vypadá.
romi
Příspěvky: 96
Registrován: 19. 1. 2011, 7:19

12. 1. 2013, 3:46

Jen tak pro zajímavost, dnes jsem byl v papírnictví kde jsem před časem scháněl kyblik péra - udajně je neměli. Zeptal jsem se, jestli je mají, paní prodavačka je k mému překvapení donesla /3Kč - 1ks/. Tak že, není prodavačka " jako prodavačka". Některá neví co to je , nebo se jí nechce hledat :).
jakub199
Příspěvky: 68
Registrován: 22. 8. 2009, 9:31
Bydliště: Brez. p. Bradlom/ Spišská N. Ves

12. 1. 2013, 3:49

ako by sa páni predavačka pozerala, keď by si jej povedal že chceš 1000 ks :DD (myslím že záujem by bol )
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8867
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 1. 2013, 11:58

romi píše:Jen tak pro zajímavost, dnes jsem byl v papírnictví kde jsem před časem scháněl kyblik péra - udajně je neměli. Zeptal jsem se, jestli je mají, paní prodavačka je k mému překvapení donesla /3Kč - 1ks/. Tak že, není prodavačka " jako prodavačka". Některá neví co to je , nebo se jí nechce hledat :).
Fíha, a kde to bylo? Jinak dobrej tip, zkusim příště obrazit pár papírnictví s obrázkem nebo vzorkem, třeba se taky zadaří :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

23. 1. 2013, 7:00

taky bych si nějaké vzal pokud budou za 3 kačky tak třeba sto kusů .
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „plosnaky“