Koupě starého AutoCADu na Amazonu či swbazaru

CAD software, shareware, freeware
Andrew
Příspěvky: 206
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

3. 1. 2017, 6:44

Zdravím,
rád bych se vás zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s nákupem starší verze AutoCADu na Amazonu či jinde. Objevil jsem například tuto nabídku : https://www.amazon.com/TL-R600VPN-AutoC ... ds=autocad" onclick="window.open(this.href);return false;
ale nejsem si jistý co přesně znamená omezení v textu dole :

The product images shown are for illustration purposes only and may not be an exact representation of the product. This Stand-Alone Permanent Version is for personal use only, and can not be used for an upgrade. Permanent version means it will never expire and does NOT require a subscription to continue using.

Jedná se mi o pasáž : This Stand-Alone Permanent Version is for personal use only

Respektive zda toto znamená, že ho je možné použít jen pro hobby účely a nebo to je jen omezení, že ho nelze koupit do firmy. Případně zda je to osobní užití myšleno i tak, že ho můžu používat jakožto OSVČ pro vlastní práci, ale nemůžu ho použít abych na něm někomu dělal například výkresy.

Dále jsem se chtěl zeptat, zda jste již někdo nezkouše kupovat SW na webu: http://swbazar.cz/legalnost-prodeje" onclick="window.open(this.href);return false;
kde se také některé verze nabízejí a dle informací v článcích by dle evropského soudního dvoru mělo být legální nakoupit SW z druhé ruky, při dodržení jimi napsaného postupu.
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

3. 1. 2017, 7:38

Záleží na tom, ako sa ku tomu predaju - prevodu postaví Autodesk.
Pri inštalácii potrebuješ vygenerovať kód na aktiváciu a ten sa zadáva cez registračný formulár.
Ak už sériové číslo bolo použité, tak pri registrácii musíš zadať presné údaje z prvej registrácie, inak Ti Autodesk môže zablokovať účet a odmietnuť vydanie registračného kódu.
Problém môže nastať hlavne po smrti WIN a preinštalácii systému, vtedy to chce pevné nervy a ochotného človeka v Prahe. Naposledy som to riešil cez predajcu s prísľubom, že už to je naposledy a kúpim si od nich nový Inventor. (Nestihol som, už nepredávajú, len prenajímajú)

Celkovo za 90 dolárov pri platbe cez paypal by to mohlo byť v pohode. Ak kupujúci reaguje, tak toto ptreba vyriešiť pred kúpou a ochrana pri paypale je teraz 180 dní.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 1. 2017, 10:44

Jak pise kolega jedinou relevantni odpoved ti muze dat pouze Autosek. Osobne vubec neverim, ze na 10 roku starou verzi pujdou generovat overovaci kody.
Dalsi legalni alternativou je "cinska" verze AutoCadu: http://www.gstarcad.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; Prvni verze byly dokonalou kopii originalu, potom se mozna diky pravnim vyhruzkam zacali od originalu trosku vzdalovat. Pokud nekreslis v klasice 20 roku nebude ti to mozna vadit. Pokud bys mel zajem, muzu ti jednu licenci prodat. Pouze bych musel overit zda na jiny PC, samozrejme po dolozeni fakturou vygeneruji nove kody, nevim ? pripadne prodam vcetne compu.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2017, 7:37

Jeste je taky otazkou zda to vubec ma smysl
Soucasne programy pouzivaji rovnou 3d filozofii a vykres je pouze vystup
Diky tomu jsou v mnohem efektivnejsi vse se da snadno kontrolovat a daji se vytvaret vazby geometrii
Da se tvrdit ze elektronicke kreslici prkno uz je mrtva zalezitost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2017, 10:16

draftsight nevyhovuje?
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8909
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 1. 2017, 11:00

robokop píše:Jeste je taky otazkou zda to vubec ma smysl
Soucasne programy pouzivaji rovnou 3d filozofii a vykres je pouze vystup
AutoCAD 2007 je přece taky 3D.. Nebo jak to myslíš?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Andrew
Příspěvky: 206
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

4. 1. 2017, 5:00

Díky za informace. Dle komentářů od kupujících pravděpodobně problém s instalací nebyl. Dlouho jsem dělal v AutoCAD 2005 a nechci se učit nic nového. Pro mě plně dostačující. 3D věci jsem dělal jen, když se zadávali věc na frézování někomu jinému. Pro mé účely stačí 2d, ale jak psal Thomeeque i ten 2005 autocad moje potřeby 3D bez problému zvládal.
Aktuálně jsem narazil na problém toho, že ten prodejce na Amazonu nezasílá mimo USA, takže jedině to zkusit objednat přes shipito, či podobné služby.
Pokud by byl opravdu čistý klon AutoCAD 2005 bez nutnosti x nastavení, tak bych řešil i to, ale co jsem zkoušel například IntelliCAD 30 dní trial, tak ten se jen stejně tvářil, ale po 2h testu jsem to vzdal, protože se choval jinak.
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 1. 2017, 5:21

s ohledem na tvůj věk bych opustil starší verze Acad.xxxx a šel do něčeho skutečně s 3D modelováním. Věřím že půjde vybrat něco zdarma, případně co si na sebe vydělá.

jinak "personal use" já chápu jako hobby použití
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Andrew
Příspěvky: 206
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

4. 1. 2017, 7:01

Profil už jsem trochu aktualizoval, tedy i věk.
Vzhledem k tomu že mám rozjetých projektů tak minimáln na 5 let, tak nemám čas a ani náladu se učit s něčím novým co nepotřebuji. Je to stejné jak s Office, Windows a všemi ostatími programi, které kompletně překopou a člověk může zařínat nanovo. Nemá cenu měnit něco co funguje, když není důvod. Všechny konstrukční věcí co vyvýjím a vyrábíme si dokážu rozhýbat, rozřezat a 3D orotovat v hlavně, kde ty nápady i vznikají. ve 2D jen vesměs kontroluju rozměry a dělám podklady pro CNC soustruh, který programuju ručně v g-kodu, kde mi 3d je k ničemu a na CNC frézku mám stejně 2,5d CAMBAM, který jede prakticky jen s 2d daty. Takže ne díky.
To co potřebuji ve 3D (jen občas) si dokážu udělat. A až opravdu budu potřebovat dělat čistě 3d věci často (což hned tak nebude), tak si to dám zadat a nebo navážu spolupráci či najmu člověka.
Z těchto důvodu je jasný požadavek na co nejbližší verzi AutoCAD 2005. Dle fotek a videí mě ta 2007 zas tak moc odlišná nepřišla, proto ji řeším.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 1. 2017, 8:07

kdyby jsi na to pohlizel se znalostmi 3d modelovani (coz je otazka 3 veceru u solidworksu) tak bys vubec nechapal vyznam toho co jsi ted napsal
protoze ten prinos toho 3d modelovani (a ted se nebavim o 3d jak ho pojimal autocad ale myslim tim plne parametrickeho modelare) je tak obrovsky ze mnohonasobne predci drobny diskomfort v uceni se neceho noveho

ja uz i ciste 2D veci z plechu modeluju v 3D protoze je to v mnohem pohodlnejsi a rychlejsi a pomaha vyvarovat se ruznym chybam a nemusim vsechno otrocky pocitat a kontrolovat
muzu delat podstatne komplexnejsi kontroly atd.... ktere bych si rucne nedokazal vubec predstavit ze by nejak sli
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

5. 1. 2017, 7:41

kdzby ti bylo 60 a víc tak bych pochopil, že se nechceš učit nic nového, ale ve 30ti? no to je tvoje věc..
daj se psát G kódy ručně, dá se kreslit i na kus novin ve 2D, ale až zkusíš něco pokročilejšího tak si budeš rvát vlasy proč si to do té doby dělal tak šíleně..
pokud děláš něco typu čtvereček a kolečko tak budiž, tam se asi není moc kam posunovat.. ale cokoliv složitějšího (tedy téměř vše) máš nakresleno rychleji a snadněji v něčem s jiným přístupem než má autocad.. nakreslíš pár skic natáhneš si je jak se ti to líbí a jen dokótuješ důležité v autocadu to kreslíš jak opice no nic.. je to tvoje věc.. jiank jak tady někdo psal zkus Draftsight to je stejná koncepce jako autocad, stejné ovládání a je zdarma..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

5. 1. 2017, 8:17

Robo to píše dobře ... v podstatě vše co vyrábíš je 3D a má hmotu. Až to poprvé vymodeluješ v 3D s překvapením objevíš možnosti, které tě nyní ani nenapadnou a tedy ti ani nechybí.

V Acadu jsem také kreslil (amatérsky), i CamBam jsem zkoušel ale už bych se k tomu nikdy nevrátil. Zmínil jsem i věk, pokud by jsi byl letitý důchodce - pak bych řekl "funguje ti to ? tak na to nesahej" Ale ty se té změně stejně neubráníš. Myšlenka - "zadám si to" - není moc dobrá, už to zde bylo v jednom vlákně - "Nabízím CAD CAM práce ... " a vedla se k tomu diskuse jak bude externí dodavatel ladit výrobek/výrobu na stroje a postupy, které já mám v hlavě a on o nich nic netuší.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

5. 1. 2017, 8:28

RaS píše:kdzby ti bylo 60 a víc tak bych pochopil, že se nechceš učit nic nového, ale ve 30ti?
No jo no ,jsou 70letý maldíci co si s náma občas vytřou prd... a 30letý staříci co jsou rádi že žijou.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Andrew
Příspěvky: 206
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

11. 1. 2017, 3:58

Zde je ukázka, která zobrazuje okolo 90-95% výrobků/dílů v drtivé většině určené na soustruh, která děláme.
ukazka.pdf
(7.53 KiB) Staženo 408 x
Je mi jasné, že kdybych dělal "běžně" díly například na auto, či jiné složitější stroje, tak je to o něčem jiném. Jenže pro soustruh potřebuji jen 2D data. CAM na soustruh žádný v dostupných hladinách není, zvlášť na ručně předělaný, kde musím správně najíždět kvůli vůlím v osách, která mí prakticky nevadí, když si to programuji sám. Pokud si dobře pomatuji tak ty sám jsi myslím řekl někomu, že na běžný 2 osy soustruh je nejlepší CAM ruční programování a že i u těch lidí co nějaký program poptávali to nakonec skončilo tím, že i když měli nějaký program tak to ručně psali, protože to bylo prostě rychlejší a přesnější.
Já nemám problém se učit nové věci, zrovna teď si procházím manuál od frekvenčního měniče a připravují schéma PLC a zabezpečovací prvky pro ATC na frézku (vřeteno již je doma). Na jaře plánují zlepšení angličtiny v kurzech, jelikož jsem samouk a na škole jsem měl jen němčinu a potřebuju zlepšit obchodní angličtinu. Nehodlám se ale učit něco co teď nepotřebuji, tolik času opravdu nemám.
Až mě to bude pálit tak se to doučím, zkuste to prosím pochopit.
Vy to vidíte z pohledu obráběčů/ konstrukce/ programování. Já nemám potřebu někomu něco obrábět či konstruovat nebo programovat pro cizí. Vše je pro naše vlastní potřeby a velmi specifický druh výroby.
Srovnávat 2005 stará AutoCAD s například SolidWorkem 2011 je nesmysl, samozřejmě, že je někde jinde, ale pro 3D, nebo pro 2d kreslení. Měl jsem možnost si ho vyzkoušet, například srážení hran na 3D tělese či zaoblování jedním kliknutím je něco bez čeho se člověk po té co si a to zvykne neobejde, ale toto není předmět věci. Jak bude potřeba věcí na 3D budu řešit program na 3D, teď se ale prosím věnujte podstatně program na 2D, buď prakticky dokonalý klon AutoCADu staré verze 2005/2007 a nebo přímo AutoCAD.
Především ale uvítám zkušeností s koupě starších programů podobného typu z druhé ruky. Děkuji
r4cv
Příspěvky: 2691
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

11. 1. 2017, 4:23

V tom prípade si to odkonzultuj s predávajúcim (získanie autorizačného kódu) a smelo do toho. Ak si navyknutý na Autocad, tak si ho kúp, všetky kópie majú nejaké drobné odchýlky v ovládaní a funkčnosti. Za 90dolárov je to dobrá kúpa.

Autocad 2005 ale beží na WinXP, zožeň si k tomu aj zodpovedajúce PC. Dá sa to obísť inštaláciou WMwarePlayer (nie som si istý názvom) a do neho nainštaluješ XP. Je to zložitejšie a pomalšie ako čistá inštalácia.
Odpovědět

Zpět na „CAD“