Fanuc kod prekonvertovat pre heidenhain

CAM software
Odpovědět
ka-jarik
Příspěvky: 36
Registrován: 17. 3. 2014, 7:31

3. 8. 2017, 2:14

Zdravim, vie mi niekto poradit ako vyriesim tento problem? Mam program pre fanuc ale potrebujem ho dostat do inej masiny ktora pouziva heidenhain..
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2017, 3:36

Napsat si na to prográmek?
ka-jarik
Příspěvky: 36
Registrován: 17. 3. 2014, 7:31

3. 8. 2017, 4:36

Keby to bol jednoduchy program ta neni problem lenze je to dlhy kod.. a program v ktorom to bolo generovane nema postprocesor na heidenhain ..
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2017, 4:43

Když si napíšeš program na konverzi, tak už na délce vstupních dat nezáleží.
Neznám rozdíly Fanuc/Heidenhaim ....... v čem všem je to odlišné?
ka-jarik
Příspěvky: 36
Registrován: 17. 3. 2014, 7:31

3. 8. 2017, 4:46

Tak taky program ja napisat nezvladnem.. rozdiel je uolne vo vsetkom.. volanie nastroja, otacok, posuvu, posuv, rychloposuv... uplne vsetko asi okrem x y z udajov..
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

3. 8. 2017, 5:31

seriozní nástroj ti asi jen tak někdo nenapíše, protože by musel ošetřit všechny odlišnosti a možné/nemožné situace, to není práce na 10 minut
....
já jako BFU bych se pokusil to udělat takhle
stáhout do PC kod Fanuc
vzít nějaký kod pro Heidenhain, pozor Heidn umí nejen svůj kod (dialog), to jsou kody s příponou .h, ale i kod s příponou .i, to je ISO kod
otevřít obojí v Notepadu, jsou to vše jen textové soubory, případně je před otevřením přejmenovat na .txt
porovnat a zjistit odlišnosti
pomocí nástrojů "najít", "nahradit", "nahradit vše" atd bych toho Fanuce překopal k obrazu Heidnovskému
přejmenovat zpátky na .i
nasypat do Heidna
prohnat simulátorem
odladit i opětovně pomocí Notepadu v PC
nasypat do Heidna
atd
samozřejmě je třeba G kodu trochu rozumět, bez toho to nepůjde
opatrně !!!!! vyzkoušet
.... NEBERU ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST ZA PŘÍPADNÉ ŠKODY.....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2017, 6:36

Bude to chtít projít ten Fanuc kód a z něj si vytáhnout použité příkazy. Pak k nim najít odpavídající kódy pro Heidna. Myslím, že Najít/Nahradit na to stačit nebude. Kdysi jsem se pomocí Najít/Nahradit pokoušel upravit XML soubor, abych z toho dostal souřadnice pro obrábění a moc daleko jsem se nedostal. Protože napsat vlastní program jsem si netroufal, tak jsem to obešel takovou kostrbatou cestou skrz Grasshopper. Tam jsem si vytvořil definici co načítala XML a převáděla to na kód kterému rozumělo CNCčko. Vlastně to převádělo vektorovou grafiku z Inkscape (s tím, že jsem tam řešil jen kružnice a nic jiného) na G-kód.
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

4. 8. 2017, 1:57

ka-jarik. Nepíšeš o jakou součástku se jedná. Pokud bude stačit 2.5 D, je nejjednodušší si to naprogramovat přímo v Heidenhaidnu stroje, nebo v simulátoru iTNC 530, který se tu dá běžně legálně stáhnout s tím, že je omezen pouze jedním stem řádků v NC programu. Použitím různých cyklů ze systému je možné vytvořit i dost složitý program. Pokud by sto řádků nestačilo, myslím, že by nebyl problém rozdělit obrábění na více operací a tyto použít na obrobení jako samostatné NC programy, nebo je kopírováním a jednoduchou úpravou spojit do programu jednoho. Výhodou je, že si pak budeš moci dělat programy sám. Další možností je pídit se, jestli někde není pro použitý CAM postprocesor pro Heidenhaidna. Simulátor iTNC 530 jde použít i na porovnání NC programů vytvořených postprocesorem, který byl použit v CAMU a NC programem vytvořeným v Heidenhaidnu s koncovkou *.i pro ISO. To se tu ale psalo už přede mnou.
Myslím, že by mohl pomoci také zde často píšící nick jcerki a hlavně adresa http://heidenhain.webnode.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, kde se člověk s nickem jcerki prezentuje.

Fórum: Ridici systemy
Téma: HEIDENHAIN iTNC 530
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
strojar12
Příspěvky: 19
Registrován: 25. 5. 2016, 9:50

4. 8. 2017, 3:31

Myslím že Cimco Edit toto umí. A není to extra drahý NC editor.
ka-jarik
Příspěvky: 36
Registrován: 17. 3. 2014, 7:31

9. 8. 2017, 11:30

Staci mi aj 2d frezivanie..su tam radiusi.. v podstate lento ken kontura vsetko..lenze stroj ma system 360.. taka otazka.. ako ma vyzert iso kod ktory chcem nahrat do stroja? Pretoze ked sme stroj prepli na iso kodovanie tak si aj nasiel program na servery aj prebehlo kopirovanie ale niekako ho neulozilo.. jednoducho v stroji nebol nikde... subory .h nemaju nazov v programe ale nazov suboru je nazov programu.. moze byt ze pre isi kodovanie to ma byt inak? Nema niekto nejaky vzor programu pre heidenhain v iso kodovani?
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

17. 8. 2017, 12:45

Změnit textový soubor " *.txt] " na iso soubor " *.i " , neboť tato přípona není zde povolena pro přenosy. Soubor byl před pár lety vytvořen v iTNC530. Snad jej váš systém přečte.
Přílohy
ISO-PROGR-01.txt
změnit extenzi místo "ISO-PROGR-01.txt" na "ISO-PROGR-01.i"
(1.92 KiB) Staženo 256 x
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Hardmesr
Příspěvky: 423
Registrován: 12. 2. 2009, 9:05
Bydliště: Jižní Morava

19. 8. 2017, 8:42

Heidenhain v ISO kódu
Okopíroval jsem jeden sice ne moc povedený, ale v Heidenhain demo iTNC 530 funkční prográmek ISO na obrobení kapsy X80, Y60, Z-10. Polotovar 100x70x20. Stačí jenom založit program s extenzí i např. "pokus.i " a pokračovat jako při programování v souboru Heidenhain. Je v textovém formátu s obrázkem obrobku, protože soubory stažené z Heidenhainu nejdou jenom tak jednoduše nakopírovat a spustit.
Přílohy
Heiden-ISO-kapsa.doc
(65.5 KiB) Staženo 206 x
NC soustruhy s ŘS Sinumerik 810T a 840D, YASNAC LX3. CAM KOVOPROG 2.7 až 4.13
Euronymous
Příspěvky: 25
Registrován: 19. 6. 2007, 11:07
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

30. 8. 2017, 9:54

Ahoj,

něco už jsem co se týče konverze NC kódů mezi řs psal ve VB.net ale záleží co potřebuješ. Jestli se jedná o jeden dva kódy tak se to nevyplatí, pokud jich budou desítky + tak se tím má cenu zabývat.

Kdybys chtěl tak dej vědět.

msskotak@gmail.com
http://www.cadcam-softcz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
[u]Marek Skotak[/u]
msskotak@gmail.com
www.cadcam-softcz.cz
papouch
Příspěvky: 8
Registrován: 27. 10. 2017, 1:23

27. 10. 2017, 1:33

že jsi ho nenašel ve stroji může být taky způsobeno tím že máš zapnutou masku na to aby se ti zobrazovali jen soubory s příponou H . Pokud to není nic extra složitého a není toho moc , tak bych nesrovanlosti ( volání nástrojů , vrtání atd ) přepsal ručně aby vyhovovali ISO kódu , a obráběl v ISO , pokud to budeš chtít překonvertovat do dialogu , tak to bude už horší oříšek , je třeba si taky uvědomit, jestli to je vůbec čistý ISO , spousta výrobců strojů používá svoji "omáčku" , a odchyluje se v určitých věcech od "čistého" ISO , a na tom by ti nějakej obecnej konvertor zkolaboval . Pár programů jsem předělával , dělal jsem to ručně , nebo přes hromadné úpravy textu v PSPADU (nebo jakýkoliv text. editor , mě vyhovuje PSPAD) ...
Odpovědět

Zpět na „CAM“