Aký Cam software ?

CAM software
Odpovědět
PatrikMartaus
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 8. 2017, 4:17

24. 8. 2017, 4:30

Zdravim, prosím Vás aký Cam by ste mi poradili ? Som rok po skončení strojariny, pracujem rok, programujem, ale väčšinou iba L X,Y,Z prípadne cykly, plus šedé tlačítka (CC, RND, CR, ... ) Dosť mi chyba FK alebo ovládanie Camu, čo sa týka riadkovania, skracovanie dráh a zložitejšie súčiastky pre rýchle obrábanie ... My používame surfcam ale vedúci stále hovorí že bude nám v tom.ukazovať ale stále nič preto chcem sám sa zdokonaľovať ? Rozmýšľal som aj nad školením konkrétne EdgeCam, ale však zdieľajte skúsenosti a dajte mi nejaké rady do.ktoreho Camu sa pustiť ? Ďakujem .
Ruff

25. 8. 2017, 4:50

Za me jedine Surfcam (verze traditional, ne EVO). 2 - 5axis, soustruzeni, EDM, vse v jednom, vyborne funguje. At uz se rozhodnes pro cokoliv, chvalim snahu zacit sam, necekat ze te to nekdo nauci.
PatrikMartaus
Příspěvky: 15
Registrován: 24. 8. 2017, 4:17

25. 8. 2017, 5:58

Môžem ťa poprosiť nejaký link na ten Surf Cam nejaka free verzia ? My máme Surfcam Velocity 4 ... Ale to je ten popredný-starši, asi ;)
Ruff

25. 8. 2017, 6:41

demoverze 2017
http://3epraha.cz/ke-stazeni--2" onclick="window.open(this.href);return false;

velocity 4 na nauceni bohate staci (i do provozu staci). Samozrejme 2017 toho umi trochu vic. Princip je ale stejny.
PeteCZ
Příspěvky: 39
Registrován: 23. 10. 2014, 11:12
Bydliště: Cerveny Kostelec

27. 8. 2017, 2:53

Ocenuji snahu ucit se sam. Ja se takhle rekl bych celkem obstojne naucil s HSMWorks - nejdriv podle tutorialu v programu a pak desitky hodin hokusu pokusu. Hrani si s ruznymi parametry, nastavenimi, zkouseni na stroji, atd... Po case ziskas urcity "sesty smysl" na to, jake drahy nastroju ti jaka operace (strategie) pri danem nastaveni vygeneruje a uz to delas tak nejak intuitivne. To se vyplati prave pri radkovani, kdy mas na vyber opravdu spoustu moznosti a ne vzdy je uplne sranda nakombinovat to tak, aby drahy mely trochu logiku a rozumny cas obrabeni...
tomi
Příspěvky: 44
Registrován: 1. 4. 2012, 4:08

28. 8. 2017, 5:06

"My máme Surfcam Velocity 4..."
Můžete být rádi, že máte starší verzi, doporučoval bych vám jít ještě dál k Surfcam Velocity 3, to byla nejgeniálnější verze - v případě že máte pouze 2,5 D.
V této verzi běží ještě verifikace přímo v aplikaci Surfcam, neotvírá se 10 sekund další okno, dále v novějších verzích je verifikace nepouživatelná v tom smyslu, že vrtání nemá plynulý pohyb, takže o nějaké simulaci nemůže být řeč. Nástroj
přeskakuje z jedné strany obrazovky na druhou, ale pohyb se nějak sledovat nedá. Nechápu že to lidem nevadí a Vero to není schopno nějak odladit. Další věc, že změnili barvy verifikace na tmavé, takže v otvorech není skoro nic vidět. Dále nájezdy na korekci nejsou reálné (myslím v zobrazení dráhy nástroje), ale najíždí na hranu kusy, i když je nájezd zadám a kod je s nájezdem vygenerován dobře. Toto je asi od 2015, 2014 to mělo ještě v pořádku. Atd...
Takže jestli máte klíč s podporou SV4, SC3, budtě rád.
Ruff

28. 8. 2017, 8:24

Velo4 se dá použít i ve 3D. Dělal jsem s ní do roku 2014. Verify oddělelná od Surfcamu je podle mě dobré řešení - pokud spadne, nespadne mi s ní i práce. Není problém uložit polotovar a verifikovat na něm třeba jen jednu operaci, aby se vše nenačítalo a neprovádělo zdlouhavě znova. Souhlasim s tím, že animace vrtáků je mizerná, ale při práci mi to nijak nevadí. Zatím (bouchám na dřevo) jsem neměl jediný zlomený vrták za poslední 3 roky vinou surfcamu, co jsem na verzi 2014 a 2015. Animace fréz se dá spomalit do jemna (připadně bych mohl nahrát video, že to skutečně jde). Teď dělám s verzí 2015 a mohl bych si stěžovat leda na to, že ve 2D kontuře dráhy s korekcí není možné generovat správně, pokud zapnu spirální obrábění, nebo že není možno 2D konturu obrábět obousměrně a zbavit se zbytečných přejezdů nad dílem hlavně při hrubu (jde vyřešit 3D z-finišem). Holt všechno má svoje nedostatky,ale já myslim, že klady převažují.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2017, 5:50

pokud spadne, nespadne mi s ní i práce
slusnej software by teda nemel padat vubec, tohle je dost k zamysleni kdyz se to prezentuje jako prima vlastnost
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Ruff

29. 8. 2017, 6:46

Prima vlastnost je verify oddelena od camu, ne to ze pada. Muzu ji pustit se zapnutou detekci kolizi a pritom pokracovat v praci. Ve Velo4 se musela pustit dalsi instance surfcamu, pokud uzivatel chtel programovat behem simulace. Verify se zasekava malokdy, ale stava se to. Ve verzi 2014 padala v nekterych pripadech kdyz mel uzivatel vytvorene vlastni nastroje a upinace. 2015 to nedela.Aby nedoslo k mylce - nikomu nenutim surfcam, je mi naprosto jedno kdo s cim dela.
Golfista
Příspěvky: 29
Registrován: 30. 11. 2010, 3:24

5. 1. 2018, 8:12

Pracuju na CNC Fehlmann. Programy mi dodávají hotové. Jednoduché věci jsem schopný si napsat ručně. Ale co mi už delší dobu dělá problémy, je převod do kódu pro Fehlmanna s příponou "H". Jde mi o jednoduché gravírování a "kreslení" gravírkou do oceli v jedné výšce. Zkoušel jsem několik free programů. Ten poslední co mám je Estlcam, ale nejde to uložit pro "můj" stroj. Nevíte mi nějak pomoct?
V čem si vytvořit těch několik drobností pro mašinu? Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „CAM“