martasg1 - slibotechna

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

14. 7. 2014, 5:39

Zdravím,

sice to nestojí za nějaké velké rozčilování, ale přesto jsem se rozhodl zveřejnit svoji negativní zkušenost s uživatelem martasg1 . Třeba to pomůže někomu dalšímu v rozhodnutí, zda s tímto uživatelem spolupracovat, nebo se mu raději vyhnout.

26.5. jsem ve vlákně http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=7&t ... 88#p142088" onclick="window.open(this.href);return false; poptával koupi, případně výrobu programovacího kabelu SM14 pro automat FESTO. Uživatel martasg1 mi veřejně nabídl pomoc. V následné soukromé korespondenci jsme si v průběhu 2 dnů vyjasnili detaily obchodu, cenu a termín. Slovy uživatele martasg1 to měla být "hračka a práce na dva večery" . Jelikož jsem na kabel velice spěchal, což byl hlavní důvod mé poptávky, byl jsem 29.5 ujištěn, že přes víkend bude kabel hotový. Na základě této informace jsem zrušil svoji objednávku na tento kabel u oficiálního distributora FESTO, kde jsem ho měl slíbený za 3-4 týdny. V následujícím týdnu jsem se dvakrát dotazoval na stav výroby. První odpověď 5.6. ve smyslu různých osobních problémů a také, že chybějí konektory. Přestože se jednalo o obyčejný konektor RJ12, který je naprosto běžně k dostání za pár korun, měl to být problém. Pro urychlení jsem nabídl zakoupení konektoru a zaslání poštou ode mne. Zároveň jsem znovu upozornil na časovou tíseň a problémy, které mi to působí. Z důvodů časové tísně jsem také přistoupil na zvýšení ceny ( balík s konektorem měl stát cca 100 Kč navíc ). Dne 10.6. - t.j. za dalších 5 dní - jsem se opět dotázal na stav objednávky. Zjistil jsem, že stále čeká na doručení konektoru, krytky konektoru a krabičky, kdyby se náhodou převodník nevešel do původního krytu RS232. Za dalších 6 dní, t.j.16.6 jsem se dozvěděl, že stále čekáme na balík s převodníkem MAX232 . Předchozí 3 týdny jsem žil na základě prvotních informací v domění, že se mu několik kusů povaluje doma. Zároveň jsem obdržel info, že nejdéle během 1-2 dnů bude převodník doma a v následujících 2 dnech bude kabel dokončen. 20.6. již údajně nic nebrání výrobě kabelu s tím, že " Odesláno: 20 čer 2014, 20:10 od martasg1 Do rána napíšu termín nebo, že je hotovo. "
Po několika dalších dotazech jsem 26.6. dostal příslib okamžitého dokončení : " Dneska ho dokončím a zítra odešlu třeba ČD kurýrem. " .

Následovalo několik dotazů a prosba o vyjádření, jestli to vůbec dopadne, případně jestli to vzdá a já si mám kabel schánět jinde... Bohužel bez jediné odpovědi, přestože se na foru přihlašuje denně a má zde několik nových příspěvků, včetně těch, kde nabízí pomoc a hledá spolupráci. Já jsem díky němu bohužel ztratil téměř dva měsíce čekáním na kabel, který teď musím koupit od první nabídky za nehoráznou cenu, protože dál už prostě čekat nemůžu a martasg1 přestal úplně komunikovat.

Byl bych rád, kdyby se zde tento uživatel vyjádřil, pokud si to přečte a pokud dokáže dokáže svůj postup nějak vysvětlit. Jsem taky jenom člověk a ledacos pochopím, ale nepochopím, proč mne téměř 2 měsíce tahal za nos a nedokázal na rovinu napsat, že nemá čas a že to prostě nedá....

Každý ať si udělá svůj názor, ale za mě jakoukoliv spolupráci s tímto člověkem NEDOPORUČUJI !!!

Hezký zbytek večera všem, kteří to přečetli až sem :D
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

14. 7. 2014, 7:12

Jo nabíd jsem se, že skoro zadarmo (200Kč za práci) kabel vyrobím, nakoupil jsem součástky (za své 500Kč) a pak přišlo bohužel stěhování. A stěhovat 3+1 je opravdu skvělé a narychlo...

A protože musím řešit teď zakázky co mám již zaplacené zálohy na materiál tak bohužel není čas udělat vše jak by sis přál. Prostě někdy odhad času selže.

Za sebou mám stovky zakázek z elektra a strojařiny a desítky spokojených zákazníků. V práci mám také dobré výsledky. Vždy se ale najde někdo komu se něco nelíbí a na koho například nezbývá čas.

Realizuji prostě hodně projektů a o vše se zajímám, prostě se pak stane, že je nějaký projekt odsunutý na vedlejší kolej z důvodu vyšší moci (jako třeba nutnost přestěhování bydlení).

Proto se ti touto cestou omlouvám, ale mohl jsi mi to napsat a dořešit to se mnou, ne mě hned pomlouvat, nemáš představu co takové stěhování rodiny obnáší (já jsem do tohoto měsíce také netušil).

Neměl jsem ti nic slibovat a už vůbec ne za dvě stovky!

Abych za sebou nezanechal nespokojeného zákazníka, předsunu výrobu kabelu na dnes a co nejdříve jej dokončím a odešlu. Nejsem slibotechna, ale prostě dočasně nestíhám z výše uvedených důvodů.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
JuanV
Příspěvky: 153
Registrován: 22. 2. 2011, 3:09
Bydliště: Praha

14. 7. 2014, 7:38

@KUTIL: myslim ze to stacilo napsat jednou, a ne kazde zainteresovane tema zasirat stejnym prispevkem ...
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

14. 7. 2014, 8:01

martasg1 píše:Jo nabíd jsem se, že skoro zadarmo (200Kč za práci) kabel vyrobím, nakoupil jsem součástky (za své 500Kč) a pak přišlo bohužel stěhování. A stěhovat 3+1 je opravdu skvělé a narychlo...

A protože musím řešit teď zakázky co mám již zaplacené zálohy na materiál tak bohužel není čas udělat vše jak by sis přál. Prostě někdy odhad času selže.

Za sebou mám stovky zakázek z elektra a strojařiny a desítky spokojených zákazníků. V práci mám také dobré výsledky. Vždy se ale najde někdo komu se něco nelíbí a na koho například nezbývá čas.

Realizuji prostě hodně projektů a o vše se zajímám, prostě se pak stane, že je nějaký projekt odsunutý na vedlejší kolej z důvodu vyšší moci (jako třeba nutnost přestěhování bydlení).

Proto se ti touto cestou omlouvám, ale mohl jsi mi to napsat a dořešit to se mnou, ne mě hned pomlouvat, nemáš představu co takové stěhování rodiny obnáší (já jsem do tohoto měsíce také netušil).

Neměl jsem ti nic slibovat a už vůbec ne za dvě stovky!

Abych za sebou nezanechal nespokojeného zákazníka, předsunu výrobu kabelu na dnes a co nejdříve jej dokončím a odešlu. Nejsem slibotechna, ale prostě dočasně nestíhám z výše uvedených důvodů.
Chtěl jsem to s tebou řešit a psal jsem ti. Bohužel jsi mi tři týdny neodpověděl.

Jinak Tvoji omluvu beru a můžeme to považovat za vyřešené.
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

14. 7. 2014, 8:02

JuanV píše:@KUTIL: myslim ze to stacilo napsat jednou, a ne kazde zainteresovane tema zasirat stejnym prispevkem ...
Omlouvám se, nebyl v tom zlý úmysl, jen jsem chtěl ostatní varovat...
Smažu to :wink:
gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

14. 7. 2014, 9:09

Mě ten "kabel" připadá jako prachobyčejnej převodník RS232 / TTL 5V. To mají snad v každém shopu, kde prodávají ...-duino, skladem. Jako největší problém se mi jeví ta RJ12ka, protože na tu asi kleště nemám.
SABLE-2015
pitíčko
Příspěvky: 235
Registrován: 27. 4. 2014, 9:17
Bydliště: Zbečno

24. 7. 2014, 10:39

Nechci se do toho plést, ale pokud se Martasg1 měl stěhovat, a věděl, že na kabel Kutil spěchá, neměl slibovat...to že dělá Martasg1 stovky zakázek asi nikomu nepomůže...

P.S. Martasg1, pro příště..., jo? ;)

P.P.S. Jak to dopadlo? Je jméno Martasg1 "očištěno"?
Čína okopíruje vše...i rychlost dodání České pošty...
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

24. 7. 2014, 12:29

pitíčko píše:Nechci se do toho plést, ale pokud se Martasg1 měl stěhovat, a věděl, že na kabel Kutil spěchá, neměl slibovat...to že dělá Martasg1 stovky zakázek asi nikomu nepomůže...

P.S. Martasg1, pro příště..., jo? ;)

P.P.S. Jak to dopadlo? Je jméno Martasg1 "očištěno"?
Dopadlo to tak, že potom, co jsem koupil kabel jinde a svoji zkušenost jsem zveřejnil, okamžitě následovala výměna názorů s martasg1 ( před tím 3 týdny bez reakce ). Nakonec se mi v podstatě omluvil, takže pro mne celá záležitost skončila.
V mezidobí se mi ozvali v SZ další uživatelé s podobnou zkušeností ( jen v řádu týdnů ale zase se zálohou ). Jak oni dopadli a o co se jednalo nevím a tím, že mi to napsali do SZ a ne do tohoto vlákna veřejně, tak to ani já nebudu zveřejňovat. Čekal jsem totiž, že se do diskuze se svými dobrými i špatnými zkušenostmi přihlásí více uživatelů, aby bylo vidět, jestli je to ojedinělý problém, nebo setrvalý stav. To se ale nestalo...
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

24. 7. 2014, 6:59

kutil tim píše:
pitíčko píše:Nechci se do toho plést, ale pokud se Martasg1 měl stěhovat, a věděl, že na kabel Kutil spěchá, neměl slibovat...to že dělá Martasg1 stovky zakázek asi nikomu nepomůže...

P.S. Martasg1, pro příště..., jo? ;)

P.P.S. Jak to dopadlo? Je jméno Martasg1 "očištěno"?
Dopadlo to tak, že potom, co jsem koupil kabel jinde a svoji zkušenost jsem zveřejnil, okamžitě následovala výměna názorů s martasg1 ( před tím 3 týdny bez reakce ). Nakonec se mi v podstatě omluvil, takže pro mne celá záležitost skončila.
V mezidobí se mi ozvali v SZ další uživatelé s podobnou zkušeností ( jen v řádu týdnů ale zase se zálohou ). Jak oni dopadli a o co se jednalo nevím a tím, že mi to napsali do SZ a ne do tohoto vlákna veřejně, tak to ani já nebudu zveřejňovat. Čekal jsem totiž, že se do diskuze se svými dobrými i špatnými zkušenostmi přihlásí více uživatelů, aby bylo vidět, jestli je to ojedinělý problém, nebo setrvalý stav. To se ale nestalo...
Ale i potom co jsi to tu zveřejnil se dušoval že ten kabel ještě ten den zbastlí a hned pošle : Abych za sebou nezanechal nespokojeného zákazníka, předsunu výrobu kabelu na dnes a co nejdříve jej dokončím a odešlu. Nejsem slibotechna, ale prostě dočasně nestíhám z výše uvedených důvodů.
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

24. 7. 2014, 7:24

Ahoj,

takže předně: Kutile ty jsi taky pěkná SLIBOTECHNA! psal jsi mi, že je to pro tebe dořešené a že jsme to omluvou do SZ a veřejnou omluvou zde srovnali. NECHÁPU tedy co sem šíříš další pomluvy a dezinformace? ???? Přečti si následující řádky...

Píšeš že si ti ozvali uživatelé: "ale zase se zálohou"! Ty jsi nějakou zálohu platil? ??? Pokud vím tak ne! Naopak dnes mi doma leží součástky v hodnotě 300Kč plus poštovné co jsem koupil na kabel pro tebe. (Mimo konektor který je atyp snad vše v budoucnu využiji). Pro zajímavost pro tebe a ostatní: jednu zakázku o které se zmiňuje Kutil jsem od té doby dokončil a na druhé pracuji. Nic zvláštního - frézovaní a vrtání. Záloha byla pouze na materiál, který vždy ihned nakupuji, frézy a práci si dopředu neúčtuju! To že je pro někoho hodně čekat měsíc: než zaeviduji platbu ze SR (u které není ani poznat že přišla ze SR protože ji přeposílají české banky), než vyberu materiál, objednám materiál, než dojde materiál, než navrhnu výrobu, než vyrobím, zabalím a pošlu, pro někoho je příliš dlouhá doba ale při zadávání píše že je 250Kč na hodinu moc (pouze frézování - ostatní čas si neúčtuju!) a že jsem drahej a pak stejně objedná.... tak ať se na mě nezlobí ať si dá příště objednávku na CNC do fabriky kde berou 1200 za hodinu a 2000 za přípravu podkladů! A taky fabrika to nevezme protože má nasmlouváno dopředu. Rád bych upozornil, že jsme na hobby foru a že to nedělám na hlavní úvazek a tomu odpovídají ceny a dodací lhůty! A můj čas nepodléhá pouze mě, ale také vyšší moci (jako je rodina, zaměstnavatel, zařizování atd.) Ale přes to všechno se snažím vyjít vstříc, komunikovat, vzdělávat se, inovovat dílnu, nakupovat nářadí a pomáhat lidem zde!

Dále nechápu proč neosvětlíš jak jsme se nakonec dohodli? Přímo v den kdy jsem psal, že kabel ještě týž den dokončím jsi napsal, že už ho nechceš a že ti druhý den přijde. Docela bych se nedivil kdyby ti dodavatel ještě kabel nedodal i když to slíbil... protože takhle to prostě chodí, řeknou že mají a pak řeknou že měli chybu ve skladu nebo že objednají z externího skladu. A ve skutečnosti to objednají někde z Číny a čekáš. Nedivil bych se že to tak je a teď si vylejváš vztek na mě!

Dále se omlouvám těm, kterých jsem se dotkl opožděnou výrobou o pár dnů nebo týdnů. Snad mi to bude prominuto a současná a další zakázky už poběží dle plánu a bez zásahů vyšší moci.

Přeji všem krásné počtení a prosím nespekulujte a nepomlouvejte.

PS pro místní aktivisty a grafomany: tak a můžete mě tady teď veřejně ukamenovat, ale já vám již neodpovím protože nemám čas se zabývat vyvracením omylů a nepravd... musím se věnovat návrhu výroby zakázky. Čaute!
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

25. 7. 2014, 6:58

martasg1 píše:Ahoj,

takže předně: Kutile ty jsi taky pěkná SLIBOTECHNA! psal jsi mi, že je to pro tebe dořešené a že jsme to omluvou do SZ a veřejnou omluvou zde srovnali. NECHÁPU tedy co sem šíříš další pomluvy a dezinformace? ???? Přečti si následující řádky...
Nechápu, proč se rozčiluješ! Jasně jsem napsal, že pro mne je to vyřešené, že jsi se omluvil!

martasg1 píše:Píšeš že si ti ozvali uživatelé: "ale zase se zálohou"! Ty jsi nějakou zálohu platil?...
Možná jsem to špatně napsal, možná jsi to jen špatně pochopil. Nikdy, nikde a nikomu jsem nenapsal, že bych Ti musel zaplatit zálohu. Vždy jsem jen zdůraznil, že jsem u Tebe přišel o 2 měsíce času. Poznámka o dalších uživatelích byla o tom, že sice nečekají tak dlouho, jako já, ale na druhou stranu oni oproti mně mají navíc zaplacenou zálohu!

martasg1 píše:Dále nechápu proč neosvětlíš jak jsme se nakonec dohodli? Přímo v den kdy jsem psal, že kabel ještě týž den dokončím jsi napsal, že už ho nechceš a že ti druhý den přijde....
Ano, nejdříve jsi mě v několika zprávách vynadal, urážel a vyčítal, že tě pomlouvám. Pak jsi mi napsal, že až bude kabel hotovej, že se ozveš. Potom, co jsem Ti napsal, že už jsem ho musel objednat jinde, jsi zveřejnil, že ho uděláš ihned (to jsi mi však před tím napsal už několikrát, než jsi nakonec přestal komunikovat).
A teprve potom jsi mi napsal, že kdyby něco, tak mám napsat, že ten kabel doděláš s "jinou prioritou". Pro Tvoji informaci - Kabel druhý den dorazil, o víkendu jsem díky němu nastavil FEC, aby byl ochotný komunikovat po síti, zkraje týdne jsem napsal a odladil ovládací program a od včerejška probíhají funkční zkoušky s celým tvarovacím strojem.

Takže to ještě jednou shrnu, aby jsi to zase neotáčel proti mně. Nic mi nedlužíš, strávil jsem pouze bez několika málo dnů dva měsíce v čekání a nejistotě, kdy a jestli vůbec kabel bude. Nikde a nikomu jsem Tě nepomlouval, pouze jsem řekl svoji zkušenost. Ani jsem nezveřejnil SZ ostatních, to můžou udělat sami, pokud mají zájem. Víc mně nemusíš vysvětlovat ani řešit objednávky jiných. Mně si se omluvil, tím to pro mne skončilo.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

25. 7. 2014, 7:13

mě teda ještě překvapila ta cena koupených součástek (300kč)
co vím tak max232 stojí cca 20kč kondy 2kč, sub-d 20kč a nevím od kdy je konektor RJ12 atypický ?
Asi nakupuješ z drahých šopů
kutil tim
Protřelý bazarník
Příspěvky: 180
Registrován: 22. 3. 2013, 3:23

25. 7. 2014, 8:05

packa píše:mě teda ještě překvapila ta cena koupených součástek (300kč)
co vím tak max232 stojí cca 20kč kondy 2kč, sub-d 20kč a nevím od kdy je konektor RJ12 atypický ?
Asi nakupuješ z drahých šopů
Ceny řešit nemusíš :wink:
Na kabel jsem spěchal a klidně bych zaplatil i dvojnásobek požadované ceny, kdyby byl hned...
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

25. 7. 2014, 8:23

Ano je to tak, cena byla i s poštovným 300Kč protože ty součástky neprodávají po 1 kuse :) ale třeba po 5-ti nebo 10ks a kondenzátory dokonce po 100ks. Například ty kondíky musejí být keramické s dielektrikem X7 nebo X5 kvůli níkému vnitřnímu odporu. Tam nemůžeš dát klasiku elity (co seženeš všude) to by taky nemuselo fungovat. Jen výběr součástek už je odborná činnost a nemůže to zvládnout každý.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

25. 7. 2014, 8:35

tak zrovna u těhle převodníků je uplně jedno co dáš za kondenzátory ( samozřejmě dodržet kapacitu) , postavil jsem jich mraky a vžy chodily naprosto spolehlivě
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“