martasg1 - slibotechna

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1820
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

25. 7. 2014, 9:05

Jedna věc je z čeho to děláš ty a druhá věc je jak by se to mělo dělat aby jsi za to mohl ručit že to bude v každém případě fungovat. Doporučení výrobce v Datasheetu jsou jasná. Já se snažím dělat kvalitní výrobky za všech okolností spolehlivě fungující a dle doporučení výrobce. Žádný nakolenismus. Konkrétně v tomto případě slouží kondenzátory jako nábojová pumpa a proto musí být low ESR! A přes to vlak nejede. Mám za sebou návrhy a funkční prototypy procesorových desek s PIC32 na 80MHz a s převodníky RS485 a vím o čem mluvím.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

25. 7. 2014, 12:47

martasg1 píše:Jen výběr součástek už je odborná činnost a nemůže to zvládnout každý.
martasg1 píše:Konkrétně v tomto případě slouží kondenzátory jako nábojová pumpa a proto musí být low ESR! A přes to vlak nejede. Mám za sebou návrhy a funkční prototypy procesorových desek s PIC32 na 80MHz a s převodníky RS485 a vím o čem mluvím.
Poslyš, tys měl být pohádkářem.
Udělal thriller z výběru kondenzátorů pro měnič s MX232, ze zapojení s PIC32 (kde těch 80 MHz je jen uvnitř chipu) a převodníku RS485 - to chce fakt talent. ;-)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“