Zase asi radeni pupaka

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 10:23

Objevil se tu uzivatel ktereho mam za nechvalne znameho pupaka. Snazi se trolovat. Zatrolil tu vlakno kde se pokousel pod dojmem opravy loze nabadat k praktikam ktere s temer stoprocentni jistotou vedou k devastaci stroje. Vystupoval z nekolika uzivatelskych uctu ktere byli postupne banovane.

Tito na nej chci upozornit a varovat pred nim.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 12:31

robokop: Tématu s opravou lože na soustruhu je škoda. Byla to úplně zbytečná cenzura. Pokud jsi přesvědčený, že je to blbost, která pravděpodobně povede k ještě většímu poškození lože, tak to stačilo napsat jako názor do diskuze. Já si sice také myslím, že pro většinu lidí to opravdu není dobrá cesta, ale úplně bych to nezatracoval. Nějaká šance na úspěch tam přece jenom je a ta diskuze tu šanci mohla zvětšit. Jestli do toho tématu psal pupák, je celkem nepodstatné.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 12:44

Etika: Je to jeho fórum, tak to udělat může. Já k tomu jen dodávám, že to bylo zbytečné, protože na tom smazaném tématu nebylo nic závadného. Je naprosto bez diskuze, že i zcela ručním obráběním lze dosahovat extrémně přesných výsledků, dokonce lepších než by odpovídalo strojnímu obrábění. Jen je otázka smysluplnosti takového počínání v případě broušení lože soustruhu. To však je zcela regulérní téma pro diskuzi.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 3. 2017, 12:48

Bohužel jsem vlákno nečetl.
Ale opravdu si myslíte že je vhodné aby si hobík ( tedy obecně člověk laik a nadšenec pravděpodobně ne extra šikový - třeba i průměrně šikovný) myslel že opraví lože soustruhu flexou?
Ano pokud se budeme bavit o nápravě z několika mm na několik desetin tak asi ano.
Ano do Číny se dá taky dojít pěšky pokud nemám na letenku ale asi to nebudu psát jako doporučení jak se tam dostat.
Za mě bych se přiklonil spíš k zamknutí s komentářem aby se z toho dalo poučit.

Na mnoha forech bohužel díky necenzuře diskutují idioti o kravinách a tak v nich nelze nalést tu zásadní informaci kterou člověk hledá ( což bohužel platí o celém internetu) a tady bych řekl ( díky návštěvnosti lidí který ví o čem mluví) funguje taková sebe cenzura kdy hned někdo napíše že to píčovina.
Pokud bych byl nadšenec co jsem přišel poprvé a jako první si přečetl že si opravím soustruh flexou, jak by to asi dopadlo? Co bych si myslel o takovém foru? Bohužel pokud to někdo musí psát pořád tak to vzdá ( viz doporučené uložení lineárů.... ) a pak už budou psát jen chytráci o ničem. To asi nikdo nechce.
Bud chci dělat věci pořádně tak, abych se za ně nemusel stydět nebo udělat bastl, to je každého věc. Pokud budu 100h něco bastlit je lepší jít na brigádu a za vydělané peníze získat kvalitní výsledek.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 1:02

Pane pupaku
Byla to od zacatku provokace jako i nekolikrate predtim
Nikdo vas tu nechce

Kravina to byla a kravinou to zustane
Jasne jsem nastinil slusnou alternativu
A dotazal se realizovatelnosti hobby reseni
Na to nebylo odoovezeno
Tudiz jsem to vyhodnotil jako troleni za ucelem mateni uzivatelu
To ze to bylo predem pripravene je jasne z archivu ktery jste udelal
A z toho ze jste si na ucel trolovani zalozil cca 5 uctu
Nikdo vas tu nechce vypadnete

Casem vlakno ozivime ale az takove hovadiny jako tam tlacil trol tam fakt trpet nebudu

Mezitim jsem zkontaktoval uz tri lidi na profi generalku soustruhu tak jak to ma byt
Pro rypaly nic z toho krom dobreho pocitu nemam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 1:10

lubos: Já si myslím, že v kontextu zdejších projektů je to odpovídající. Nikdo se tady nepozastaví nad tím, když se popisuje projekt do kterého zahučí komponenty za desítky tisíc kč a vzejde z toho CNCčko vhodné tak na zdobení perníku. Vedle toho je pokus o zlepšení nějakého vyběhaného vraku soustruhu ještě levnou zkušeností. Například ta SV18, kterou jsem si přebrušuval já, ta stála 10 000Kč. Kdybych ji zničil, tak jsem ji mohl odvézt do šrotu a ještě pár tisíc dostat za šrot. Výsledná zkušenost by byla jen za pár tisíc, ale naučil bych se na tom minimálně měřit geometrii lože.

Jinak s tebou souhlasím. Na forech je moc balastu a pokud chci přebroušené lože, tak může být rychlejší si na kvalitní oprvu raději vydělat a nechat to profíkům.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

9. 3. 2017, 1:38

QNX:
když ono jen mít to vybavní, aby to člověk mohl oměřit, znamaná že člověk ořezávátko ( pokud to někde neukradl nebo nevyšetřil v práci).
Pokud ty měřidla mám a chci se naučit zaškrabávat neni problém, beru to jako výzvu a věřím že by to tu plno lidí dalo. Bohužel to ale neznamená že to dá každý. Já bych si na to díky zdravotnímu stavu aktuálně netroufnul ( i díky tomu že dělám 11h denně) a než nejsitý výsledek tak to raději bastlit nebudu ( nehledě na to že bych to dělal 5 let).
Bohužel to trolování je obecnější problém a je někdy dost těžko poznat zda je o provokaci nebo o ujetost autora. Dost často když vidím že někdo napíše kravinu rozepíšu odpověd ale pak jí neodešlu. A dost často nikdo.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
soustružník
Příspěvky: 788
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

9. 3. 2017, 2:02

Asi také už jen pomlátím trochu prázdné slámy, ale také bych se příkláněl spíše k uzamčení, případně i promazání tématu o broušní lože. Představte si, že si někdo nezkušený nadšeně pořídí soustruh a až zjistí v jakém je stavu, začne hledat možnosti opravy. Někde najde ta báječná videa na super jednoduchou opravu a pokusí se, jak jinak než na internetu, o tom zjistit více. Buďto nic moc nenajde a nějak to zkusí nebo najde c-n-c.cz a s velkým očekáváním sem napíše, co my na to. A je to tu zas. Pokud by tu to vlákno bylo, klidně uzamčené s rozumným shrnutím, možná by ho našel a předešlo by se tomu.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 2:14

lubos: Vždyť přece není nutné, aby to zvládnul každý. Ono by to vůbec nebylo snadné, ale i tak si myslím, že je to možné. Já bych se do toho také zrovna nehrnul, protože to je dost složité, časově náročné, pracné a ještě bych si na to musel pořídit spoustu věcí. Jenže někdo to bere jako výzvu, zábavu, příležitost naučit se nové věci atd. Pro něj těch 100 hodin práce s broušením lože bude přijatelných.
Navíc je tam spousta příležitostí jak vyzkoušet zajímavé postupy měření. Kdysi jsem například našel na trubce video jak ověřit rovinnost plochy za pomoci levného laseru. Když jsem to zkoušel na své granitové desce, tak to na ní krásně kreslilo nerovnosti v řádu mikronů. Takže si docela dobře dovedu představit jednoduché laserové udělátko, které mi řekne, jestli mám v konkrétním místě ještě brousit, nebo už ne. Když si tohle dokážu zjistit, tak ty desetiny už opravdu dokážu odebírat i nějakou bruskou drženou v ruce. Jakmile odstraním lavor v řádu desetin, tak už můžu pokračovat klasickým zaškrabáváním na setiny. Pořád je to ruční práce bez velké brusky a doma v garáži. Pro někoho to může být cesta. Já po ní už naštěstí jít nemusím. Jedno obroušené lože mi vydrží do konce života.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 2:48

Zkusim na to udelat nejake pojednani
Necham si ho zkorigovat od profiku ktery to opravdu znaji ale nemaji cas ani chut to tu do podrobna popisovat.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 3. 2017, 3:09

OK ... zmazano
Naposledy upravil(a) elbarto dne 9. 3. 2017, 3:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2017, 3:16

Nedelej jim reklamu
At si kazej stroje jinde
Tady ne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“