Pripominky

Veškeré provozní záležitosti, dotazy a návrhy k fungování fóra a členů
Odpovědět
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 12:52

se mi zdá ,že by jsi na slovensku či v čr zapadl... věčný pesimista , zoufal a stěžovatel. :mrgreen:

Zkus se trochu usmívat na svět :D
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 12:59

Skusim teda. Mas pravdu,treba sa viacej usmievat a byt pozitivnejsi...
Ale dakujem ze si povedal ze by som ku vam zapadol :D :D :D Hned sa viacej usmievam.

(ano, obcas ma chiti taka pesimisticka nalada, hlavne ked sa nieco tazke zomelie v mojom zivote, alebo nieco riesim,no vecny nie som)

Edit: Vzdy ma zaujimalo co to mas na tom avatare,len som sa hanbil opytat :oops:
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

25. 4. 2013, 1:44

Teda gurulusi, ani nechci domyslet, co strasneho jsi musel vsem tem lidem udelat, ze se do Tebe tak navazeji. ;-(
Absolutne Ti musim dat za pravdu se zahranicnimi fory, kde je takova kritika za kazdou cenu, shazovani ostatnich atd. videt opravdu radove mene nez u nas. A kupodivu to neplati jen o forech z prostredi anglictiny, ale zdalo se mi, ze lepsi to je dokonce i na vychod na rusky mluvicich forech (ale tam ctu jen malo, takze to nemusi byt objektivni pocit).
Premyslel jsem, jaka motivace by me mohla primet k tomu, abych odpovidal do temat, kde si jejich zakladatel vyslovne preje a slusne pozada, abych to nedelel. Zadna pozitivni me nenapadla.

Jinak docela odstrasujici priklad je tema PlugMa V2. Tam si nejaky mlady borec stavi frezku, a "stari praktici" maji hroznou potrebu se do neho porad velmi negativne trefovat. Docela toho borce obdivuji, ze to jeste nevzdal a pise sem dal. Podle me je vyrazny rozdil mezi snahou pomoct a mezi kritikou za kazdou cenu a shazovanim toho druheho.

Delam elektroniku (je to moje prace i konicek). Zadnou CNC masinku jeste nemam postavenou a porad tocim klickama, takze se jiste nemuzu v oblasti obrabeni odborne srovnavat s nejakymi pardaly, kteri uz postavili nekolik CNC a uspesne je provozuji. Ale o to tady snad nejde, zasady mezilidske slusnosti snad plati obecne, a naopak ti dobri by meli byt i v tomto nad prumerem.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 4. 2013, 2:18

Myslim, že pokud se bude chtít i něco dozvědět, udělá líp, když zůstane tady.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

25. 4. 2013, 2:23

rollfree píše:Teda gurulusi, ani nechci domyslet, co strasneho jsi musel vsem tem lidem udelat, ze se do Tebe tak navazeji. ;-(
Neudělal jim nic! A pokud nevíš, tak já ti říkám, že je to Z Á V I S T ! Vždy to byl třetí pud. (1, zachování sebe, 2, zahování rodu 3, závist)
Taky jsem si to zkusil a G zcela rozumím.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 4. 2013, 2:29

rollfree píše:Jinak docela odstrasujici priklad je tema PlugMa V2. Tam si nejaky mlady borec stavi frezku, a "stari praktici" maji hroznou potrebu se do neho porad velmi negativne trefovat. Docela toho borce obdivuji, ze to jeste nevzdal a pise sem dal. Podle me je vyrazny rozdil mezi snahou pomoct a mezi kritikou za kazdou cenu a shazovanim toho druheho.
pokud má fórum být přínosem pro všechny nesmí se v něm lhát a říkat nesmysly, neboť se toho někdo strašně rychle chytí a ty nesmysly bude kopírovat... u té Plagmy V2 to bylo na začátku vše dokonale rovné, což prostě z principu věci není možné a nakonec ten člověk byl nějak donucen se zamyslet vzít nějaké měřidlo a zjistil že má roh o 3,6mm jinak (to je obrovské číslo pro ukládání lineárů a stavby byť hobby frézy) a já si osobně myslím, že ač ten člověk mohl být jakkoliv uražen, že se do něho reje tak ve finále je rád že takhle obrovskou chybu objevil hned na začátku a nevleče se mu dál..a ve finále je rád, že mu do toho někdo ryl.. (alespoň já bych byl) samozřejmě budou tam další chyby.. kdyby do toho nikdo neryl tak by se byl nakonec do prsou jakou má mašinu ..
uznávám, že je to hodně o tom jak se to podá, ale to ve světě pouhých textů nikdy nevyplyne tak jak to pisatel myslel a pokud je někdo vztahovačnej a urážlivej..

měl jsem kdysi na škole učitele.. on vždycky přišel poklepal po rameni a říkal pěkně to děláš.. ale je to uplně na hovno :D na takovou kritiku se člověk zlobit nemůže..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 2:33

Ďakujem Rollfree naozaj veľmi ti ďakujem za tvoj príspevok. Až mám chuť sa ti odvďačiť. Čakal som na jedného jediného čo sa ma zastane.

pravda je ze väčšine z nich som nič neurobil....len sa proste zviezli....čo už.

pošli mi do sz adresu. niečo ti pošlem ako mali darček keď si už ten elektronik. kupoval som to vo veľkých baleniach a určite to vyuzijes :)
Naposledy upravil(a) garulus dne 20. 6. 2013, 11:24, celkem upraveno 1 x.
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

25. 4. 2013, 3:04

RaS píše:pokud má fórum být přínosem pro všechny nesmí se v něm lhát a říkat nesmysly, neboť se toho někdo strašně rychle chytí a ty nesmysly bude kopírovat...
Ano, v tom mas urcite pravdu. A pokud mas ochotu a schopnosti poradit (coz zjevne mas), tak je to fajn a slechti Te to. Jen prosim zvaz formu.
Kdyz budes se zenou, ktera si na sebe vezme neco co ji evidentne neslusi a ublizuje ji to, tak muzes rict "teda vypadas fakt desne", nebo to muzes podat "hele, nesedelo by k tomu lip neco jineho?". Predpokladam, ze neni Tvym umyslem toho druheho zbytecne ranit.

Ja toho borce PlugMa V2 naopak docela obdivuju. Pokud je mu skutecne 16 let a dal se na tohle, tak urcite zaslouzi spis podrzet. Takze kdyz tvrdi, ze je to urcite rovne (a nema to nijak overene), tak je urcite dobre mu poradit, aby to zkusil prekontrolovat, protoze prostym okem to nemusi byt videt a linear se ohne. Takze poradit mu, aby natahl strunu nebo pouzil treba i ten opovrhovany laser je urcite fajn. Ale ne se do neho trefovat tak, ze slabsi povaha by to vzdala sla s ostatnimi vrstevniky hulit travu.

Promin, rozkecal jsem se a moralizovat nechci. Jen me mrzi to, jak casto se dneska clovek setka na ruznych DIY forech s nazorem, ze radeji svou praci prezentovat nebudou, protoze nemaji zapotrebi vyslechnout zdrcujici ktitiku naprosto vseho. A pritom to jsou mnohdy fajn napadite veci. Mozna ne dokonale, ale co je dokonale, ze.
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

25. 4. 2013, 4:21

Tak aby sme se z toho nejak vymotali ke vseobecne spokojenosti mam pro tebe nabidku.
Protože ti neumim uvarit ranajky (po nasem snidani) s koleckem pomerance na dzusu jako gesto snahy o smir, ikdyz mezi nami az k takove rozepri nedoslo jako s ostatními jedinci, nabizim ti, ze ti pomůžu s tou vymenou nastroju ze strany EMC.
Za stejnych podmínek jako pomaham ostatním. Nevyresim ti to na klic, ale v pripade nejakeho problemu o kterem si budu myslet, ze je potřeba z tve strany pochopit ti napisu, kde dane informace sehnat. slozitejsi věci typu programovani udelam ja, ale v pripade tve vymeny uz to udelal někdo jiny. Na konkretni otázku typu "jak nastavit pin z mesy na cidlo changeru" ti v pripade ze to budu vedet rad odpovim konkretni odpovedi. S elektronikou ti neporadim, tomu nerozumim, ale to je zase tvoje domena, jak sem pochopil.
Myslim si ze téma o vymene nastroju pomoci EMC tu vicemene uplne chybi a spousta jinych kutilu by ji přivítalo jako vzor kudy do toho. Tim chci naznacit ze by bylo pekne z tve strany zalozit nove vlakno na toto téma. Je to ale pouze me prani. Jestli chces muzem to resit i pomoci SZ a zverejneni vysledku tve práce necham na tobe.

Martin
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 4:38

Ďakujem Fupe,asi využijem tvojej pomoci aj keď už mi Packa sľúbil ze mi pomôže keď bude mať čas.

To prečo som sa pýtal či mozem mat zamknute vlakno bolo na to aby som tam dal výsledný návod ako som to spravil ja. Tiež si myslím ze to tu sakra chýba a je smutne ze magor ako ja to tu prezentoval.

Inak nikam sa nechystám. forum si citam každý deň,len je mi naozaj smutno ako sa tu jedna moja prozba rozvinula....
rollfree
Příspěvky: 492
Registrován: 3. 12. 2008, 1:23
Bydliště: Brno

25. 4. 2013, 4:50

fupe píše:
Palec nahoru. :-)
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 7:16

RaS píše:
rollfree píše:Jinak docela odstrasujici priklad je tema PlugMa V2. Tam si nejaky mlady borec stavi frezku, a "stari praktici" maji hroznou potrebu se do neho porad velmi negativne trefovat. Docela toho borce obdivuji, ze to jeste nevzdal a pise sem dal. Podle me je vyrazny rozdil mezi snahou pomoct a mezi kritikou za kazdou cenu a shazovanim toho druheho.
pokud má fórum být přínosem pro všechny nesmí se v něm lhát a říkat nesmysly, neboť se toho někdo strašně rychle chytí a ty nesmysly bude kopírovat... u té Plagmy V2 to bylo na začátku vše dokonale rovné, což prostě z principu věci není možné a nakonec ten člověk byl nějak donucen se zamyslet vzít nějaké měřidlo a zjistil že má roh o 3,6mm jinak (to je obrovské číslo pro ukládání lineárů a stavby byť hobby frézy) a já si osobně myslím, že ač ten člověk mohl být jakkoliv uražen, že se do něho reje tak ve finále je rád že takhle obrovskou chybu objevil hned na začátku a nevleče se mu dál..a ve finále je rád, že mu do toho někdo ryl.. (alespoň já bych byl) samozřejmě budou tam další chyby.. kdyby do toho nikdo neryl tak by se byl nakonec do prsou jakou má mašinu ..
uznávám, že je to hodně o tom jak se to podá, ale to ve světě pouhých textů nikdy nevyplyne tak jak to pisatel myslel a pokud je někdo vztahovačnej a urážlivej..

měl jsem kdysi na škole učitele.. on vždycky přišel poklepal po rameni a říkal pěkně to děláš.. ale je to uplně na hovno :D na takovou kritiku se člověk zlobit nemůže..
Ber to sportovně ale neznamená zkratka RaS "Reju ako Sviňa" :)
Jinak plně souhlasím s tím že se má psát vše a je na každém jak to cítí a podá. U nás tomu říkáme konstruktivní debata a funguje to.

Nejhorší je že často nemůžete říct zákazníkovi "pěkně to děláš.. ale je to uplně na hovno", protože to prostě nejde. A ze všeho nejhorší jsou poradci z ameriky, kteří přijedou do čech radit jak něco stavět ale v životě to neviděli. Celý projekt rozese...ou a my u toho jsme trubky. My nemyslím dodavatele technologie, ale i provozovatele který má smůlu že to neplatí a nemůže tak říct svému nadřízenému "pěkně to děláš.. ale je to uplně na hovno".
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 7:19

ja myslim ze to tu je stale o nepochopeni te kritiky a bohuzel nevzdy dobre podane nebo proste chybi ten ton kterej bezne ve verbalni komunikaci mnoho resi
ale vzdy jak jsem to sledoval to bylo opravdu konstruktivni
netreba si neco na sebe vztahovat jsme tu na stejne lodi a neni to o zadnych nevrazivostech
nejhorsi co by ti kritokove mohli udelat je mlcet
tak si to kluci uz uvedmte a prdte na to
mazejte do dilny at se zase neco zajimaveho vylihne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2013, 9:19

garulus píše:Skusim teda. Mas pravdu,treba sa viacej usmievat a byt pozitivnejsi...
Ale dakujem ze si povedal ze by som ku vam zapadol :D :D :D Hned sa viacej usmievam.

(ano, obcas ma chiti taka pesimisticka nalada, hlavne ked sa nieco tazke zomelie v mojom zivote, alebo nieco riesim,no vecny nie som)

Edit: Vzdy ma zaujimalo co to mas na tom avatare,len som sa hanbil opytat :oops:
je to radical sr3 rs motor hayabusa 1,3 poladěná od Powertecu
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2013, 10:46

Kutil Tim, ďakujem za balík ktorý dorazil už za pár dni :)
Maximálna spokojnosť!
Přílohy
IMAG0553.jpg
IMAG0554.jpg
Odpovědět

Zpět na „Provozní záležitosti“