Měnič - potřeboval bych poradit s připojením.

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

9. 12. 2016, 5:16

bu_bu píše:Našel by se zde prosím někdo ochotný a trpělivý, kdo by mi poradil?
Pro motor 0,75kW 1400ot. se mi podařilo sehnat měnič lumidrive FU-207 ( manuál který se mi podařilo dohledat přikládám). Motor jsem připojil k měniči přes přepínač a funguje, zapíná - vypíná - reverzuje - reguluje.
Na "stroji" ale potřebuji motor spouštět tlačítky START-STOP a ještě používat na krytech 2 koncáky tak, aby se při otevření krytu vypnul motor a po zavření krytu se motor nerozběhl a bylo nutné znovu zmáčknout tlačítko START, ty koncáky potřebuju na bezpečné napětí.
Mohl by mi někdo z místních odborníků poradit, jak měnič zapojit na tlačítka, jde to vůbec u tohohle měniče a nebo budu potřebovat ještě nějaké další trafo a relé? Děkuji.
Máš tam to původní zapojení koncáků a deklů?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 12. 2016, 5:52

bu_bu píše:Motor jsem připojil k měniči přes přepínač
Proč přes přepínač, přepínáš mezi více motory?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8865
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

9. 12. 2016, 10:51

Podle toho přiloženého manuálu to moc na podporu přímého ovládání tlačítky nevypadá, bude to chtít něco chytrého mezi.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lh-cnc
Příspěvky: 60
Registrován: 1. 6. 2015, 8:50

10. 12. 2016, 2:23

Ak som to dobre pochopil, tak by to šlo. Viď príloha. Na prvej strane predpoklad pôvodného zapojenia, na druhej návrh nového. Nekreslil som tam istenie, potrebné dorobiť!

Miesto pôvodného stykača môžeš použiť aj dvojité relé s cievkou 24V.
Přílohy
schema.pdf
(19.7 KiB) Staženo 273 x
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“