Motor vretena sa netočí (KX3 a GVE64)

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

2. 1. 2017, 8:53

Ahojte.

Mám malý problém ktorý je dúfam len medzi klávesnicou a stoličkou :D .

Kúpil som si od jedného člena fóra na hranie KX3 s GVE64 a po preprave a následnom zapojení mi nejde roztočiť vreteno frézky (resp. ide keď ručne nájdem polohu v ktorej pri zapnutí vretena motorom "cukne" dostatočne na to aby sa roztočil). Riadenie otáčok nefunguje vôbec, motor vydáva zvuky ako keby bol v poslednom ťažení.

Pred prepravou to fungovalo takže chyba nastala počas prepravy alebo pri mojom zapojovaní (všetko som fotil a viac krát kontroloval).

Prosím o akúkoľvek radu.

Ešte foto čo tam vlastne je:
KARTA_OTACKY.jpg
MOTOR.jpg
FR_MENIC.jpg
Elektroinštalácia sa bude prerábať tak ak poviete je to meničom potrebuješ nový svet sa nezrúti len mám trochu pochybnosti o tom či to zvládnem zapojiť (ten motor ma dosť šialene vyriešenú spätnú komunikáciu, teda ak som to správne vyčítal na iných fórach kde toto riešili)
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2017, 8:57

to mi prijde jako by jsi mel pripaleny koncovy stupen menice
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Niperix
Sponzor fora
Příspěvky: 93
Registrován: 10. 8. 2011, 7:01
Bydliště: Kysuce

2. 1. 2017, 9:05

robokop píše:to mi prijde jako by jsi mel pripaleny koncovy stupen menice
Akým spôsobom sa dá táto hypotéza otestovať?

Popredu píšem že ak na mňa pôjdete s tým že mám použiť osciloskop tak volám elektrikára. :D
S prianím pekného dňa Niperix
Vopred sa ospravedlňujem za gramatické chyby

KX3 + GWE64 + GRAVOSTAR Profi v štádiu ťažkého testovania.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5090
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

2. 1. 2017, 9:09

Pokud jsi doopravdy zapojil správně 3 fáze ( záleží na jejich pořadí) a i hall sondy ( taky záleží na jejich pořadí) tak to musí chotit.
Pokud ne může být ten měnič v háji. Problém je že musíš sehnat to samé jinak nemáš šanci.
Pokud si nic nepřehodil zkontroluj si osciloskopem ( měl by stačit i běžný měřák) zda halovky dávají signály ( proti zemi). Motor je tuším dvoupol tak by jsi měl naměřit u každé halovky 2x změnu na otočku. Pak si tak změr odpor jednotlivých fází. Pokud to vše bude ok tak může být měnič v háji.
Jinak tohle video ukazuje jak se to chová pokud je to špatně zapojený
https://www.youtube.com/watch?v=nVu4FXsKVrs" onclick="window.open(this.href);return false;
Pokud měnič nemá dost ochran tak při špatném zapojení může dojít k jeho poškození.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“