špatný enkodér ?

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
jayanek
Příspěvky: 2
Registrován: 9. 9. 2017, 5:28

9. 9. 2017, 5:46

Dobrý den,

Měl bych dotaz ohledně možných špatných dílů.

Máme 2 CNC hrotové soustruhy se systémem SIemens 828 ShopTurn, a veškeré motory,elektrinka také Siemens.

Starší stroj 3,5 roku,a dnes ráno mi nešel aktivovat,naběhli postupně neskutečné alarmy,úplně nesmyslné.Po radě technika jsme šli po tom,enkodér,servomotor,a přívodní datový kabel, který přenáší data do Combíčka.
Postupem dne,se nám stroj podařil uvést do takového stavu , že alarmy postupně zmizeli,a postupně se nám stroj podařilo i aktivovat.Jediné co jsme dělali,jsme hýbali a rovnali tento kabel.Jde jezdit v ose Z , otáčet revolverovou hlavou,zapnout otáčení skličidla,ale jakmile pohnu s osou X tak jedeme cca 2mm a stroj vypadne.Nelze poté už aktivovat,jedině vyrestartovat celý stroj.

Sbíral jsem informace od dvou lidí , jeden elektrikář ve velké firmě,kde mají dost CNC strojů,druhý velmi zkušený technik od těchto strojů.Oba mi říkali,že tyto enkodéry neodchází,že to bude nejspíše tímto kabelem,že je po čase provozu přelámaný,a nepřenese tolik informací.

Funkce špatného enkodéru (snímače polohy) mi byla vysvětlena tak,že by stroj vykazoval postupnou nepřesnost ve výrobě,která by se zhoršovala.Já jsem obráběl do včerejšího dne do cca 0,01mm... Což si myslím,že snad tímto to nebude ...

Za každý Váš příspěvek a názor a případné zkušenosti budu rád.

Děkuji...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 9. 2017, 6:43

Jestli to reagovalo na hybanim s kabelem je to jasne
Prelamany kabel
Bezne opotrebeni
Vymen ho
Bylo by to to nejjednodussi a nejlevnejsi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“