Vřeteno na portálovou frézku

ostatní motory, vřetena, regulace, snímaní otáček a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2017, 3:32

Hezký den,

hledám nějaké menší a levnější vřeteno pro pomalé operace na mou malou frézku Kompas F600. Doposud jsem na vrtání používal klasickou ruční vrtačku, kterou jsem upnul místo HF vřetene. To sice jde, ale nedá se s tím frézovat. Tedy možná dá, otázka jak dlouho to vrtačka vydrží. Je to Narex EV 16 K-S.
Chic si pořídit frézovací nebo nožovou hlavu pro plošné frézování a taky samozřejmě to vrtání. Napadla mně myšlenka pořídit takové nějaké vřeteno s upínačem ER25 a to přes řemenový pohon bych roztáčel motorem co mám. Ten by mohl být navíc napájený z měniče, takže i nějaké otáčky bych byl schopen zregulovat. Výsledné otáčky by měly být mezi 500-2000ot. To snad zvládnou všechny ne?

Máte nějaký tip? Nebo existuje něco jako elektorvřeteno jen pomaloběžné? A další otázka. Co tak použít šnekovou převodovku a místo hřídele vrazit přes redukci MkII a do ní buď vrtačkové nebo frézovací sklíčidlo? To by asi ta převodovka nedala, že?

Díky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 10. 2017, 4:43

Dělají se takovéto vřeteníky:
https://www.aliexpress.com/item/EN032-S ... 0dc1fdb3af" onclick="window.open(this.href);return false;

tenhle je v provedení s ATC a tedy "drahý", ale jsou i verze s ER kleštinou třeba ER25 a stojí to něco kolem 1-2000 .. pohledej..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Ostatní elektromotory“