Podepřené tyče - rovinnost

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 6:31

RaS píše:
Salaman píše:
RaS píše:a moje rada celý to předělej..
Důvod?
a nebo to postav to bude pro tebe zkušenost že takhle ne.. ale máš pravdu možná to bude levné..
Nerad bych investoval do něčeho co nebude fungovat a sou velice podobné mašinky co takhle fungujou, tak co sem okopíroval špatně?
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 6:43

BIGG píše:taky se přidám, kreslení ti jde, ale konstrukčně jsi mimo, je to celé gumové. Začni to celé znova a na toto zapomeň.
Díky za názor, vím že jak zatlačím na nástroj, tak se ty tyče ohnou. Ještě něco je tam gumový? Mě to jinak připadá docela tuhý, už nevím kam bych ten materiál vrazil aby to bylo lepší.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 1. 2014, 7:28

Salaman píše:Díky za názor, vím že jak zatlačím na nástroj, tak se ty tyče ohnou. Ještě něco je tam gumový? .
a to ti jako příjde v pořádku, a přesto to chceš stavět? pak asi nevíš co z penězi a volným časem..

ukaž jednu takovou konstrukci co funguje? já jich znám dost mnohem tužších, které nefungujou.. ale já už se k těm stavbám nehodlám vyjadřovat, stejně jsou to jen návrhy a na vlastní realizaci v naprosté většině případů vůbec nedojde.. resp možná dojde, ale nedojde k dokončení, neboť si to ty lidi uvědoměj, předpokládaný minimální rozpočet se hodně brzo vyčerpá a skončí to v nějaké krabici nebo ve šrotu.. ..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 8:14

RaS píše:Ukaž jednu takovou konstrukci co funguje? já jich znám dost mnohem tužších, které nefungujou...
Třeba tahle: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?t=261&p=1462" onclick="window.open(this.href);return false;
(varianta 2)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

18. 1. 2014, 9:39

Salaman píše:Díky za názor, vím že jak zatlačím na nástroj, tak se ty tyče ohnou. Ještě něco je tam gumový? Mě to jinak připadá docela tuhý, už nevím kam bych ten materiál vrazil aby to bylo lepší.
Vražením dalšího materiálu to už moc nevyztužíš :D Buď to celé rovnou předělej nebo to vem jako funkční model, odlaď na tom elektroniku a pak už budeš vědět, co potřebuješ a co máš udělat na druhé verzi mechaniky.
Aleš Procháska
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 10:40

prochaska píše:Vražením dalšího materiálu to už moc nevyztužíš :D Buď to celé rovnou předělej nebo to vem jako funkční model, odlaď na tom elektroniku a pak už budeš vědět, co potřebuješ a co máš udělat na druhé verzi mechaniky.
OK tak já to předělám, na ose X nebude řemen, motor pro osu X bude na bočnici a vozíček bude poháněn TR šroubem. Tím uvolním místo pro pořádnej hliníkovej plocháč, kterým zezadu propojím obě bočnice. Těžiště bude hodně vzádu takže místo ložisek tam budu muset dát otevřené linearsety aby se mi to nepřevrátilo.
Pak by se k tomu plocháči ještě dali přišroubovat podepřené tyče ale to už by bylo moc nákladný.
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

19. 1. 2014, 8:21

Ještě bych měl dotaz, když dám místo obyč ložisek na pojezdy tohle: http://cnc.inshop.cz/inshop/catalogue/p ... _Main2.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a nebudu mít obě tyče dokonale rovnoběžné, tak mi to bude drhnout. Jak tedy zachovat volnost v této ose? U ložisek to je jednoduché na jedné straně je mám z vrchu i z boku tyčí a na druhé bočnici sou jenom z vrchu.
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

19. 1. 2014, 9:16

Jak tedy zachovat volnost v této ose?
Musí být ty tyče rovnoběžné. To přece není až zas takový problém.
www.mosaznevyrobky.cz
zami
Příspěvky: 665
Registrován: 25. 1. 2011, 2:07
Bydliště: Třebíč

19. 1. 2014, 9:32

Nejsem zase až takový odborník, ale já když dělal frézku, tak jsem se snažil to mít co nejtěsnější a nejtužší. Spojení pojmů " pojezd na frézce" a "zachovat volnost v ose" mi nějak nejde dohromady. Není přece až takový problém to usadit rovnoběžně.
Miloš.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 1. 2014, 10:16

jinak zrovna tyhjle pojezdy maj takovou vůli že si nechaj na 10cm od kraje vozíku nechaj líbit cca 0,7mm aniž by jsi ten vozík nějak deformoval takže na půl metru 3-4mm mimoběžnost není nic.. nicméně máš k tomu zvláštní přístup.. už předem uvažovat s tím že to bude křivé
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

19. 1. 2014, 10:52

Však to křivé bude, nedělám si o tom iluze. Když přišroubuju podepřený tyče na dřevotřískovou desku, tak rovnoběžnost bude horkotěžko v milimetru, ale spíš ani to ne.
AcemanLB
Příspěvky: 564
Registrován: 11. 11. 2008, 8:53
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2014, 10:57

Vyrábím z lamina mimo jiné i vestavěné skříně a vše je kolmé, rovné a s přesností na 1-2 mm na 4 metrech délky skříně tak mi netvrď že to s laminem nejde. Chce to jen patřičně vyztužit.
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

19. 1. 2014, 11:42

RaS píše:jinak zrovna tyhjle pojezdy maj takovou vůli že si nechaj na 10cm od kraje vozíku nechaj líbit cca 0,7mm aniž by jsi ten vozík nějak deformoval takže na půl metru 3-4mm mimoběžnost není nic.. nicméně máš k tomu zvláštní přístup.. už předem uvažovat s tím že to bude křivé
Jestli tam sou takové vůle, tak to je potom přesnější vedení s ložiskama ne?
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

19. 1. 2014, 12:07

třeba vyfasuješ nějakej kus s trošku menší vůlí.. já popisuju přesně tyhle které jsem měl a měřil. mám je na dveřích k frézce, tam je to jedno..
kdyby jsi to chtěl udělat na těch ložiskách (což je podle mě blbost, ale vyvracet ti to nebudu) tak takhle jen utažený nějakým šroubem by to hodně rychle někam uteklo, to bys musel mít nějaké štelovací domečky a doštelovat je do záběru aby to bylo bez vůle.. jenže to je takové práce že se to prostě nevyplatí dělat.. to pouzdro stojí asi stovku a udělá to určitě lepší službu.. ale aby to nevyznělo že to podporuju tak i to je podle mě na frézku nevhodné.
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

19. 1. 2014, 1:15

To sou poněkud drahé panty na dvířka, to bych teda zašel do železářství pro hotový za 20Kč. :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“