Podepřené tyče - rovinnost

krytí posuvových šroubů a jiné věci spojene s tématem
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

7. 1. 2014, 2:38

Položený to bude na obyčejném "psacím" stole a prostě to bude muset stačit. Osobně znám člověka co postavil úplně to samí co Digisonic navíc 2x zvětšil rozjezdy při zachování stejných průměrů vedení a funguje mu to už několik let na tom vyrábí a má to na mnohem tenčí desce.
Přílohy
CNC1273.JPG
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

7. 1. 2014, 3:15

Salaman píše:Položený to bude na obyčejném "psacím" stole a prostě to bude muset stačit. Osobně znám člověka co postavil úplně to samí co Digisonic navíc 2x zvětšil rozjezdy při zachování stejných průměrů vedení a funguje mu to už několik let na tom vyrábí.
Proč ne, ovšem s úplně jinou přesností - půl mm tam půl sem. ;-)
To že to dáš na obyč psací stůl tak to ohneš ve tvaru toho stolu ;-)
Jde o to, že fungovat Ti to bude, ale musíš očekávat, že přesnost bude v řádu několika destin ne setin ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2014, 3:34

jo a na spoustu veci to bude uplne v pohode
napr na tenke mekke materialy a jejich vyrezavani
kdyz si s masinou srovnas pracovni desku na ni to pak budes lepit oboustrankou tak to budes mit vzdy spravne vysoke z hlediska polohy nastroje nad materialem
a vubec nemusi vadit ze to nema nic spolecneho s presnou rovinou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

7. 1. 2014, 3:38

Zdenek Valter píše: Jde o to, že fungovat Ti to bude, ale musíš očekávat, že přesnost bude v řádu několika destin ne setin ;-)
Bude to takhle chodit ±0,1 ať mi nikdo neříká, že to nejde tak sešroubovat a skorigovat to prostě musí.
Vodící tyče sou prohnutý nahoru, deska psacího stolu vlastní vahou dolu, takže to bude ve výsledku rovně :mrgreen:
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

7. 1. 2014, 3:43

robokop píše:jo a na spoustu veci to bude uplne v pohode
napr na tenke mekke materialy a jejich vyrezavani
kdyz si s masinou srovnas pracovni desku na ni to pak budes lepit oboustrankou tak to budes mit vzdy spravne vysoke z hlediska polohy nastroje nad materialem
a vubec nemusi vadit ze to nema nic spolecneho s presnou rovinou
Asi to není dobře vidět, ale mám na tý desce přišroubovaný T drážkový profily ve kterých budou upínky, ty budou taktéž kopírovat desku pod sebou a tím pádem bych měl být v ose Z vždy OK i když to nebude dokonale rovný.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

7. 1. 2014, 4:07

až to postavíš, tak přijeď půjčím ti rovnou desku 500x500 přejeď ji hodinkama a pak nám tady můžeš říct jak je ta deska křivá :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

7. 1. 2014, 4:16

Salaman píše:
Zdenek Valter píše: Jde o to, že fungovat Ti to bude, ale musíš očekávat, že přesnost bude v řádu několika destin ne setin ;-)
Bude to takhle chodit ±0,1 ať mi nikdo neříká, že to nejde tak sešroubovat a skorigovat to prostě musí.
Vodící tyče sou prohnutý nahoru, deska psacího stolu vlastní vahou dolu, takže to bude ve výsledku rovně :mrgreen:
No možná v okamžiku ustavení ;-)
Při posunu po desce stolu už to přestane platit - budeš rád za +-3 desítky ;-)
Ale dost kočkování - jak říká RaS postav a změř ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

7. 1. 2014, 6:42

A jak to dopadne, když si tu pracovní desku přefrézuješ na těch kolejnicích? Pak dáš hodinky a přejedeš z jednoho konce na druhý, kolik bude odchylka?
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 5:52

Ahoj, dokončil jsem 3D model. Je to moje první CNC, takže za případné připomínky budu rád :)
Jediný co po tom chci aby to chroustalo balsu a topolovou překližku. Základová deska má rozměry 1200x800mm a rozjezdy sou 742x447x34mm
Vřeteno je hobby frézka 160W, v modelu nejsou nakreslené ozubené řemeny šířky 15mm s ocelovými vlákny a kabelové řetězy.
Plechové díly nechám vypálit na laseru z obyčejné oceli a potom očernit. :)
Dávám sem i .STP ale nebudou vám tam fungovat textury http://ulozto.cz/xu796dtg/sestava-celkova-stp" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
Sestava_Vozíček_2.jpg
Sestava_Vozíček.jpg
Sestava_Celková_4.jpg
Sestava_Celková_3.jpg
Sestava_Celková_2.jpg
Sestava_Celková.jpg
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

18. 1. 2014, 6:07

moje jedina rada: NEPOUZIVEJ loziska na pojezdy
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 1. 2014, 6:14

a moje rada celý to předělej..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 6:22

RaS píše:a moje rada celý to předělej..
Důvod?
Salaman
Příspěvky: 65
Registrován: 6. 1. 2014, 6:15

18. 1. 2014, 6:23

oscar píše:moje jedina rada: NEPOUZIVEJ loziska na pojezdy
Proč? je to levný.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

18. 1. 2014, 6:25

Salaman píše:
RaS píše:a moje rada celý to předělej..
Důvod?
a nebo to postav to bude pro tebe zkušenost že takhle ne.. ale máš pravdu možná to bude levné..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

18. 1. 2014, 6:31

taky se přidám, kreslení ti jde, ale konstrukčně jsi mimo, je to celé gumové. Začni to celé znova a na toto zapomeň.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní mechanika“